Herman opět lže

obrazek
22.6.2016 11:40
Daniel Herman, t. č. ministr kultury ČR, na serveru Svobodné fórum v rozhovoru s redaktorem Oliverem Adámkem dne 18. 6. t. r. opět propagoval sudetoněmecké lži.

Jaké jsou sudetoněmecké lži?

Odsun sudetských Němců (1945−1946)  bylo „vyhnání“ československých občanů německé národnosti.

Odsun sudetských Němců (1945−1946)  byla etnická čistka.

Odsun sudetských Němců (1945−1946)  byl trest formou kolektivní viny.

Jaká je pravda? Z Československa nebyli odsunuti českoslovenští občané německé národnosti. Téměř žádní tu totiž nebyli. V podstatě všichni bývalí českoslovenští občané německé národnosti v tzv. Sudetech se dobrovolně po mnichovské zradě v r. 1938 (po záboru pohraničních oblastí Československa) stali občany Říše, německými občany nacistického Německa!

Odsun sudetských Němců nebylo „vyhnání“ – sudetští Němci chtěli do Říše, jejich heslem bylo zpět do Říše.

D. Herman v rozhovoru tvrdí, že se „nezkoumala ... vina či nevina, nezkoumalo se, jestli se ti lidé třeba Hitlerovi za války postavili, ale bylo to na základě etnických čistek“.

D. Herman lže: konkrétní vina jednotlivých osob posuzována byla – antifašisté mohli v Československu zůstat, a mnozí z nich též zůstali. Nešlo tedy o žádný trest formou kolektivní viny, nešlo o etnickou čistku. Jestliže většina sudetských Němců byla z Československa odsunuta, bylo to proto, že většina z nich Hitlera a nacismus podporovala.

Jaká je pravda? V Ústavním dekretu prezidenta republiky o úpravě československého státního občanství osob národnosti německé a maďarské publikovaném pod č. 33/1945 Sb. bylo jasně napsáno, že „osobám …, které prokáží, že zůstaly věrny Československé republice, nikdy se neprovinily proti národům českému a slovenskému a buď se činně zúčastnily boje za její osvobození, nebo trpěly pod nacistickým nebo fašistickým terorem, zachovává se československé státní občanství“.

D. Herman lžeD. Herman podle svých slov usiluje o obnovu kulturního dědictví. Naším kulturním dědictvím však není neonacismus, kryptonacismus, nejsou jím sudetoněmecké lži, není to přepisování historie, není to úsilí o změnu výsledků 2. světové války.

D. Herman lžeNa konci rozhovoru D. Herman tvrdil, že „že když těhotné dívce jeden z revolučních gardistů rozpáral břicho a na jejím krku oběsil miminko, které v břiše nosila, tak se mu nic nestalo, byla-li to Němka nebo Maďarka, což se skutečně dělo“. D. Herman však neuvedl žádné údaje o takovém případu. Protože se nestal. D. Herman i v tomto případě lhal.

 

Přítomnost je nebezpečná. Jedním z velkých vnitropolitických nebezpečí je propagace a působení sudetoněmeckých lží v naší zemi. Velmi je pro naši svobodu nebezpečné že zastánci sudetoněmeckých lží, pátá kolona kryptonacistických ladsmanšaftů, jsou nyní i členy vlády ČR.

Viz též:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sudetsti-nemci-jsou-v-evrope-rizikem

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pokrytectvi

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/mnichovska-zrada-nebyla-napravou-chyb-je-sudetonemecka-lez

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/neni-nestandardni-je-pokus-o-obchazeni-zákona


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Na jednu věc lidé zapomínají, už protože v Benešových dekretech není. Odsun se neprováděl podle národnosti, ale podle potravinových lístků. Občané Německé říše měli mnohem bohatší potravinové příděly než ti, kdo se hlásili k Československu. Ti, kdo se přihlásili k Němcům, měli se celou válku lépe, jenže pak byli odsunuti. Tohle v Benešových dekretech nenajdete, protože tohle kriterium Beneš zezavody ani neznal. To vymysleli Češi, kteří měli pravdivější představy o životě za okupace. To žádná krysa nepřelže!