Současná ČSSD je politická šmíra

pelc vladimír
29.4.2018 07:10
Širší vedení ČSSD zakázalo sociální demokracii spolupráci s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Aprobovalo tak rozhodnutí nedávného sjezdu soc. dem. o tom, že případná vláda ČSSD s hnutím ANO 2011 se o hlasy SPD opírat nesmí.

Zákaz platí pro spolupráci na celostátní úrovni; stále pro sociální demokraty platí též obdobný zákaz spolupráce s KSČM (jde o tzv. Bohumínské usnesení z dubna 1995).

Důvodem uvedeného zákazu spolupráce s SPD je prý to, že toto politické hnutí je extremistické. Avšak velmi pochybuji, že úvahu T. Okamury o tom zda byl tábor v Letech za nacistické okupace obehnán takovým nebo jiným plotem, nebo byl bez plotu, lze označit za rasistickou, nebo že jeho názor, že náš stát nemá ve větší míře přijímat imigranty ze zemí se zásadně jinou kulturou a tradicemi, je extremistický, xenofobní.

A hlavně si kladu otázku: Proč se ČSSD politicky neeklovalo, když byla v minulé vládě (premiéra B. Sobotky) spolu se zástupci KDU-ČSL? Vždyť tehdejší členové české vlády P. Bělobrádek a D. Herman (oba KDU-ČSL) systematicky podporovali politickou revanši landsmanšaftů. Vláda, tedy i vládní ČSSD, k tomu mlčela. Proč sociální demokracii nevadila v minulé vládě konfesijní politická strana (KDU-ČSL), jejíž představitelé adorují neonacistické landsmanšafty? Proč si ČSSD nezakázala spolupráci na jakékoli úrovni s těmito extrémisty?

Současné vedení soc. dem. stranu, její členy, reprezentuje, a členové se jím reprezentovat nechají. Současné vedení soc. dem. však je politická šmíra: Se skutečnými extrémisty spolupracuje, třeba i sedí ve vládě – politické konkurenty za rasisty a extrémisty dehonestujícím způsobem označuje.

Není nad zásadovost. V politice zejména.

Poznámka: Šmíra v divadelnickém slangu znamená starší kočovnou divadelní společnost nižší umělecké úrovně, obecně pak označení nízké, pochybné umělecké úrovně; slovo jsem použil na nízkou úroveň politickou.

Viz také

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-clenove-vlady-podporuji-landsmansafty

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vlada-prekrucovani-historie-ignoruje-nebezpeci-politicke-revanse-podcenuje


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petr-meduna

Dnes platí, že jestliže své národní zájmy hájí Polsko, Maďarsko, Slovensko, Česko ... je to projev nacionalismu. Jestliže své národní zájmy hájí Německo či Francie, je to evropská politika.

1rytir

Není to složité. SPD je v očích zdejšího politického mainstreamu extremistická proto, že upřednostňuje národní zájmy před těmi globálními. Proto jsou zavedeným partajím, tyjícím a slepě poklonkujícím nadnárodním tendrům nebezpeční. Tak šup jim nálepku!