Blábolení Hlídacího Psa bez konce

paroubek ilustrace
30.5.2023 06:52
Server HlídacíPes.org sám sebe prezentuje jako médium, které je oddané nezávislé žurnalistice. Nechci s tím polemizovat, i když pod slovem nezávislý si zřejmě pánové od šéfredaktora Párala představují epiteton provládní.

V článku jakéhosi redaktůrka tohoto serveru, Břečťana, je rozebírána má osoba. V článku se objevuje několik záměrných zkreslení anebo hloupostí. Posuďte již název článku: „Expremiér Paroubek zkouší comeback. S Čínou, s extrémisty i snahou o jednotnou levici“.

Tak především není pravda, že jsem nebyl od začátku proti umístění amerického radaru, tedy základny Spojených států, 60 km od Prahy v Brdech. Není pravda, že jsem byl na začátku pro tento radar a na základě „interních výsledků veřejného mínění (Břečťan asi myslí průzkumu veřejného mínění) zcela otočil a stal se z něj zavilý odpůrce této spolupráce s Američany“.

Stejně tak není pravda, že jsem ve volbách do Senátu na podzim roku 2018 kandidoval jako nezávislý kandidát. Ano, byl jsem nestranickým kandidátem, ale byl jsem kandidován ostravskou ČSSD.

Bláboly o údajném „byznysu s knihami“ se nebudu vůbec zabývat. Pokud má HlídacíPes.org nějaké indicie o tom, že jsem se dopustil něčeho nekalého, tedy přímo trestného činu, nechť podá trestní oznámení či dokonce žalobu. Pokud takové důkazy nemá, nechť drží ústa a nepomlouvá.

Pokud hlídající páralovci hovoří o tom, že LEV21 dokázal získat od sponzorů 43 mil. Kč a zdá se jim, že by nějaké peníze měly zbýt na mnoho dalších volebních kampaní, tak je to velmi jednoduché. Strana podala vyúčtování svých příjmů a výdajů podle zákona, tedy výroční zprávu v jednotlivých letech a vykázala validitu svých příjmů i výdajů. Z darovaných peněz se neztratila ani koruna.

Dojímá mě starost pánů Břečťana a spol. o to, kolik textů a na kterých médiích jsem za poslední dva roky umístil, resp. které o mně informovaly. Zdaleka tím nemyslím, zda v dobrém či špatném. Je zajímavé, že vypadly zcela např. Hospodářské noviny, SeznamZprávy.cz a minimální zásahy do mé publicity měla i ČT24.

Jen tak mimochodem, pro pana Břečťana a jeho kávovou sedlinu v Hlídacím psu bych rád uvedl, že v nedávném průzkumu, zpracovaném pro Českou spořitelnu agenturou STEM pod názvem „Česko 2022“ 35% respondentů uvedlo, že je pro západní orientaci českého státu. Ale 30% dalších respondentů sdělilo, že je pro to, aby republika byla mostem mezi Západem a Východem (dokonce musím korektně dodat, že neutrálním mostem mezi Západem a Východem).

Mně by vcelku vyhovovaly obě dvě tyto orientace zahraniční politiky českého státu rovnocenné a naprosto si nemyslím, že se vylučují (pochopitelně neutralita, která se může řadě našich spoluobčanů zdát atraktivní, není realistická).

Odvolávat se na citace z „projektu“ Sinopsis při dokazování čehokoliv, je vcelku trapné. Možná, že by se pánové z hlídacíhopsa.org měli zabývat spíše tím, kdo je za tímto sinofóbním projektem, resp. kdo jej platí. A pokud jsou to peníze daňových poplatníků, tak doporučuji ministru Stanjurovi, aby tyto peníze použil na něco jiného, když teď tolik šetří.

Na závěr musím říci, že Páral a spol. se prostě nic nenaučili a nic nezapomněli. Pokud jsem tak nevýznamnou figurou, jak se snaží tvrdit, tak je divné, že se mnou tolik zabývají. A mimochodem, děkuji jim za informaci, že pod mým jménem vyšlo za poslední dva roky 330 textů. To není málo. Asi je to více, než kolik vyprodukoval Břečťan za poslednÍch deset let.

Jiří Paroubek

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.