Podle R. Fica jde do tuhého…

paroubek ilustrace
26.2.2024 13:47
I mě včera premiér Robert Fico překvapil jasným a tvrdým vyjádřením ke konfliktu na východě Ukrajiny.

Nebudu se zabývat všemi aspekty jeho vyjádření. Důležité podle mě jsou některá jeho tvrzení, se kterými se plně ztotožňuji.

Především si, tak jako on, myslím, že konflikt na Ukrajině nemá vojenské řešení. A že si Západ nedokáže přiznat, že jeho strategie „využít konflikt na Ukrajině ke zničení Ruské federace, nefunguje“. Souhlasím také s tím, co je čím dál zřejmější, a to je, že to byl Západ v osobě tehdejšího britského premiéra B. Johnsona, který znemožnil Ukrajině dosáhnout mírové dohody s Ruskem, krátce po zahájení ozbrojeného konfliktu.

K dalším vyjádřením R. Fica se již vyjadřovat nebudu, protože si myslím, že nejsou tak důležitá a z mého hlediska za ně nechci nést politické náklady.

Robert Fico v dalším svém emotivním vyjádření včera večer (na videu, které jsem  viděl), hovoří o tom, že svolal na dnešní ráno schůzku Bezpečností rady státu, členů vlády a špiček koaličních stran s tím, že s nimi hodlá hovořit o taktice svého vystoupení na narychlo francouzským předsednictvím EU svolané rozšířené Evropské rady. R. Fico ve svém videoprohlášení se znalostí agendy dnešního evropského summitu hovoří o tom, že Macronovo předsednictví EU chce vyzvat k přímé vojenské účasti jednotlivých členských států ve válce na Ukrajině. Znamenalo by to mj. i nasazení českých vojáků.

Uvidíme, zda se toto prohlášení Roberta Fica, kterého považuji za seriózního politika, prokáže na výsledcích summitu, jehož se zúčastňují nejen členové EU27, ale také další evropské země, které nejsou členy EU, ale jsou členy NATO.

Ukrajině v podstatě docházejí vojáci a živá síla se nedá nahradit vojenskou technikou. Pokud by k něčemu takovému došlo, mělo by to ovšem nedozírné následky. Podobné těm, které způsobily evropské elity před vznikem I. světové války. S ohledem na pravděpodobný jiný rozměr dnešního válečného konfliktu, a to s použitím nejmodernějších zbraní, včetně použití jaderných zbraní z obou stran, lze předpokládat, že by takový válečný konflikt neskončil "jen" desítkami miliony mrtvých jako I. světová válka, ale prakticky koncem civilizace.

Je zvláštní, jaký klid vládne dnes v českých vládních kruzích i v českých mainstreamových médiích před takto klíčovým summitem zemí EU…

Jen připomínám, že podle v minulém týdnu publikovaného průzkumu veřejného mínění (agentura STEM) 69% obyvatel Česka je pro ukončení konfliktu na Ukrajině mírovou cestou, a to i za cenu odstoupení části území Ukrajiny Rusku.

 

 

  

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.