Hloupě arogantní mladé ženy na české politické a mediální scéně

werich arogance
3.4.2020 08:52
Pravda, najde se mezi nimi i fosiliózní, vyšeptalá už politička, která ještě sípavě trousí své nenávisti z prohry, ale vcelku u nás v poslední době převažují ve veřejném prostoru, jak politickém, tak mediálním, agresívní harpyje z řad relativně mladých ještě bytostí ženského pohlaví. U některých se jeden i zdráhá použít označení "žena", protože té ženskosti, vlídnosti, empatie, přívětivosti, je v nich jak šafránu, je-li tam vůbec něco z toho.

U političky se očekává a vyžaduje tak nějak už určitá ráznost a skoro až tvrdost, protože jinak by tou političkou nemohla být, neobstála by v bitvách v těch nelítostných válkách o moc, vliv, pěkně po našem - koryta.

Není to ale nutné a bezpodmínečné, i tu politiku lze dělat s určitou grácií, laskavostí a především slušností. Jistě, vyžaduje to od té osoby nanejvýš moudrost, vzdělání, um a schopností přehršel. I takové političky se čas od času objeví a i mají úspěch. Protože i tvrdá slova se dají pronášet s určitou laskavostí a empatií, je-li třeba myšlenku dobrou a potřebnou, prospěšnou, prosadit, bojovat za ni. Ale tady je asi zakopaný ten pes, v tomto je to umění být opravdu dobrou političkou - mít myšlenku a vůbec myšlenkové pochody z ranku výše jmenovaného, být opravdu státotvornou, chtít prosazovat něco, co je přínosné a dobré pro lid obecný, občanstvo, voličstvo.

Hokynářské nezpůsoby, pavlačové poštěkávání, byť zabalené někdy do rádoby politické kultury, papouškování floskulí, z nichž jako ta pověstná sláma z bot vylézá jenom ta zlovolnost harpyje, snaha o osobní s stranický prospěch, to je to, co je charakteristické pro naše mladé političky současnosti. A jak se říká, napříč politickým spektrem.

Uštěkané jájistky, nezdravě ambiciózní, arogantní až agresívní, přímo bagroidní, jejichž neklamným poznávacím znamením je právě ta nemoudrost až hloupost, mnohdy nezkušenost a neznalost reálií běžného, normálního občanského života, je ale, naštěstí, zařazuje do čeledi jepičí, kde dřív nebo později končí. Jen si vzpomeňme na ten dívčí soubor političek z VV, který vedla ta několikadenní ministryně obrany, které pšenka nepokvetla ani náhlou změnou strany, kterou si narychlo a v nouzi vymyslela, a to tak, že bez rozumu a moudrosti úplně. Kdepak jim je ale konec ...

Není třeba se obávat, spíše trpělivě čekat, až stejný konec nastane i pro novou předsedkyni TOP09, protože, jelikož patří do stejné kategorie, navíc má jenom ještě ambice se bezmozkově vyžvaňovat k politice cizího státu, aniž by jí došlo, že to je nepřípustné zasahování do vnitřních záležitostí vlády a občanů toho státu. Nelíbí se jí a hlasitě se ohrazuje proti tomu, jak občané toho státu volili a hned vzápětí přidala "moudrost", že tohle by se mohlo stát i u nás a to teda jako ne! Dle jejího tupského uvažování je totiž nerpřípustné, aby nějaká politická strana měla větší, velkou část voličstva. Až tak! Pekarová Adamová v tom chce udělat pořádek a to voličstvo už preventivně kárá, peskuje, předem, narovnává ty počty hlasů dle svého jedinečného politického přání a očekávání. Vskutku moudrost nad všechny moudrosti světa ... https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-toho-se-Orban-sesype-Marketa-Pekarova-Adamova-ho-chce-vylucovat-619235

Snad ještě bojovnější, agresívnější jsou redaktorky, moderátorky, reportážnice naší/jejich už České televize, jedním slovem aktivistky, co se snaží přemostit své povolání s politickým angažováním (samo sebou že ve prospěch demobloku a kavárníků, antibabišovců a antizemanovců). A to tak, že strašně.

