Národní socialisté: 14 důvodů, proč říct vládě jasné NE

obrazek
20.3.2012 15:19
V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se dnes bude hlasovat o nedůvěře koaličního kabinetu ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Národní socialisté - levice 21. století již dlouho upozorňují na špatné kroky Nečasova kabinetu a neudržitelnost současné situace. Přečtěte si, jaké jsou hlavní důvody, proč dnes dva naši poslanci - expremiér a předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek a místopředseda strany Jiří Šlégr - řeknou vládě jasné NE.

1. Naprosto asociální politika vlády ve prospěch jen těch příjmově nejbohatších a nejsolventnějších vrstev společnosti.

2. Vláda nedokáže adekvátně reagovat na hospodářský pokles země, ke kterému přispěla svou škrtací rozpočtovou politikou. Poslední návrhy vlády, která počítá s růstem sazby DPH, a tedy s dalším zdražením, s poklesem reálných důchodů, s odstraněním doplatků nájemného a např. se zrušením porodného, je útokem na životní úroveň nejširších vrstev lidí, nízko- i středněpříjmových skupin občanů.

3. Vláda nemá vůbec žádnou vizi, směr či dokonce strategii kam směřuje v zahraniční i vnitřní politice země. Ona prostě nesměřuje nikam.

4. Představitelé vlády drmolí mantry o radikálním boji proti korupci, kterým nikdo nevěří. Bártovy korupční obálky, ProMoPro anebo korupční skandál na Drobilově ministerstvu životního prostředí, to nejlépe charakterizuje dnešní vládu.

5. Slabé personální vybavení bylo příčinou častých změn ve vládě. A další jsou na spadnutí, pokud by vláda přežila hlasování o nedůvěře (Dobeš, Pospíšil, Drábek).

6. Hrozí obrovské nečerpání peněz z evropských fondů ve finanční perspektivě let 2007 – 2013 v rozsahu mezi 150 až 200 mld. Kč.

7. Vláda a zejména premiér Nečas zkomplikovali situaci země mj. ve vztahu k jednáním o evropské finanční perspektivě na léta 2014 – 2020 svým kapriciózním stanoviskem ve věci dohody o fiskální odpovědnosti zemí EU. Tato pozice vlády a premiéra Nečase jdoucí proti zájmu země nás může stát desítky miliard korun. Nečasova vláda – a zejména zástupci ODS a VV v ní – přitom nepřichází s žádnou alternativou ve vztahu k prohlubující se integraci EU. Vedou republiku mimo hlavní proud EU.

8. Premiér Nečas toleruje ministru Pospíšilovi nesmyslnou válku na státním zastupitelství.

9. Vládní koalice nese odpovědnost za přijetí špatného zákona o ovzduší, který ve svých důsledcích bude znamenat další zhoršení kvality ovzduší, zejména v průmyslových aglomeracích.

10. Ministru práce se podařilo rozvrátit dobře fungující Úřady práce a rozbít celý systém výplaty dávek, což přivádí do zoufalství nejubožejší z ubohých (např. občany se zdravotním postižením).

11. Vláda nese odpovědnost za katastrofální pokles financí pro český sport.

12. Vláda prosadila kuriózní a mičurinsky pojatý Občanský zákoník, který po svém uplatnění učiní život občanů výrazně složitější.

13. Vláda prosadila, přesně podle návrhů reprezentantů privátních penzijních fondů, opt-out v důchodech. Vládou prosazený systém nebude znamenat žádné zvýšení udržitelnosti důchodového systému v budoucnosti.

14. Vláda není schopna zvládat fiskální situaci země, deficit státu rychle roste.

nslev21
Nový politický levicový subjekt, který byl zaregistrován v listopadu 2011. Předsedou strany se stal expremiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek, místopředsedy jsou Tereza Holišíková, Jiří Šlégr a Stanislav Palša. Více informací na www.nslev21.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.