Faktická podpora rasismu

pelc vladimír
12.8.2018 16:55
Rasistický útok šestice Romů na koupališti v Dubí je zdokumentován dostatečně. Policie pachatele obvinila z přečinu výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. *) I slušní členové romské komunity v Dubí násilný čin, který se 7. srpna 2018 stal, veřejně odsoudili. Přesto se najdou osoby, které takové útoky omlouvají − na webových stránkách Vaše věc to dělá paní Kateřina Amiourová.

„My, členové romské komunity a obyvatelé města Dubí, odsuzujeme násilný čin, který se stal dne 7. srpna 2018 na koupališti v Dubí. Toto nepochopitelné agresivní chování teplických Romů poškozuje nás, Romy žijící na území města Dubí, a narušuje naše vztahy s majoritní společností. Jsme rádi, že žijeme ve městě, kde se s romskou komunitou spolupracuje a komunikuje. Žádáme o důsledné vyšetření celé události a o potrestání viníků.“ Prohlášení dosud podepsala více než stovka Romů z Dubí, podpisy přibývají. **)

Rasistický útok šestice Romů z Teplic na koupališti v Dubí je zdokumentován dostatečně. Vladěna T. (26 let) zahlédla, jak chlapec nebezpečně zaútočil na jiné dítě. „Oběma rukama chytil druhého chlapečka, táhl ho dozadu a držel pod vodou. Zakročila jsem a řekla jsme mu, že se to nedělá, že by ho mohl utopit,“ popsala žena, která byla na koupališti s maminkou a dvěma dcerami (2, 6). V tom se objevila matka napomenutého chlapce a začala Vladěně nadávat. „‚Ty svi**, co mi saháš na dítě?‘ křičela. Pak za mnou skočila do vody a dala mi ránu do hlavy, obličeje a začala mě tahat za vlasy a hlavu do bazénku,“ popsala žena. Útok by zřejmě dopadl mnohem hůř, kdyby se neobjevil zachránce David M. (25), který se mladé ženy zastal. Když se napadená dostala z vody a volala policii, viděla, jak parta mužů bije jejího zachránce. „Přiskakovali další a další, jako kdyby si chtěl bouchnout každý,“ řekla. Posléze se Davida šla zeptat, zda něco nepotřebuje. Podle svých slov mu nepřestane být vděčná. Agresivní žena už byla obviněna z výtržnictví, za které si může odsedět až tři roky ve vězení. Obvinění čeká i na další útočníky. Radní Dubí včera rozhodli, že Davida M. (25), který při úterním incidentu v brouzdališti začal odtrhávat od napadené ženy, odmění deseti tisíci korunami za občanskou statečnost a navrhnou ho na Cenu Michala Velíška. ***) Zkrátka v Dubí šest romských útočníků z Teplic zbaběle a surově napadlo jednu ženu, a muže, který ji přišel na pomoc, bezmála umlátili. ****)

Uvedená fakta z policejního rozhodnutí i ze svědectví občanů však pí K. Amiourová označuje za „žblempty“, které šíří „hnusná česká svoloč“ (její slova uvedená k mému článku „Co je rasismus?“ z 11. 8. 2018). Takové argumenty pí K. Amiourové jsou skutečně nanejvýš věcné a seriózní. Hnusnou českou svoločí je podle ní každý, kdo má zájem na správném vyšetření incidentu, tedy i Romové z města Dubí, kteří agresivní chování teplických Romů veřejně odsoudili (viz první odstavec). Hnusnou českou svoločí je podle ní každý, kdo na rasistický útok upozorní, kdo přemýšlí o jeho příčinách. Hnusnou českou svoločí je každý, kdo má jiný názor, než pí K. Amiourová. Tento přístup K. Amiourové však je faktickou podporou a propagací rasismu.

*) Viz http://www.policie.cz/clanek/obvineni-za-napadeni-na-koupalisti-v-dubi.aspx (9 . 8. 2018)

**) Viz https://domaci.eurozpravy.cz/zivot/231919-romove-odsoudili-utok-na-koupalisti-v-dubi-starosta-je-znepokojen-rasistickymi-prispevky/ (10. 8. 2018)

***) Viz https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/150422/surovy-utok-na-koupalisti-v-dubi-zbita-zena-26-popsala-davidovi-25-neprestanu-byt-vdecna.html (12. 8. 2018)

****) Viz https://katzl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=674356 (10. 8. 2018)


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Roland Olbert

Milý  autore,

stojí Vám to vůbec za to, zabývat se osobou, která zřejmě není psychicky úplně v pořádku ? Z mého pohledu je, nejlépe vůbec nereagovat, protože argumenty z Vaší strany vyvolají pouze další smršť, mnohdy nesrozumitelných slov a vět plných překlepů.

Ostatně, nic nového u paní autorky.

gustav-svoboda

K. Amiourová píše  "žblempty", tedy něco, co zná jen ona. Protože toto slovo opakuje, asi si myslí, že existuje. Neexistuje. Když čtu jejích dalších pár slov, napadá mě,  zda je zase po litříku vína nebo jointu. Mizerné myšlenky, mizerné vyjádření. Urážka toho, komu své žblepty adresuje.