V posledních dnech vede a trhá přímo pásku štěkna s neuvěřitelnou kadencí vzteklých, útočných slov, nějaká Tvarůžková. Zřejmě přírodou silně nadměrně vybavena bojovností, neustupující arogancí, se ani nesnaží skrývat svoji povýšenost nad každým, kdo je jí předhozen jako objekt zpovídání. A běda, když neslyší tu správnou odpověď, kterou tvrdě vyžaduje! Zvedne ještě o drobek víc svůj důrazný hlas a tvrdě napovídá, podsouvá zpovídanému objektu to, co si vymínila slyšet. To i ta zákeřná a podlá Nora je proti tomu laskavá tetka, nemá na ni ve vedení "rozhovorů", které se v jejím podání proměňují v kárání a mentorské umravňování toho druhého. Který povětšinou ani nemá šanci dokončit jednu ucelenou větu, natož vysvětlit svůj názor a myšlenky. http://skrytapravda.cz/domaci/3179-tvaruzkova-jak-v-putyce-s-nohou-pres-nohu-mluvi-s-profesorem-prymulou-jak-s-nejakym-spratkem-desive?fbclid=IwAR0_qiapaeKBGH6bMRhrAqlX0pA1gJGf0cI9YThZkFJkunk5ftMbDPJycqA

A takových aktivistických děvčat ve na Kavkách víc, jakoby soutěžily o nejuštěkanější a nejtvrdší, nejagresívnější poučovatelku hostů, ale i diváctva jako takového. Nějaká slušnost, úcta a vědomí si toho, že ony jsou jenom zaměstnankyně (pokud nejedou na Švarcsystém) a zprostředkovatelky názorů, myšlenek, tezí hostů, tam naprosto chybí, prostě není. K těm hostům, které si né ony, ale ta námi všemi placená ČT, pozvala k rozhovorům, debatám, by se měly tyhle děvenky přidrzlé chovat s náležitou úctou a slušností, nejsou jejich slouhové, ani podřízení, které si ony vyvolily ke svému vlastnímu zviditelnění. Tohle je jedna z největších zrůdností, kterí nám ČT a její "hvězdy" předvádí za naše peníze.

Je načase s tím něco dělat, milí politici, poslanci, a nebát se jich, nebát se těch harpyjí, že vás příště doslova zkoupou v nějakém tom rozhovoru. Postavte se jim!

 

Foto: 

 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Volný,

děkuji vám za kometář a přečtení. Vaše postřehy jsou bezesporu hodné ocenění a obdivu.

Přeji krásný jarní den

Fagan

Paní Chrasteková jako obvykle, vždy výstižné hodnocení těch dam, které jste správně nejmenovala Když se některá objeví na obrazovce okamžitě přepínám taka jako v případě šlágrového Peterku. Bohužel tyto dámy jsou tam právě proto, aby takto vystupovaly a dávaly najevo svou excentritu. Občas štěkne i některá teta z těch dam prošlých vě+kem, ale těch si všimnou jen jejich partajníci. Kdyba řádně fungovala Rada ČT tak by tam nemohly kalit vodu.

Jiří Volný st.

Na jedné straně žádný politik není nucen silou, aby do pořadu paní Tvarůžkové chodil. Osobně bych se ji zeptal, které solárko navštěvuje, že je vždy tak hezky opálená. Určitě se jedná o drzou, nevhodnou a zbytečnou otázku, ale v takových si dotčená paní velmi libuje. Na podstatné věci se ani ona, ani většina jejich kolegů nezeptá, zato malichernosti s nadšením pitvají. Následující scénář vidím asi takto: "ČT bude mírně vstřícnější k hnutí ANO a hnutí ANO nebude vysoušet ČT bažinu".

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Sedláčku,

děkuji vám za komentář a podporu mých názorů. Také za odvahu je veřejně prezentovat. Musí nás být víc, co nejvíc ...

Přeju pěkný den

paysan

Velice pravdivý postřeh a díky za něj! Agresivita, povýšenost a hrubost privilegovaných moderátorů ČT dosáhla vrcholu. Je dobré o tom psát. Ale nestačí to. Vím o čem píši, když řeknu, že politici se bojí na tuto hrubost reagovat. Bojí se, protože jim jejich PR poradci vtloukají do hlavy, že "vyhrát nad médii se nedá". A ano, je to téměř nemožné. Mediokracie nyní vládne i této zemi a každý, kdo se ji postaví je dehonestován a znemožňován na každém kroku tak, že se, alespoň tak si to mnohý politik myslí, o něj žádný volič neotře. Tak se máme vzdát? Nechat to tak a jen doma u přijímačů hlasitě projevovat svoji nevoli nad poštěkáváním moderátorů? Zbabělci z řad politiků to udělají. Ti, co jsou a chtějí být skutečnými politiky se proti tomu postaví!