Hejtmanka a její VIP příbuzní

jermanova ateo
10.11.2017 13:55
Sdělovací prostředky přinesly dnes informaci o tom, že středočeská krajská hejtmanka Jaroslava Pokorná-Jermanová (za politické hnutí ANO 2011) měla v krajské nemocnici v Benešově hned dva konflikty s jejími pracovníky. První se odehrál v polovině srpna, druhý 4. září t.r. *)

V srpnu, kdy byl v nemocnici ošetřen její švagr, se prý v noci na chirurgii objevila pí hejtmanka a začala si stěžovat, že se o pacienta špatně starají – je to její příbuzný, tedy prý VIP pacient, a tomu musejí věnovat lepší nemocniční péči. Lékaři potvrdili, že pí hejtmanka jim při té příležitosti vyhrožovala svou funkcí. Po srpnové premiéře došlo v září k repríze – to zase ve stejné nemocnici byl její manžel, též VIP, jak také jinak, že ano; i pro něho chtěla pí hejtmanka lepší péči. Měla si mj. dohodnout, že její manžel bude na jednolůžkovém pokoji – já tedy nechápu, jak taková dohoda vypadá, domnívám se, že jde spíše o nějakou levárnu – avšak do nemocnice přivezli dva tři pacienty s úrazem, a tak chudák vipmanžel musel nějaký čas být na pokoji třílůžkovém. Chudák. Podle vyjádření pí hejtmanky to byl pro jejího vipmanžela „děs a hrůza“. Pro tisíce jiných pacientů to však jsou běžné služby.

VIP je zkratka z anglického označení „very important person“, v překladu „velmi důležitá osoba“. Označují se tak kupř. osoby mající přístup na akce, kam jiní pozváni nejsou, nebo kteří si zaplatili vyšší třídu přepravy letadlem apod.

Co nám, neVIP občanům, pí hejtmanka svým jednáním sdělila? No, že na rozdíl od jejích příbuzných (a samozřejmě od ní samotné), my ostatní do vyšší, privilegované třídy, kam patří ona a její příbuzní, pozváni nejsme, že tam nepatříme; jsme, jak říkají moje vnoučata, jenom nižší level. Nejsme důležití.

Ano, stává se, že v nemocnici mají fofr, a občan má pocit, že by ta péče mohla být drobet lepší. Sám jsem to zažil. Ale místo roztahování kušně o jakýchsi VIP personách bych se spíše snažil, aby zdravotnictví fungovalo co nejefektivněji a nebylo podfinancované.

Ale to, že si pí hejtmanka dvakrát roztáhla chřtán v případě svých příbuzných, švagra a manžela, není náhoda. Je to nadutost, je to arogance moci.

A tak si dovolím, za všechny neVIP občany tohoto státu, vyslovit radikální názor: Pokud chcete, vážení politici z hnutí ANO 2011, postupovat tak, jako pí Pokorná-Jermanová v benešovské nemocnici, tak to jděte raději do prdele.

 

 

*) Viz https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/muj-manzel-je-vip-chci-lepsi-peci-lekari-popsali-konflikty-s-hejtmankou-39685?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

S nadsázkou mohu předpokládat, že paní Jermanová měla v úmyslu zlepšit péči pro všechny spoluobčany. Bohužel použila nevhodnou metodu, ale její úmysl byl ryze čistý. Je třeba umět se vžít do pocitů paní hejtmanky

klokan

   Snad se nejedná o kukaččí vejce nasazené do Čapího hnízda ? Líbil by se i příměr o smetišti dějin.