Závan totality na Slovensku…

paroubek ilustrace 24.jpeg
13.4.2024 08:41
Není to totalita vládních stran, ale totalita trochu jiného charakteru.

Organizátoři kampaně Ivana Korčoka se před prezidentskou volbou zaměřili na umělecké a společenské celebrity. Zdá se, že organizátoři kampaní pravicových politiků jsou nepoučitelní. Tito lidé, celebrity žijí většinou úplně jiné životy, nežli ti, které chtějí nabrífovat, jak mají volit.

Volební štáb I. Korčoka byl plný těchto společenských celebrit. Jako by to patřilo k dobrému tónu, podporovat toho jedině správného člověka, který jediný může na Slovensku prezidentskou funkci vykonávat.

Několik slovenských celebrit a influencerů se tomuto pobláznenÍ ovšem vzepřelo. Prohlásili se v posledních desítkách hodin před volbami za podporovatele Petera Pellegriniho. Tak třeba bývalá vynikající tenistka Cibulková anebo Attila Végh, známý zápasník, influencerka Plačková (880 tisíc sledujících). Manželka Rytmuse Jasmína Alagič (přes 500 tisíc sledujících). A sám rapper Rytmus s 800 tisíci sledujících. Skoro bych řekl, že tato pomoc v závěru volební kampaně na Slovensku byla mimořádně účinná. Zejména Rytmuse následuje také významná část romské menšiny, což se nutně muselo projevit ve volebním výsledku Pellegriniho.

Na tenistce Cibulkové, na influencerce Plačkové si nikdo nic nevezme. Stejně tak na Rytmusovi, jehož popularita je obrovská a příjmy z jeho tvorby jsou vysoké a nenarušitelné. A tak si vztek naši přátelé „demokraté“ vybili tam, kde cítili, že by uškodit mohli. Attila Végh přišel o sponzorskou smlouvu s Renaultem Slovensko a Jasmína Alagič o smlouvu s výrobcem nápojů Rauch Slovensko. Předpokládám, že oba dva tito pomstou "demokratů" zasažení se obrátí na centrály firem, jejichž slovenské filiálky rozhodli de facto politicky.

V každém případě je to případ sprosťáctví, totalitního uvažování a arogance.

„Drž hubu a pak budeš mít výhody“. Tak si představují ve slovenském Renaultu a Rauchu, že by se měli chovat ti, se kterými spolupracují. Ale aby projevili svůj osobní názor, to se od nich neočekává. Konec konců i já jsem v tomto týdnu udělal podobnou zkušenost s jednou z mainstreamových agentur pro výzkum veřejného mínění v Česku. Tato agentura (STEM/MARK) zveřejnila průzkum, který prováděla u lídrů politických stran kandidujících ve volbách do Evropského parlamentu. Z nějakých "divných" důvodů do výzkumu nezařadili mě. A tak zjistili, že nejznámějšími lídry strany kandidujících do voleb do Evropského parlamentu jsou prý Zaorálek a Nerudová, které prý zná 82% respondentů průzkumu. Tak hoši ze STEM/MARKU, karty na stůl. Určitě jste dělali i průzkum, který se týkal známosti mé osoby. Já bych ji odhadl na 90 – 95%. A to se zřejmě někomu nehodí, aby lídr volební kandidátky ČSSD byl v čele takového výzkumu. A tak bude nejlépe, když budeme ukrývat před veřejností, že vlastně Paroubek a ČSSD kandidují za dva měsíce do voleb do Evropského parlamentu.

Je to zjevné porušení volebního zákona, neboť vůči ČSSD a mně nebyl agenturou STEM/MARK uplatněn stejný přístup jako vůči představitelům mainstremových stran, k nimž jako dekoraci bylo přidáno několik lídrů stran, které žádnou velkou šanci uspět nemají. Je to nefér a je to sprosťáctví.

Jiří Paroubek

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Od r.2021 - od vlády Matoviče na Slovensku tam vládla totalita až do předčasných voleb na Slovensku. Vše všlo a vychází najevo v současnosti a bude toho více a více vylézat na světlo ! Ve vyzbě byli zabiti advoká Krivočenko (odepřeli mu léčbu) a generál policie Lučanský (údajná sebevražda dle Kolíkové, ale bude či už bylo obnoveno vyšetřování). Poslední případ ze včerejška 16.4.2024 - odvolání předsedy Soudní rady Slovenska Mazáka v přímém přenose na Youtube za zneužití pravomoci vřejného činitele - neoprávněnně nechával lustrovat soudcea manipuloval se spisy - zatím se to ví u 20 spisů a bude provden audit a už jen z jednání Soudní rady v přímém přenbosu vyplynulo, že to bude na trestní oznámení ! Uvědomte si, že tam bylo 17 soudců - ve svém čase a bez náhrady za ztracený čas ! Bylo vyhlášeno, že právě to bylo jednání proti právnímu státu kdy předseda si myslel, že on je stát a uzurpoval si moc, která mu nepříslušela ! Padlo tam také slovo o chobotnici ve složení předseda Soudní rady Mazák, soudce nejvyššího soudu Kliment, ministryně Kolíková (nyní poslankyní NR) a prokurátor Speiální prokuratury Lipšic (podvodník a odsouzený za zabití člověka na přechiodu, přesto se stal prokurátorem i se zmanipulovanou prověrkou) - jsou proppojeni - tihle lidé jsou podporovaní opozicí, která řičí o jejich nevinnosti navzdory písemným důkazům !!! Doufám, že nejsme tak daleko jako na Slovensku v r. 20121 - 2023 !!! Bojím se, že se tomu blížíme ráznými kroky - viz např. návštěva Fialy v USA. A Čaputová je držela ve funkcích ta byla také dosazena USA !