Falešné tóny na sjezdu ČSSD

obrazek
18.3.2013 12:01
Sledovali jsme průběh okázalého sjezdu ČSSD, který byl i v centru pozornosti médií. Když si ideově a obsahově zrekapitulujeme vystoupení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, místopředsedů Haška, Škromacha, Zaorálka, Gajduškové a dalších, máme pocit, že nám mluví z duše. Jako národní socialisté zde vidíme řadu programových shod. Všechno to zní hezky, dobře se to poslouchá, ale zároveň také víme, že ve skutečnosti se věci mají trochu jinak...

Klademe si jednu podstatnou otázku: Dámy a pánové, vaše tváře sledujeme ve vysokých parlamentních a vládních funkcích již minimálně dvacet let! Ptáme se, co jste udělali po tu dobu pro zlepšení životní úrovně občanů tohoto státu? Zabránili jste rozkrádání národního majetku? Zabránili jste plundrování zemědělské půdy? Zabránili jste vzniku „děravých“ zákonů, nesmyslných přílepků, nehorázného obohacování vašich stranických přátel ve vládních funkcích a dalších postech? Co jste udělali proto, aby občané vyšli do ulic a protestovali proti pravicové vládě P. Nečase devastující tento stát?

Je správné, že se místopředseda PS PČR Lubomír Zaorálek zmiňuje o Bulharsku, ale kde a v čem si ze statečných občanů Bulharska vzal příklad? Kde je pozitivní politika pro občany této země? Kam se poděla? Připomínáme mu, že to bylo naposledy před lety za krátkého, čtrnáctiměsíčního vládnutí ČSSD za předsednictví Jiřího Paroubka. Tehdy vláda ČSSD snížila deficit státního rozpočtu, dvakrát provedla valorizaci důchodů, dokázala zvýšit přídavky na děti, snížit nezaměstnanost atd. Ale platí, jako vždy – každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Pro předsedu ČSSD Paroubka vlastní spolustraníci vytvořili tak neúnosné podmínky, že prostě musel ze strany odejít. Prestiž ČSSD poklesla a národ byl (a dosud je) ohlupován krasořečníky, jako je Kalousek či Nečas, kteří straší Řeckem, ale i naším dluhem, který tehdy ještě zdaleka nedosahoval dnešní výše a dalšími papírovými čerty. Mezi mnoha lidmi se zabydlel nebezpečný názor, že je vlastně jedno, zda vládne ČSSD, ODS nebo TOP 09, pro obyčejného člověka je vládní politika nepřátelská v každém případě. A v každém případě na ni doplatí. Zmatení voliči pak spolkli návnadu v podobě Věcí veřejných. Úspěchy KSČM následně v krajských volbách, jsou pak jen logickým důsledkem.

A co vidíme dnes kolem sebe? Zbohatlíci (nikoliv lidé bohatí díky své tvořivosti) se nadále obohacují na úkor státu, tedy nás občanů. Nadále se za jejich hlasitého potlesku likvidují zbytky národního majetku i sociálního systému, pokračuje hospodářské, sociální a kulturní zbídačování národa (stále hůře dostupné zdravotnictví, vysoké školné, nedostupné školky, jesličky, roste nezaměstnanost, zadlužování rodin…).

Karel Havlíček Borovský, kdysi ve své kritice v románu Poslední Čech napsal, že by nám vlastenectví mělo přejít z úst do rukou. My dnes říkáme, že by správné ideje a projevy měly opustit sály a řečnické pulty a stát se součástí běžné, každodenní politické práce.

A právě proto jsme přesvědčeni, že aktuálním úkolem národních socialistů je na všechny ty nešvary veřejně poukazovat, organizovat mítinky a demonstrace. A kde jen to půjde přesvědčovat občany o neschopnosti jak ODS, tak TOP 09 a bohužel zatím i ČSSD. Vyvést naši republiku ze současného všeobecného marasmu a nastartovat skutečně nový začátek pro naši zemi.

MUDr. Bohdan Babinec

bohdan-babinec
lékař - chirurg, předseda obvodu Praha 8 a 9 národních socialistů - LEV 21
Klíčová slova: ČSSD, LEV 21, národní socialisté

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.