Americký aktivistický bumerang aneb nemocná demokracie

freedom mural
7.1.2021 08:34
Tak dlouho podporovaly (a podporují) USA v různých formách protivládní aktivisty v podstatě po celém světě, nevyjímaje ani naši krásnou českou kotlinu, až se jim to vymyká z rukou a jejich vlastní "recepty", jak likvidovat tu obyčejnou, pravou demokracii, bez všech těch zlověstných a zničujících přívlastků, se jim to začínají uvařené vracet jak bumerang na vlastním dvoře.

A už se jim to tam pere přímo v centrální kuchyni, jejich vlastní občané nestrávili řádně všechny ty přidané ingredience, byť zřejmě nebyly původně určeny pro ně. Tak jim to tam přišli, s prominutím, vyzvracet se vším tím nehezkým průvodním jevem. Jo, když se vaří nechutnosti pro cizí plebs, s úmyslem, aby posléze tento ještě rád konzumoval hodně skromnou normální krmi, může se stát, že si zobne i ten plebs domácí. A ten si to, rozcapenej kuchaři, tvůrci receptů, jejich proklamacemi o AMERIKA FIRST, nenechá jen tak líbit a vrhne se na ty kuchaře, vyzvrací jim tu jejich kaši pěkně zostra.

Spojení státy americké, pasující se letitě už, na centrálního četníka, soudce i kata celého lidstva, vydávající každoročně své namyšleně arogantní zprávy o stavu všeho možného v celém světě, nás nevyjímaje, byly vždy zaslepeny právě tou svou "výjimečností" při tvorbě těch zpráv a né že si neuklízely před svým vlastním prahem, ale ani ten neuvěřitelný binec v obýváku si nesrovnávaly. Zato ale věděly zcela jistě, že například my tady diskriminujeme Romy a ti nemají u nás rovný přístup ke vzdělávání. Což je samozřejmě óbr nesmysl a jenom tuto etnickou menšinu štvali (a štvou pořád přes své emisary) proti majoritě, vyvolávali a vyvolávají v nich falešné pocity křivdy.
Ono se jim to ale také, jak ten bumerang, vrátilo v podobě vlny nepokojů v minulém roce v hnutí BLACK LIVES MATTER. A šířilo se to jako virové onemocnění, které ale, lze doufat, už bylo nějak přirozenou cestou zvládnuto.
 
Spojené státy, tak rády si hrající na garanta, záštitu demokracie, roky podporují různá aktivistická hnutí, protivládní politické neziskovky všude možně, u nás samozřejmě také. Tento fakt nelze zapřít, stačí si z veřejných zdrojů zjistit, jak velvyslanectví USA těmto politickým neziskovkám přispívá finančně, ale i různými školeními, instruktážemi. Pro pamětníky takovými PŠM - Politickými školeními mužstva. On takový Aspen institut není nic jiného, než organizátor těchto školení a od roku 2012 má pobočku i v Praze.
 
Není také žádným tajemstvím, kdo všechno je absolventem tohoto intitutu u nás a koho tam učí, jak zakroutit krkem té obyčejné, čisté, čiré demokracie pod křivou a falešnou rouškou zavádění nové, nazvané liberální demokracie. Což je, laicky řečeno, jenom rozvolňování té čisté demokracie do cochcárny, destability, chaosu až anarchie. Z toho všeho následně nerespektovat demokratické výsledky voleb, vytvářet alternativní (dle nadiktovaných notiček, dle osnov školení v Aspen institutu) vedení státu, i v podobě třeba u nás spolku Milion chvilek. Nikým nevoleni, ale sami sebe pasující za takzvané hlídače vlády, se tyto spolky snaží o rozklad, rozvrat a destabilizaci státu.
 
Hlídači vlády v normálním, vskutku demokratickém státě, byli a jsou poslanci dolní komory sněmovny, Parlamentu ČR, kteří zastupují své voliče, občany. Nějaký Minář a jeho spolek MCH si směšně a přímo zlovolně chtěl toto právo přivlastnit, naštěstí (a logicky) to byl jenom takový hloupý pokus, byť dokázal zmanipulovat nějakou tu stovku tisíc večně nespokojených příznivců a fandů demonstrací. Ti výletníci na Letnou zřejmě už také pochopili, že takto se politika nedělá. A pochopil to zcela zřejmě i ten nedostudovaný mladík pořád ve světle hnědém (záměr? provokace?) a chce se stát řádným politikem, poslancem. Alespoň to tak oznámil veřejnosti. Ale ani tady mu zcela jistě pšenka nepokvete, jak je zřejmé z výsledků jeho přípravy stát se někým, něčím velkým i bez vzdělání a práce. Inu, jak se říká - kdo vysoko skáče, může tvrdě dopadnout.
 
Nerespekt, neúcta, silně pokleslá politická morálka, nekultura a nekultivovanost v ní je výsledkem nemocného politického aktivizmu, rozvolňování demokracie za vydatné pomoci politických, protivládních neziskovek, hojně a vydatně živených Aspen institutem a podobnými institucemi z kuchyně četníka světa, USA. Je to nemoc, vir né nepodobný tomu COVIDU, byť v jiné mutaci a podobě.
 
Buďme odolní i proti této nákaze, nemoci, nenechme umřít tu naši čistou, čirou demokracii, nedovolme jí rozebírat a šlapat po ní různým pošahancům. Třeba těm, co s podivně souhlasným doprovodem Policie ČR hanobili a sprostě vyhrožovali premiérovi u jeho domovních dveří. Nebo takové nově zvolené (prapodivně, její pidistranička nevyhrála volby) zvolené hejtmance Středočekého kraje, která veřejně proklamuje, že ignoruje a neuznává řádně, demokraticky a svobodně zvoleného v přímé volbě prezidenta republiky. Čím sdělila namyšleně a arogantně, že neuznává a ignoruje i jeho voliče, i občany kraje, kterého je teď, jenom zásluhou politických machinací, hejtmankou. Sprosté a nánovité.
 
V tomto roce budou volby, důležité, parlamentní. Je jen na nás, občanech, voličích, zda chceme jíst tu nedobrou, nechutnou, nevolnost a nemoc vyvolávající, až otrávenou stravu, co nám sem importují různými způsoby a cestami šéfkuchaři z té "nejlepší a nejpřednější" země světa. Anebo chceme být zdraví, všichni. A mít i zdravou, čistou demokracii.
 
 
Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaromír Petřík

Výborně napsáno, pod Váš blog se podepisuji. Překotný vývoj událostí v USA potvrzuje, jak hlubokou pravdu jste napsala