Kdo byli ithačtí slídilové s diplomatickým vozem?

obrazek
21.12.2011 11:49
Minulý týden jsme Vás informovali o tom, že expremiér a předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek interpeloval ministra zahraničí Karla Schwarzenberga v souvislosti s podivnou diplomatickou návštěvou na ostrově Ithaka, která zjišťovala informace o nákupu tamní nemovitosti Petrou Paroubkovou. Zajímavostí je, že tito lidé v diplomatickém voze po Ithace korzovali jen pár dní předtím, než na ostrov dorazili novináři z MF Dnes a bulvárního Blesku. Šéf české diplomacie Schwarzenberg byl tedy dotazován, zda se ze strany české ambasády jednalo o jakýsi předvoj zmiňovaným médiím. Ministerstvo později uvedlo, že se o české diplomaty nejedná, prý jsou z Ruska. Nabízíme Vám tedy jejich fotografie, zda některého z těchto "agentů KGB" nepoznáte...

Jiří Paroubek od Karla Schwarzenberga požadoval vysvětlení celé této záležitosti, která zavání diplomatickým skandálem. Karel Schwarzenberg nejdříve vtipkoval, že se jednalo možná o diplomaty na dovolené nebo že byli prostě zaměstnanci ambasády zvědaví: „Pokusím se věc objasnit. Nemám nejmenšího tušení, kdo ti lidé byli. Doufám, že se to objasní, jestli tam byli na dovolené, nebo po stopách Odyssea, to mi není jasné,“ reagoval na interpelaci Jiřího Paroubka Schwarzenberg. „Já bych jenom poprosil, poněvadž jsem neslyšel dobře číslo diplomatického vozu, uvidíme, co to bude. Je mi to naprosto nejasné, ovšem zvědavost je také silná věc a když lidi četli v elektronickém vydání Blesku v Athénách o věci, že se na to šli podívat. Sice se to nemá dělat, ale bylo by to pochopitelné,“ dodal Schwarzenberg s jasnou snahou celou záležitost bagatelizovat.

Ministerstvo zahraničních věcí se však tento týden vyjádřilo, že poznávací značka vozu DS 3762CD nepatří českému zastoupení v Řecku a že se zřejmě jedná o "agenty" Ruské federace, kteří byli posláni Putinem a Medveděvem a tudíž s tím nemá české ministerstvo zahraničních věcí nic společného. Taková odpověď je samozřejmě velmi podivná a zavání snahou českého velvyslanectví celou věc zamést pod koberec.

Jiří Paroubek Karlovi Schwarzenbergovi nabídnul i fotografie obou "agentů", kteří se po Ithace pohybovali. Tuto fotografii naleznete ZDE. Poznáte některého z těchto - podle ministerstva zahraničních věcí - "agentů KGB"?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.