Petr Sedláček: Jsem obětí sankcí

orwell  text
6.6.2022 15:43
Na Ukrajinu jsem vojska neposlal. Přesto na mne dolehly sankce. Jejich šestý balíček zařídil, že ruské televizní kanály se zpravodajstvím zmizely. Dokonce ze satelitů. Prý žijeme v demokracii. Nemyslím si to!

Když se začaly uzavírat některé weby, aniž by měl takový krok jakoukoliv oporu v zákoně, nelíbilo se mi to. Vadilo mi a nadále vadí, když poskytovatel kabelové televize z nabídky vypnul ruský 1 kanál. Přitom jsem si službu platil i proto, abych mohl být případně i jeho divákem. Nešlo jen o ty zprávy, ale i o zajímavé televizní seriály, filmy, kultivovaný jazyk. No nic, satelit to jistil. Až do nynějška. Prý šestý balíček sankcí si vzal na mušku i některé ruské televizní kanály.

Fajn. Starost eurokomisařky Jourové je podle všeho všeobjímající. Velmi jí a jejím kolegům v Bruselu leží na srdci, abych nepodlehl té nesprávné propagandě. Jdou dál, než mocní za minulého režimu. Ti vysílání maximálně rušili. Tito jej rovnou zrušili! Podlehli zřejmě názoru, že tu jedině pravdivou „pravdu“ mi mají zprostředkovat nejen česká televizní zpravodajství a vybrané zpravodajské šoty těch „správných“ západních televizních kanálů, například CNN, ale i donedávna zcela neznámé ukrajinské zpravodajské televizní vysílání.

Podle všeho mne v Bruselu mají za natolik hloupého jedince, který sám nedokáže rozlišit kde nalezne alespoň zrnko pravdivého obrazu o tom kde, co, jak a proč se děje.

Tak to ale dámy a pánové není! Za dlouhá léta svého bytí velice dobře vím, že propaganda na nás míří z té i druhé strany, popřípadě třetí, čtvrté a kdovíjaké ještě. A je na nás, na našich zkušenostech, abychom si udělali o dění alespoň trochu objektivní obrázek! Být v tomto ohledu voděn za ručičku tvrdě odmítám! Buď demokracií, respektující i odlišné názory jsme, anebo si na ni jen hrajeme!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.