Schwarzenberg a slušný člověk? Pche...

obrazek
25.1.2013 10:11
Za neuctivé a urážlivé chování v televizní debatě Václava Moravce dne 24. 1. 2013 ke generálu Pavlu Vranskému, účastníku bojů za osvobození naší vlasti od německých okupantů, vyznamenanému za odvahu v bojích u Tobruku a v jednotkách RAF, Vás, pane Schwarzenbergu žádám, aby jste se vzdal kandidatury na prezidenta naší republiky a funkcí ve vládě ČR.

Únava z prezidentské kampaně se zřejmě podepsala na faktu, že jste přestal předstírat  sympatie k našemu národu,  a  skutečnost, že před vámi stál člověk, generál s mnoha vyznamenáními a řády, které získal v boji proti německým okupantům, Vám zřejmě nebyla milá. Z výše uvedených důvodů jste se tedy na chvíli přestal ovládat a dal divákům nahlédnout do vaší pravdivé tváře. 

Nikdy nezapomenu na příhodu, kterou mi vyprávěl český emigrant pocházející z Východních Čech v roce 1981. Žil v Londýně a po čas návštěvy u něj přebýval také hrdina druhé světové války, letec RAF, pocházející ze sousední vesnice u Nové Paky,  kterého každoročně zvala anglická královna na slavnost pořádanou u příležitosti výročí bitvy o Anglii. Stalo se mu, že když jel londýnským metrem na tuto slavnost a vstoupil  ve své vojenské uniformě se všemi vyznamenáními a řády do vagonu metra, všichni lidé, neznámí lidé, kteří tam byli, povstali, a tímto gestem mu projevili úctu, čest a poděkování. Vy jste si dovolil v podobné situaci takového člověka, hrdinu naší vlasti, urážlivě okřiknout.

Lidi, kteří vás pane Schwarzenbergu navrhli jako kandidáta na prezidenta této země, považuji za hlupáky, protože se domnívám, že máte zcela jiné plány, než se starat o blaho občanů České republiky.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

libuse-zavoralova

Jistě, pouze za tímto účelem přicestoval před 23 lety do Čech. Češi jsou pro něj dle mého názoru pouze pitomci a podplatitelné děvky, kterými v hloubi duše pohrdá. A hlupáci mu k tomu tleskaj.

paysan

Z dnešních Parlamentních listů:

 

Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí,“

 

Odpověď tehdejšího hradního kancléře Karla Schwarzenbergera Margueritte, princezně z Rohanu, hraběnce Kottulinsky, dceři Alaina von Rohana, který byl do roku 1945 vlastníkem zámku v Sychrově. ( Majetek Rohanů byl v roce 1945 zabaven na základě Benešových dekretů pro jejich kolaboraci s nacisty. ) na její osobní žádost, aby „při vší té práci nezapomněl na restituce.“