Babišova vláda trpí schizofrenií pokud se jedná o migranty

vlada_ano
13.6.2018 18:14
Babišova vláda v Lucemburku se na Radě ministrů EU nepostavila proti Dublinu IV. Pouze 7 zemí spolu s Itálií a Slovenskem bylo proti, Česko mezi nimi nebylo. Vláda Hnutí ANO něco jiného říká doma, ale při hlasováních v EU podporuje německou vládu! Proč se Babišův ministr vnitra nepostavil proti Dublinu a nepřipojil se k sedmi zemím, které na radě Dublin IV odmítly projednávat?

Proti dalšímu projednáváni Dublinu IV v současné podobě podporující přerozdělování migrantů se postavilo jen 7 zemí a opravdu mezi nimi chybí Česká republika:

·         Slovensko

·         Maďarsko

·         Slovinsko

·         Itálie

·         Španělsko

·         Rakousko

·         Rumunsko

Je třeba konstatovat, že Lubomír Metnar, jako Babišův ministr vnitra v krátké době za sebou znovu vyslal směrem k českým občanům a voličům Hnutí ANO velmi podivný signál, který je v ostrém rozporu s výroky Andreje Babiše v českých médiích, kde tvrdě odmítá Dublin IV a přerozdělování migrantů v EU. Když ale došlo na summit v Marakéši, Babišův ministr nebyl proti. A když nyní došlo na interní hlasování v Evropské radě, Babišův ministr dokonce hlasuje pro pokračování vyjednávání o textu Dublinu IV. Co to má znamenat? Když se podíváme na text [2], který visí na serveru Evropské rady, naskočí nám husí kůže:
Ministři také neformálně pokryli nařízení o azylovém řízení a v zásadě podpořily myšlenku vytvoření seznamu bezpečných třetích zemí EU v době přijetí nařízení.

Na  tiskové konferenci po jednání Evropské rady minulé úterý, kde bulharský ministr vnitra Valentin Radev, jako šéf předsedající země v Radě, informoval média o závěrech jednání. Z jeho výroků je snad naprosto jasné, jak je situace vážná pro ty země, které Dublin IV odmítají. Podle Radeva je totiž už prakticky dokument  hotov a podle jeho slov by finální politické rozhodnutí mělo padnout koncem června. Přestože Radev přiznal, že jednání budou vyžadovat kompromisy, na jejich přijetí už moc času není, protože politická dohoda o Dublinu IV koncem tohoto měsíce by měla být ihned následována hlasováním v Radě, a to nejpozději do konce léta.

Následně by Evropská komise zahájila procesní úkony na implementaci Dublinu IV a vydala by jednotlivé závazné směrnice pro 27 členských zemí EU. V tomto ohledu je naprosto alarmující, že v takové situaci si dovolí český ministr v radě zvednout ruku pro další projednávání Dublinu. Zdá se, že po skandálním dubnovém telefonátu Andreje Babiše s Angelou Merkel, o kterém informoval německý Die Tageszeitung už česká vláda rezignovala na jakýkoliv politický odpor proti redistribuci migrantů v EU, kterou prosazuje Angela Merkel a Německo.

Evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos uvedl na tiskovce, že Evropská unie musí pomáhat migrantům a nelze odpojit Dublin IV od problematiky migrace jako takové. Tím pouze zopakoval jeden z hlavních bodů Marakéšské deklarace, kde je to uvedeno podobnými slovy. Ani proti této deklaraci počátkem května český ministr vnitra Lubomír Metnar nijak v marocké Marakéši neprotestoval, tam se proti znění dokumentu vyjádřil jen maďarský ministr. Text deklarace v překladu najdete pro změnu zde.

 A když vidíte, jak hlasoval Lubomír Metnar minulé úterý v Lucemburku, tak je snad i tomu největšímu hlupákovi jasné, že Hnutí ANO se nejenom připravuje na migranty, ale v EU dokonce ani nebude blokovat cestu schvalování Dublinu IV.

ČTK : Český ministr vnitra Lubomír Metnar novinářům řekl, že počet zemí, které mohou přijetí pro ně nepřijatelné reformy zablokovat, se zvyšuje. “Nejsme osamoceni jako před lety, že sami bojujeme proti kvótám a povinnému automatismu,” uvedl. Jak summit rozhodne, to si Metnar netroufal předpovědět, nevyloučil ale ani možnost, že by po volbách do europarlamentu v roce 2019 nynější návrh mohl úplně spadnout pod stůl. [3].

Chápete tu neuvěřitelnou drzost? Jen několik chvil poté, co v Radě EU zvedl ruku pro pokračování vyjednávání o Dublinu, na rozdíl od Slovenska nebo Itálie, tak má odvahu říct ČTK, že prý nejsme osamoceni, že prý nejsme sami, kdo bojuje v EU proti kvótám Dublinu [4]. Taková drzost opravdu hraničí buď s naprostým pohrdáním zdravého úsudku voliče a občana ČR, anebo se jedná o precizní mediální manipulaci a pan ministr umí sedět na dvou židlích najednou. To je výraz pro politiky, který vystihuje lidi, kteří mluví doma v Česku před voliči a médii o tom, že nepodporují přerozdělování migrantů, ale úplně jinak mluví a hlasují v Evropské unii.

Kam dali voliči Hnutí ANO své oči, když ho ve volbách tak mohutně podpořili? Tady platí přirovnání: Kozel zahradníkem.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Myslím si, že autor článku pan Jan Vysočina na pojednávané problematice migrace velmi přesně vystihnul zřejmou falešnost momentálně zde vládnoucího hnutí ANO, která se samozřejmě odvíjí od jeho majitele, kterého obrazně lze přirovnat k mucholapce, popřípadě k chameleonovi. Jistá část lidstva historicky vidí zřejmě přínos v činnosti nejrůznějších spasitelů, včetně těch jasně falešných a sympatizanti  hnutí ANO nejsou vyjímkou. Jako stejně hrůzný se mi jeví prokazatelný kladný postoj tohoto naprosto falešného hnutí, které se  na jedné straně proklamuje jako mírotvorné, k zapojení se do příprav na další světovou válku. Zejména zřejmě nepoučitelná vedení stran, které se prohlašují za levicové, měl dávno prohlédnout tyto neblahé mimikry a nesedat tomuto převlečenému nebezpečnému predátorovi opětovně na lep. Při úvahách o naprosto nelogickém postupu těchto vedení jeden přemýšlí, jestli se  u nich nejedná o tak zvaný stockholmský syndrom vstřícnosti oběti ke svému pachateli, či mámení podílet se na moci. Zřejmě se jedná o kombinaci obojího. Zcela jistě se pro nás obyčejné občany v současné době mixuje naprosto smrtící koktejl a to ať Novičok či Nenovičok.

   Jako velmi pravděpodobná se nakonec jeví i možnost fúze obou politických stran pod střechu populistického hnutí, kam se již vydala část stranických sympatizantů. Nebude zapotřebí ani pořádat slučovací sjezdy. Členům stran zřejmě postačí požádat si personálním odboru holdingu Agrofert o přijetí do zaměstnání a posléze budou zaměstnáni v politické divizi holdingu v sekci levé, odbor růžový popřípadě rudý.