Washington brutálně proti Nord Sream 2

4.2.2020 21:58
Američané připravují další sankce zaměřené proti plynovodu Nord Stream 2, tentokrát mají udeřit na evropské odběratele plynu. Dnes o tom napsal německý „Handelsblatt”.

Podnikatelský list se odvolává na diplomatické zdroje ve Washingtonu, podle nichž by Kongres měl rozšířit stávající sankce proti, které dopadají na firmy zapojené do výstavby druhé linie plynovodu. Tentokrát by měly zasáhnout evropské investory a firmy, které jsou ochotné po dokončení  Nord Strem 2 odebírat přepravovaný ruský plyn.  Podle Handelsblattu by sankce měly být přijaty ve velmi krátké době, ještě v únoru nebo březnu.  Oliver  Hermes, šéf německé komory zahraničního obchodu podporující obchod s východními státy (OAOEV) k těmto zprávám uvedl, že Evropská unie se musí proti těmto americkým sankcím postavit. „Jestliže nenajdeme odpověď na takové exteritoriální sankce, evropské hospodářství se stane míčem ve hře pro Američany a Číňany,“ vyjádřil své obavy.    Autoři textu však sice zmiňují možnost protisankcí zavedených celé Evropské unie, ale současně vyslovují názor, že  takové řešení je nepravděpodobné.   „Handelsblatt” také píše o tlaku na švýcarsko-nizozemskou firmu Allseas, která se podílela na kladení potrubí, ale ačkoli americké sankce dávaly 30 dnů na ukončení podílu na budování Nord Stream 2, firma práce ukončila po výhružném dopisu amerického senátora Toma Cruze okamžitě.  „Američané tak brutálně nevystupovali ani proti Íránu,“ píše Handelssblat s tím, že by firma pravděpodobně dokončila práce  před uplynutím lhůty.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

jen tak,si to myslím

On tak nějak nikdo o ten jejich předraženej břidlicovej plyn nestojí,vyjma Poláků.A když to nejde po dobrým,půjde to po zlým.

Musíme zkroutit ruce zemím,které nedělají to,co my chceme,aby dělaly-Obama.Amerika first,to mluví za vše.