Jaromír Novotný: V naší republice je i nemožné možné...

obrazek
15.1.2013 14:51
...alespoň mne o tom přesvědčily výsledky prvního kola přímé volby prezidenta. Postup pana Schwarzenberga do II. kola prezidentské volby je toho přesvědčivým důkazem. Nikdo z těch, kteří mu dali svůj hlas, si nějak nevšimli, že tento žoviální pán není žádný nevinný starý dobrák, nýbrž jeden z hlavních protagonistů současné Nečasovy vlády - je dokonce jejím prvním místopředsedou, to jest druhým mužem vládnoucí koalice. Nese odpovědnost za všechny asociální kroky této vlády, počínaje sKartou, přes snižování důchodů, zvyšování DPH až po církevní restituce. Bez pana Schwarzenberga by se navíc tak dlouho neudržela ani předchozí asociální Topolánkova vláda - byl tam ministrem zahraničních věcí za Bursíkovy zelené.

Bez pana Schwarzenberga by Nečasova vláda nemohla vzniknout a bez jeho TOP 09 by tato vláda neschválila žádný zákon. Skandální amnestii prezidenta Klause, která zastavila stíhání největších tunelářů, jako člen vlády schválil. Jeho komentář, cituji: „tento způsob amnestie je poněkud zvláštní“ je výsměchem všem okradeným a povedeným občanům v této zemi.

Skutečnost, že v této ateistické a skeptické společnosti, přesvědčený katolík získal přízeň téměř čtvrtiny voličů, svědčí o jediném - voliče lze přesvědčit, a jeho volebnímu štábu se to zdařilo, vytvořit virtuální realitu, že tento pán vlastně stojí mimo vládu a nemá s ní nic společného. Že je jen takový maskot TOP 09, který to vždy myslí dobře.

Hned v prvním vyjádření po oznámení výsledku I. kola v televizi prohlásil, že pokud se stane prezidentem tak, cituji: „zastane se lidí postižených, starých a znevýhodněných“. Jak se chce prát za znevýhodněné a postižené, když jim jeho skvělí spolustraníci, jako Jaromír Drábek, Ludmila Müllerová nebo Miroslav Kalousek již svými zákony připravili a připravují čím dál těžší život? To je popření jeho vlastní dosavadní politiky, neboli „zapření nosu mezi očima“, v přímém přenosu.

A maličkost závěrem, všimli jste si, když se v jeho volebním štábu zpívala česká hymna, že pan Schwarzenberg neznal slova?

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Kdo je Čech, volí prezidenta Miloše Zemana.

pavlovsky

Také p.Zemana moc nemusím, ale co mne irituje jsou výroky pp.Špidly, Zaorálka a Dinsbiera, které nesvědčí o jejich politické moudrosti, připadají mi jako výrok z 50. let, kdy radio Jerevan odpovídalo na otázku, zda bude na světě mír...bude, ale boj za mír bude takový, že nezůstane kámen na kameni. Takže pánové uvědomte
si, že jste byli do parlamentu a senátu zvoleni, abyste obhajovali program soc.demokracie. Mluví z Vás zhrzená ješitnost. Nebo si myslíte, že Schwarz. bude hlasovat v zájmu lidu...jak hlasoval řekl p.Zeman již v sobotu... Podobně pí.Buzková...ta bude volit Schwarzenberka...co na to její dědeček...jeden ze z čelných představitelů soc.dem v českých zemích. Zřejmě to "advokátčení" vynáší více, než práce pro lidi...tedy v parlamentu.

zenka

Vážení pánové,

stanoviska pana Štingla jsou mně dlouhodobě sympatická, kdo mně ale překvapil je pan Šebek. Pane Šebku, dnes jste u mne zabodoval. Pan Pazdera to zhodnotil také úplně přesně. Hodnotím pana Paroubka, který již před I. kolem tipoval jako postupující Miloše Zemana a některého ze dvou - Schwarzenberga nebo Fischera a od začátku podporoval Zemana. Já jsem z Moravy a my Moravané nechceme na hradě Schwarzenberga, který je součástí asociální a zlodějské vlády a národ považuje za lůzu! Jeho voliči si dělají iluze, že  je z tohoto "hodnocení" vyjímá! Bohužel ti jsou pro něj ještě navíc dementi, co se nechali oblbnout demagogií!!!! Stačí si přehrát "zpěv hymny" panem "knížetem" a z jeho výrazu je to jasné! Z. M.

pavlovsky

Jsem obyčejný důchodce a je mi špatně z postoje politiků...Klaus volí Zemana, Buzková Schwarzenberka, Šťastný (politik, lékař, prospěchář ?) Zemana. Dinsbier je tajemný jak tajemný hrad v Karpatech, dle včerejška v Událostech a komentářích...neví...určitě ví. Přímá volba prezidenta byl podvod na voloičích za 1 miliardu, volí media...kolegové mají o čem psát...asi by se to dalo přirovnan k prof. Parkinsonovi, který popsal jak v Anglii při poklesu počtu bitevních lodí rostla administrativa na britské admiralitě, nebo je to tak jako při čtení zápísníku jednoho takypartyzána. Cituji: jeden den jsme dobyli kótu 425 my,. druhý den Němci, třetí den my...pak přišel hajný a vyhodil nás všechny...bohužel jediný, kdo by mohl být hajný (lid) nemá vůbec žádné vedení, předák odborů si tyká s ministrem vlády, která postupuje jen proti chudým a tak se podílí na bohatnutí již bohatých. Vedoucí politici by měli být lidé, kteří něco dokázali a ne studentíci, kteří mají ošoupané kalhoty ze školních lavic (ty už dávno vyměnili za kvalitně ušité obleky...) a vůbec neví co je každodenní práce a život byť za průměrnou mzdu, na kterou většina nedosáhne. Nevidí tito rychlokvašení politici jak žijí jejich rodiče z důchodu, pan Nečas asi ne...jeho rodiče byli  údajně dobře situovaní i v minulém režimu, nevidí co dobrý sociální stát dělá pro své občany, nevidí jak sousední státy rostou, nevidí, že i poskomunistického Polska se téměř nedotkla miniulá krize....vidí, ale sytý hladovému nevěří. No a teď volba prezidenta...Zeman si vyřizuje účty za zradu. Schwarzenberk neumí ani českou hymnu. To císař Zikmund znal všechny jazyky svých zemí včetně Česka. Ať se naši politici poučí z historie, Zikmund musel pracovat a vládnout jak se zbohatlou takyšlechtou, která svůj majetek nakradla v husitských válkách i se zbytkem bohaté katolické šlechty, postupně nacházel řešení, ale zakopat se na svých postojích, zradách...jak to dělají současní výšejmenovaní politici...to odnesou prostí lidé...o to jde, ale ne naší vládnoucí garnituře ani její opozici.

antoninsebek

Dovolte dva doslovné citáty. Ten první je devadesát let starý a ten druhý je současný:

 

1/„Češky fójak, toprá fóják, kriplfóják pýt tapferfóják, moc rát měl cešky Rakušan“.

Baronka von Botzenheim, která navštívila Švejka v nemocnici:

 

2/ "Já patřím k těm, kteří si myslí, že neznalost slov české hymny je u kandidáta na českého prezidenta neuvěřitelná. A historické souvislosti - mi to umocňují, zrovna u tohoto konkrétního kandidáta." Václav Klaus mladší pro Aktuálně.cz.