Incident u Reichstagu

reichstag
24.4.2015 17:19
Média u nás žijí v těchto dnech plánovaným průjezdem Nočních vlků. Nic podstatnějšího v souvislosti s blížícím se 70.výročím ukončení II. světové války v Evropě veřejnosti nabídnout asi nedokáží. Chápu, ono je to tak krásně protiruské téma! „Putinovi motorkáři“ a jejich plánovaná cesta po evropských památnících jejich padlým předkům se tak díky mainstreamu stává v očích části veřejnosti nebezpečnější, než tanková kolona.

Jak tomu bude s „vlky“ napoví příští dny. Ty dnešní ale už ukázaly, že lidská hloupost a zaslepenost pořád ještě nad úctou a slušností leckde vítězí. Naposledy v Německu. Konkrétně v Berlíně. Přímo u Reichstagu. Dveře německého spolkového sněmu se tam před Rusy zavřely.

Jednalo se o delegaci, vedenou Anatolijem Karpovem. Světoznámý šachista je jedním z účastníků průjezdu několika automobilových veteránů, motocyklů i dalších vozů s ruskými poznávacími značkami Běloruskem, Polskem a Německém na počest 70.výročí konce války. Toto putování, nazvané Cestami slávy, začalo 18.dubna v Moskvě u memoriálního komplexu na Poklonné hoře a ukončeno má být 2.května v Turgau. Při té příležitosti je ve městě na Labi, kde v roce 1945 došlo k památnému setkání sovětských a amerických vojsk, plánována řada vzpomínkových a společenských akcí. Chybět nemá ani mezinárodní výsadba stromů pro budoucí živý památník konce války, jimž se tak má stát Háj vítězství.

S návštěvou Berlína se počítalo od počátku. Přitom to nemělo být jen obyčejné zastavení. „Podle plánu se měly delegace vítězných mocností setkat v Reichstagu. Zástupci USA, Velké Británie a Francie byly vpuštěny dovnitř, my ale ne. Řekli nám, že o naší návštěvě nic nevědí, že nedostali žádnou oficiální žádost. Přitom naše velvyslanectví příslušné dokumenty zaslalo s předstihem. Jenže oni řekli, že nic takového k dispozici nemají a je jim líto,“ popisuje neuvěřitelně trapnou událost Anatolij Karpov, který zůstal s krajany před zavřenými dveřmi.

Trapnosti pak pokračovaly. Kolem ruské delegace se na schodech spolkového sněmu shromáždili lidé s ukrajinskými vlajkami a začali členy delegace agresivně napadat. Jaké to celé vzalo konec zahraniční zdroj už neuvádí.

Buď jak buď a podstatné je to, co se už stalo. Ukázalo se až jak daleko může zajít nenávistná, naprosto hloupá kampaň. Rusové dnes už zřejmě pokračují ve své cestě do Torgau, ale „berlínská pachuť“ v nich zákonitě zůstává.

Je smutné, že i u nás se najde dost lidí, kteří třeba Berlíňanům za ten trapas zatleskají. Uvidíme. Třeba se mezi aplaudujícími najdou i tací, kteří by například rádi svými těly zatarasili vchod na Olšanské hřbitovy a znemožnili tak Nočním vlkům uctít památku tam pochovaných sovětských vojáků. Necháme se překvapit. Ono totiž otázkou pořád ještě zůstává, zda ruští motorkáři přes rozpoutanou nenávist a rusofobii do Prahy vůbec dorazí. Poláci jim už vjezd zakázali.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Klimente, srdečný dík za nezbytnou a doplňující info. Že se jedná o dvě přímo nepropojené akce jsem pochopil, ale o vazbě na Kaliningradskou oblast v případě Vaší info a cesty ruských občanů na polské území jsem neměl potuchy. Je dobře si podobné části mozaiky doplnit, aby vše mělo základní korektní rámec.

Příjemný večer. Zdravím Vás.

stanislav-kliment

Pane Štingle, jedná se o dvě samostatné akce. Není také jisé, že motorkáři, kteří byli v Branewu budou pokračovat na Berlín. Z Kaliningradské oblasti mohou do Polska v rámci zvláštnho režimu, bez víz Schengenského systému. 

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, dobrý večer. Zjevně "zakázali" ala info z ČT..... Ale pan S. Kliment zveřejnil zprávu, že delegace vč. motorkářů se již poklonila památce padlých na území Polska.

Pokud je info o "přijetí" ruské delegace s A. Karpovem na půdě Reichstagu pravdivá, tak si dovolím tvrdit, že fašounská svoloč má již "oranžovou" i v Německu a zůstává otázkou, zda a kdy dojde na "zelenou". Naprosto nechutná záležitost. Prostě a jednoduše - znaje stav společnosti a narůstající neuvěřitelný rozklad  na Ukrajině, která je příčinou vší zloby a nenávisti, včetně vraždění a elementární neúcty k životu lidí - Němci v tom jedou na plný "úvazek", protože jinak by na podobnou aroganci a neúctu oficiální místa musela bleskurychle reagovat a exemplárně s aktéry "zacvičit".

Zdravím Vás.