Poslanec CDU Röttgen, se zřejmě zbláznil…

paroubek ilustrace 24.jpeg
11.4.2024 06:26
Pana poslance Bundestagu (Spolkového sněmu) Röttgena zřejmě rozčílilo, ba přímo rozbejčilo, vítězství Petera Pellegriniho v prezidentských volbách na Slovensku.

Ve svém veřejném vystoupení napadl maďarského premiéra Orbána, když mluvil o jeho údajné „politice vydírání“, která by již neměla být respektována a prý se „jim (tedy rozuměj: Maďarům) musí ukázat dveře“. Jinak řečeno, Maďaři by se měli vyhodit z Evropské unie.

Pan poslanec si zkrátka žvaní, co mu slina na jazyk přinese. Tento typ „evropského politika“, který by se možná hodil v Německu do jiné doby (tím nechci přímo říci do Třetí říše), je opravdu odpudivý. Když nebudete zařezávat tak, jak chceme, tak Vám ukážeme dveře. A Slovensko se musí rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. Podle Röttgena, kterého bych spíše nazval hňupem, prezident Pellegrini a premiér Robert Fico prý „otevřeně sympatizují“ s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Samozřejmě, že se to prý nesmí „tolerovat“. Prý „každý, kdo zde stojí (myslí se válka na Ukrajině) na straně agresora, nepatří do EU". Takže Slováci to mají dobré. Slovenský lid se demokraticky rozhodl ve volbách, které sama opozice a protikandidát Pellegriniho Korčok, prohlašovali za referendum o Ficově vládě. Jinak řečeno, po vítězství Pellegriniho je zřejmé, že Slovákům naprosto nevadí, že Ficova vláda chce udělat restrukturalizaci soudnictví (tady standardizovat ho na obvyklé evropské struktury) a také restrukturalizovat veřejnoprávní média.

A takovýchto dobráků mezi německými politiky jako Röttgen je více. A to zejména v opoziční CDU, ale také např. u Zelených, kteří t.č. jsou vládní stranou.

Slovenský lid promluvil, ale těmto lidem, je to zbla jedno. Budete poslouchat anebo vás vyhodíme. No, ono to s tím vyhazovem ale nebude tak horké, ale je velmi naléhavé, aby si jednotlivé státy Evropské unie udržely svou suverenitu, zrovna třeba právo veta v Evropské radě, které jim umožňuje zablokovat největší zvrhlosti, jež se v Bruselu mohou objevit. Hlasování kvalifikovanou většinou v řadě otázek by znamenalo, že by se menší země, jako jsou Česko, Slovensko, které nemají společně potřebný počet hlasů v Evropském parlamentu, dostaly do pozice třetiřadých provinčních zemí, na jejichž názory by prakticky nebylo velkými zeměmi dbáno.

Jiří Paroubek

 

 

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.