Jiří Paroubek: V prezidentově projevu chyběla soudnost

obrazek
26.12.2013 16:57
Projev prezidenta republiky Miloše Zemana, kterým dnes navázal na tradici prezidentských vánočních poselství z první republiky, příliš zajímavých informací pro občany nepřinesl. Dozvěděli jsme se vlastně jen to, že se M. Zemanovi nepodařilo přestat s kouřením cigaret. To je ovšem věc, kterou zřejmě zaznamenal každý, kdo M. Zemana alespoň jednou viděl v televizi.

Zbystřit musel nepochybně pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka. Prezident Zeman svou výslovnou pochvalou některých ministrů vlastní prezidentské vlády pod vedením Jiřího Rusnoka jasně naznačil, že při jmenování některých "neodborných" ministrů ve vládě ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL může dělat určité problémy. Osobně si myslím, že M. Zeman bude mít snahu zejména u některých jmen vyvolat komplikace. Jmenování nové vlády se tak může významně protáhnout. 

M. Zeman využil svého projevu k pochválení sebe a své dosavadní práce v úřadu. To bych mu nezazlíval, ale chyběla mi určitá soudnost. Pokud prezident hovořil o osobní odpovědnosti, měl by se podle toho také chovat. Připomínám, že jeho kancléř Mynář stále nemá nutnou bezpečnostní prověrku. A pokud ji vůbec obdrží, bude to trvat alespoň půl roku. Není podle mě vhodné, aby mezi nejbližší spolupracovníky hlavy státu patřili rok a půl od zvolení M. Zemana lidé, kteří mají problém takovou prověrku získat. Pan Mynář by proto měl být tím prvním v okolí prezidenta, kdo by měl vyvodit osobní odpovědnost.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: Miloš Zeman

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Autorka LIDEM S JINÝM NÁZOREM nevzakazuje  "demokraticky" nic jiného než:"SOULASIT,SOUHLASIT,SOUHLASIT"