Jestli se našlo pro volbu vládního kandidáta víc takových hlupáků zatím nevím

obrazek
12.1.2013 10:28
Až včera jsem si uvědomil, že si někteří voliči z mého okolí při vhození volebního lístku do urny v lepším případě neuvědomili, že případný úspěch místopředsedy vlády Schwarzenberga bude premiérem Nečasem vykládán jako výsledek všelidového referenda o vládní politice. Bylo to pro mne nepříjemné zjištění, neboť se jedná o lidi, kteří ne vlastní vinou "profitují" ze sociální solidarity, která je trnem v oku současné vlády, logicky i jejího místopředsedy.

Jako demokrat jejich rozhodnutí respektuji, to však neznamená, že když se ocitnou v sociální pasti a na Hradě bude někdo, kdo si v jejím prohlubování liboval, libuje či libovat bude, že jejich nářkům nebudu naslouchat s jízlivým úsměvem na tváři.

Zároveň jim doporučím, aby si omluvné řečičky o tom, že president přeci není vláda, že je to jen reprezentant státu bez zásadního vlivu, strčili za klobouk, neboť to v žádném, ale opravdu, opravdu v žádném případě není pravda. Platí jediné. Život národa ovlivňuji ti, které si lidi zvolí. Jinak řečeno. Současnost? Éto naše dˇélo...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Stanislave, pokud máte pravdu, pak je pan Schwarzenberg vyjímkou, která potvrzuje pravidlo.Co se týče odborových předáků, pak s Vámi souhlasím. Ti naši, snad až na Falbra, byli ulamovači hrotů zaměstnanecké solidarity. proto jsou dnes jak oni, tak zaměstnanci , tam kde jsou. Bohužel, pouze Vámi zmiňovaní "odboráři" jsou v pohodě a jejich následovníci dělají vše proto, aby se to stalo i jim. (s Kalouskem na pivo)

sahosek

 

     Nevím o žádném případu, v němž by Zeman někomu pomohl, když se dostal do sociální pasti. Z dlouhodobé zkušenosti ale určitě platí, že má v sobě víc solidarity příslušník dlouhodobě bohatého původu, než sebemocnější vládce, kterému ještě trčí sláma z bot. Už v roce 1990 mne například odboráři z Německa varovali před tím, aby odbory své předáky delegovaly do výkonné vládní moci. Což se mi jasně potvrdilo nejen v případě Rusnoka, Onderky, ale konec konců i Štěcha, ačkoliv ten je zákonodárcem, leč fakticky s vysokou kompetencí výkonnou.

stvan

Našlo se jich hodně. Díky tomu jsem si vyslechl logopedicky nezvládnutou hymnu a krutý slib, že druhý v pořadí bude dbát na sociálně potřebné, jako kdyby to nemohl zařídit v pozici místopředsedy vlády. Z mého pohledu krutý návrat do doby, kdy šlechta mazala podaným med kolem huby.

stvan

Kateřino, některým lidem není rady a proto jim nelze pomoc. Můžete mít alespoň dobrý pocit, že jste udělala maximum a nakonec to tak blbě, jak naznačuji já, nedopadne.