Falešní hrdinové Petro Porošenka

21.2.2020 06:27
Sebevrazi, oběti čistě kriminálních zločinů, oběť lékařského omylu a osoby zemřelé za neznámých okolností bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko zařadil do seznamu „hrdinů Ukrajiny“ za účast na kyjevském majdanu v roce 2014. Mají své pamětní desky, na jejich počest jsou pořádány vzpomínkové akce a ve školách se o nich děti učí básničky. Informaci v rozsáhlejším materiálu přinesl informační portál strana.ua.

Porošenko v průběhu své prezidentury udělil posmrtně titul Hrdina  Ukrajiny celkem 112 osobám za účast na státním převratu na přelomu roku 1013 a 2014. Tito údajně zavraždění režimem Viktora Janukovyče jsou považováni za hrdiny popřevratové Ukrajiny a mučedníci národní věci. V Kyjevě má nyní být podle posledních plánů postaven těmto „hrdinům“ gigantický pomníkový komplex. Již nějakou dobu jsou jim však stavěny pomníky, jejich jménem jsou pojmenovávány ulice, na jejich počest jsou vytvářeny sochy a vydávány knihy.  Současným ukrajinským svatým je věnována také řada internetových stran.   Mýtus hrdinů Ukrajiny je však při srovnání s dokonce oficiálními materiály  značně méně heroický. Zjistilo se tak, že v případě desítek prezidentem  vyzdvižených hrdinů existují vážné pochybnosti verzí, kterými Porošenko ocenění odůvodňoval.  

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antonin vaclav

Metály

Pochopitelně, že gauner Porošenko bude z doby majdanové vyznamenávat i lejno u cesty, když ho vynesla nahoru. Jinak se už o té Ukrajině moc nepíše  

asi proto, že se tam také jeli podívat politici jiných názorů, než je trend 1989. Naši zkorupovaní novináři tak ztratili část trhu pro své pravdoláskovně oduševnělé výblitky.