Proč to Forum24 vlastně dělá?

5.1.2022 16:34
Na silně pravicovém, sinožroutském, rusožroutském a socialistožroutském serveru Forum24 se po delší době objevily moje názory. Tedy, jakýsi „výcuc“ z jednoho mého rozhovoru, který jsem uskutečnil před pár dny pro portál Sputnik.

Z článku, který mi věnuje editor Forum24 J. Jandourek, vyplývá, že z mého rozhovoru pro Sputnik chlapci ze serveru nemají radost. Podle nich je Sputnik prý prokremelský. Možná ano, možná ne. Ale upřímně, i když jsou obsahem, např. server Forum24 anebo třeba server Hrot, na můj vkus názorově poněkud výstřední, když by mě požádali o rozhovor, poskytl bych jim jej. Vidím spolupráci s médii jako normální. Asi bych neposkytl rozhovor např. nějakému fašistickému serveru anebo serveru spojenému s Usámou bin Ládinem. Ale i serverům či novinám, které osobně považuji za poněkud názorově popletené, běžně rozhovory poskytuji. Tedy, pokud o ně stojí. To je tedy jedna věc.

Věc druhá je, co jsem v rozhovoru pro Sputnik řekl o Vrběticích, respektive jak jsem se vyjádřil o „důkazech“, které byly předloženy české veřejnosti v souvislosti s údajnou účastí dvou ruských agentů při vyhození muničního skladu ve Vrběticích do povětří. Připomenu jen, že vyhození skladu do povětří se uskutečnilo ve Vrběticích ve dvou etapách, jednak 16. 10. a pak 3. 12. v roce 2014. Jsem člověk, který je schopen kritického uvažování. Nebudu se proto tvářit, že věřím něčemu, co je mi předkládáno jako axiom, o kterém se už nediskutuje.

Kdyby mně někdo předložil skutečné důkazy a ne nějakou fotografii nějakých dvou údajných ruských agentů, pořízených někde na ulici (údajně snad v Ostravě), považoval bych nastalou situaci za trochu menší důkazní nouzi, než jakou zatím vytvořila v této věci česká zpravodajská služba.

To, že redaktor Jandourek znovu opakuje cosi o nějakém Čepigovi s Miškinem, kteří prý jeli nejprve (nebo potom) vraždit do Británie a pak jeli vyhazovat do povětří muničák v Česku, tak bych byl zkrátka rád, aby někdo předložil jasné, nevyvratitelné důkazy. Ty zatím prostě nemám. Pokud jsou, tak sem s nimi. Opakovat do zblbnutí, jak to dělá Jandourek, to, co nám bylo předloženo už na začátku, mně nenahrazuje důkazy.

Nepodezírám novou českou vládu, že by chtěla resuscitovat vztahy s Ruskem. Je prostě natolik ideologicky předpojatá, že nemůže přerůst svůj vlastní stín. Ale osobně si myslím, že by to bylo vhodné, neboť Rusko představuje pro české firmy, abych byl přesnější pro firmy se skutečně českým kapitálem, dobré odbytiště, dobrý exportní trh pro české zboží.

Upřímně, kdybychom měli na úrovni vedení státu dobré vztahy s Ruskem, třeba na úrovni Maďarska, měli bychom dnes na základě dlouhodobých smluv s Ruskem ceny plynu na jiné úrovni, nežli na jaké budou v tomto roce. Prostě předpojatost českých politiků zaplatí u nás konečný spotřebitel. A na tomto mém názoru nezmění nic ani Forum24, specializované na rusožroutství, ani jiná fóra a media, která patří, na rozdíl od serveru Forum24, k mediálnímu mainstreamu.

Bylo by dobré mít k Rusku na úrovni vedení státu alespoň takový vztah (když maďarský přístup nepřipadá zřejmě v úvahu), jaký si vytvořilo k Rusku např. Rakousko anebo Německo. To by úplně stačilo. 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Pane Paroubku, máte naprostou pravdu s těmi Vrběticemi, a to se Babišovi ještě vrátí, ale názory novinářů placených kdovíjakými emigranty s nenávistí vůči všemu českého, bych se vůbec nezabýval. Říkám, FUJ, FUJ, FUJ FORU24.
antoninsebek

Ten nový ministr ZAMINI stojí za 5 písmen. Sliboval, že bude dodržovat jednotu vztahů. Hned ale telefonoval do Kyjeva, aby svého partnera ujistil, že budeme bojovat proti Rusku za Ukrajinu.