Budeme oslavovat vrahy a ignorovat osvoboditele?

vítání sudety
6.5.2019 08:00
Na Slavnostech svobody promlouval velvyslanec Německa a měl radost z toho, že prý zapomínáme, jinak řečeno, na všechna zvěrstva, co nám Sudeťáčtí nacisté prováděli. Nehoráznost, drzost, arogantní vysmívání se obětem Německému nacizmu

Zrůdné, falešné a lživé přepisování dějin pozvolna pokračuje. Blíží se skutečně doba, kdy budeme oficiálně, celorepublikově oslavovat dle vzoru a na pokyn Němců, nacistických pohrobků, napadení a následnou okupaci Československa nacistickým Německem. Pokud na Slavnostech svobody v naší zemi dopustíme nehoráznou drzost, aroganci a hanebnost, jako byl proslov velvyslance Německa, který, jak píše p...an Koller, v podstatě oslavoval Sudeťácké nacisty, není ta doba, žel, daleko.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-zazil-Martin-Koller-na-Slavnostech-svobody-Dorazil-nemecky-velvyslanec-a-zacal-otevrene-oslavovat-sudetske-Nemce-580285

Těch 380 tisíc zavražděných, umučených občanů Československa, se dnes musí v hrobě obracet. Nad tou šíleností, kdy se z vrahů dělají hrdinové a z hrdinů vrazi.

Adoranti nacistů, Němců, různí klaněči a uctívači Sudeťáků, kteří vyháněli a i vraždili Čechy a Moravany z a v jejich vlastní zemi, tito lokajové a skuteční vlastizrádci, se najdou i dnes, jsou mezi politiky, kteří se derou o moc tady, ale i mezi novináři z oddílu presstitutů. Nemusí hajlovat ani nosit viditelně hákový kříž, stačí jejich slova a činy. Protože pozvat na Slavnosti svobody, které měli být oslavou vítězství nad Německým nacizmem, někoho, kdo oslavuje tyto zrůdy a vyslovuje radost nad tím, že tento národ zapomíná na vše, co nám provedli, ničím jiným, než podlézáním Německu není. Je to neskutečná drzost a plivnutí na hroby všem obětem nacistického Německa. Není nikde zmínka o tom, že by pan velvyslanec z Německa vyslovil byť jedno slovo lítosti nad tím, co tady zrůdně prováděli jeho předci, předci lidu země, kterou u nás zastupuje. On měl jen radost ... Hnus a odpornost je to, nic jiného.

A ano, ti co volají po zrušení Benešových dekretů, co se doslova bratříčkují se Sudetoněmeckým landsmanšaftem, jsou vlastizrádci a lokajové pohrobků nacistů z Německa. Těch, kteří v naší zemi mučili, vraždili, posílali na smrt do koncentráků naše předky, občany této země.
Skutečné hrdiny, osvoboditele Československa od Německého zrůdného nacizmu, dnes okatě tato garnitura ignoruje, dokonce šíří vůči nim nenávist a zlobu. Bourají a hanobí se pomníky a sochy vystavené z vděku a na jejich počest. Ve školách se dětem záměrně zamlčuje jejich hrdinství a obětavost, skutečná fakta.

Smutná skutečnost současné doby. Nepřipusťme, aby se pravda úplně zamlčovala, natož překrucovala.

Panu Martinu Kollerovi patří poděkování za článek, který by měl být součástí výukových osnov na našich školách, všech, v hodinách dějepisu.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Děkuji, pane Moskalíku, za komentář, který je, dle mého názoru, kvalitní a trefný. I za přečtení.

Růžena Chrastekova

Moc se omlouvám, pane Volný, za to opomenutí Slezanů. Prostě jsem si je, nesprávně, vím, zařadila mezi ty Moravany. Děkuji za přečtení a i za reakci.

klokan

   Autorka vysoce alarmujícího článku má samozřejmě pravdu, včetně jeho  vpravdě prognostického úvodu. Záměr nám vládnoucích popřevratových zbohatlíků, kteří nás zaprodali nadnárodnímu kapitalismu, překroutit výklad dějin,jak vyhovuje jejich vodičům, vyčteme i ze servírovaného nám programu této obskurní moci posluhujícících masových médií jako například televizních viz. ČTV, TV NOVA, Prima. Naše ohlupování ze stran těchto fanatických posluhovačů současné nám vládnoucí zbohatlické moci již zřejmě překročilo všechny meze. Ještě že zatím nejsme odkázáni toliko na jejich naše bezostyšné ohlupování. Filmy jako Osvobození či Osvobození Prahy zatím můžeme shlédnout na nyní již zahraničních TV stanicích. Hlavně, že se tato  služebně poklonkující masová media vydávají za demokratická. Meze studu pro ně zřejmě neexistují, pro mrzký pení se zaprodávají i ďáblu, to vidíme přímo LIVE. Jejich imperium nám zatím vrací úder, naprosto však přehlíží skutečnost, že spěje ke svému sebezničení.

Jiří Volný st.

Vážená paní Chrastekova, bohužel Vám musím vytknout opomenutí Slezanů ve Vašem článku. Doporučuji knihu A.C.Nora - Přišel den. Tam se dočtete o slezském protinacistickém odboji.

V souvislosti s touto oslavou osvobození Plzně je nutno připomenout oběti amerických vojáků při osvobození ČR. Podle mých informací zahynul pouze jeden americký voják Pattonovy armády a existuje přibližně deset pomníků amerických letců, pokud si správně pamatuji hlášení Svobodné Evropy o avizovaných pietních návštěvách amerického velvyslance. Tuto zprávu jsem zachytil v osmdesátých letech minulého století. Pochopitelně je nutné mít úctu ke všem obětem, ale ve srovnání s devadesáti tisíci obětí rumunských vojáků, které před sebou hnala Rudá armáda a po kterých ani pes neštěkne, se jedná o nevyvážené vzdávání pocty.