Jiří Paroubek: Pokud Kubice věděl o černém trhu s alkoholem už dva roky, musí z vlády odejít!

obrazek
22.9.2012 14:27
Už 24 lidských životů si vyžádala tzv. metylalkoholová aféra, další postižení otravou lečí v nemocnicích a můžeme jen doufat, že už je to stav konečný. Vyjadřuji tímto všem pozůstalým soustrast a postiženým otravou přeji brzké uzdravení! V této souvislosti, kdy se každý z ministrů Nečasovy vlády vymlouvá, že nic nevěděl a že je to selhání jedinců, působí jako blesk z čistého nebe zpráva o tom, že tomu tak není a že je zde minimálně jeden ministr, který o černém trhu s alkoholem, alkoholové mafii, ví minimálně dva roky - ministr vnitra Jan Kubice.

Na tento fakt jsem upozorňoval sněmovnu již toto úterý, kdy jsem se snažil zařadit jako mimořádný bod jednání informaci premiéra Nečase a ministrů financí Miroslava Kalouska, zdravotnictví Leoše Hegera a vnitra Jana Kubiceho o stavu opatření k potření černého trhu s alkoholem.

Jsem rád, že dnes Mladá fronta má slova potvrzuje i ze svých zdrojů.

Ministr Kubice tak dluží veřejnosti několik odpovědí:

1. Předal zprávu o černém trhu s alkoholem, kterou vypracovával ještě jako soukromý detektiv pro soukromou společnost před dvěma lety, orgánům činným v trestním řízení? Vzhledem k tomu, že se jedná o mimořádnou trestnou činnost s miliardovými škodami státu a hlavně s dopadem na lidské životy, neobstojí případný odkaz na povinnost mlčenlivosti coby součást dohody mezi objednatelem a zpracovatelem zprávy. Pokud tak pan ministr učinil, komu přesně a co se těmito poznatky stalo? Pokud tak neučinil, jedná se o mimořádně závažné selhání s následky na lidské životy, které jej více než co jiného okamžitě diskvalifikuje pro výkon funkce ministra čehokoliv, natožpak vnitra.

2. Jaké kroky v boji proti alkoholové mafii učinil na základě zjištění ze zprávy pan ministr vnitra za dobu, kdy je ve funkci? Jaké navrhnul systémové změny, jaké navrhnul změny zákonů, popřípadě v jakém jsou práce na těchto změnách stadiu? Pokud tak pan ministr neučinil, mávl nad tím rukou či zapomněl, že někdy tak závažná zjištění zpracovával, je to – s ohledem na rozsah škod na lidských životech, majetku i pověsti ČR – další závažné selhání, které musí znamenat okamžitý odchod z funkce ministra vnitra.

Pokud pan ministr vnitra Jan Kubice věrohodně neodpoví na tyto otázky a bude se omezovat na naprostodětinské výmluvy, které jsou tváří v tvář 24 zmarněným životům navíc lidsky sprosté, vystavuje český stát potenciálnímu riziku žalob o náhradu škody, neboť poškozeným subjektům, ať již se jedná o jedince či firmy, dává šanci prokázat, že jeden z vrcholných představitelů země o potenciálním riziku prokazatelně věděl dlouhou dobu a nekonal. Z tohoto důvodu by – v případě, že pan ministr věc důvěryhodně nevysvětlí a nevyvrátí informace, že nic ve věci nečinil – jej měl premiér Nečas z vlády odvolat, pokud pan ministr Kubice z vlády neodejde sám.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek
No, protože já sem píšu (obrazně řečeno) s mokrým ručníkem na hlavě, tak pravím: Policie ČR má telefonní číslo 158, také jejich služebny jsou všeobecně známé. Tam je zapotřebí přinést (zaslat) nebo přijít a sdělit trestní oznámení. A je to! V opačném případě je to výstřel do tmy nebo konání podle hesla "Přání otcem myšlénky".
videnak
Dobry den, muže prosím někdo objasnit z jakeho ideologickeho podhoubi vyrustal svazak Nečas. Budu za to vděčny a myslím , že ne jenom ja. Moc děkuji a těším se určitě to bude zajímave čtení.
videnak
Po tom co čtu a slyším tak se divím co Kubice ještě děla ve vladě, je to opravdu od roku 1950 nejhorší vlada a 24 mrtvych mluví za vše. Svazaku Nečasi vemte klobouk Kalouska a Kubiceho a rychle odejděte. Škodíte republice.
schlimbach

Je to tak,  jak píšete pane Paroubku - obávám se ale, že pan Nečas jednat nebude, leda snad, až mu to zase někdo, kdo ho řídí našeptá, že by to měl udělat. Tento člověk nemá svědomí, nemá čest - (

rezjir10
Fakt je pozoruhodné, že ministr Kubice věděl a nekonal, a nebo konal v součinnosti s tou Křesťanskou policejní asociací?