Jsou radní Prahy 6 lidské zrůdy na straně hitlerovského Německa?

socha koněv
19.11.2020 10:20
Takto se vyjádřil čtenář, když se dozvěděl, že pražským hanobitelům našich osvoboditelů od německého nacismu (radní Prahy 6) nestačilo odstranění sochy maršála Koněva z veřejného prostranství, ale rozhodli o demolici zbytku pomníku.

Bližší informace zde:

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020111912818211-v-praze-odstranuji-zbytky-pomniku-marsala-koneva-kamen-z-podstavce-sochy-bude-znehodnocen/

 

 Aby osvoboditele naší země od německého nacismu radní Prahy 6 potupili co nejvíce, rozhodli o naprostém zničení podstavce pomníku maršála Koněva a jeho odvozu na skládku – cituji:

 „Na jaře se intenzivně řešily situace, kdy byly jednotlivé desky památníku rozkrádány. Dnes se všechny likvidují krumpáčem... Nebylo vhodné je znovu využít nebo nabídnout na rozebrání?“ ptal se jeden z komentujících.

Na jeho dotaz mu vedení města odpovědělo následovně: „Dobrý den, díky za dotaz. Kámen z podstavce sochy bude znehodnocen, aby jej nebylo možné znovu použít. Záměr je vyhnout se tomu, že si jej někdo pořídí jako „trofej“ a bude s ním úmyslně nakládat nedůstojným způsobem.“

 Ano, dle radních z Prahy 6 je nedůstojné použít zbytky podstavce k jakýmkoliv jiným účelům, ale je důstojné je zničit, aby si nikdo nemohl připomínat ty, kdo nás od německého nacismu osvobodili.

 Čtenář Vladislav Krumer k zničení pomníku jednoho z našich osvoboditelů maršála Koněva napsal:

„Lidské zrůdy co toto přikazují. Co na to ničení říká policie pane Hamáčku? Zastavte to. Vyćíslit škodu a trestat viníky. Bohužel ta nemateriální škoda i s mezinárodním dosahem kterou likvidací způsobují se ani vyčíslit nedá. To je veřejná podpora hitlerovského Německa, úmyslné překrucování výsledků druhé světové války, pošlapávání památky našich osvoboditelů a desítek milionů mrtvých kteří obětovali svůj život ve druhé světové válce i proto, abychom my dnes žili.“

 Co k tomu říct více?

V podstatě si za to jako občané naší země můžeme sami, když volíme politiky, kteří se staví na stranu německého nacismu a hitlerovského barbarství a snaží se vymazat z naší paměti ty, kteří nás od německého nacismu osvobodili.

 

 

Jaromír Petřík
Celý život žiji v pěkném moravském městě Boskovice. Zajímá mne historie, naše i zahraniční politika, byl jsem dlouholetým blogerem na iDnes, kde jsem napsal celkem 362 blogů, než jsem byl za podivných okolností stažený z hlavní strany blogu IDnes a vymazaný ze seznamu blogerů IDnes. Moje blogy přebíraly weby Svobodné noviny, Nová republika, Rukojmí. Kromě historie (specializuji se na SSSR za vlády Stalina) a psaní blogů na politická témata se věnuji filatelii se zaměřením na poštovní historii Afghánistánu. Na našich i světových filatelistických výstavách jsem získal řadu ocenění.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Zde je další moje zkušenost s těmi, co si říkají demokraté a jak se k tomu staví česká policie: https://manifestiav.cz/doplnek-k-clanku-quo-vadis-hamackova-policie/
Jaromír Petřík

Pane Kelnare,

to, že v naší zemi (hlavně v Praze) dochází k obhajobě projevů fašismu musíme bohužel brát jako fakt. Peszyňského znám ještě jako blogera IDnes, kdy sympatizoval s banderovci a fašisty na Ukrajině a s válkou a terorem, který rozpoutali na Ukrajině proti obyvatelům ruského původu. A jak jistě víte, Peszyňski pro podporu banderovců a fašistů na Ukrajině našel zastání v pražských předsstavitelích, kteří mu dovolili řadu měsíců mít stánek přímo na Staroměstském náměstí. Ohánějí demokracií západního typu a z projevů fašismu obviňují ty, kteří odmítají hanobení těch, kteří nás osvobodili od německého nacismu.

A tato situace se neustále stupňuje. Z IDnesu už byla administrací odstraněna většina blogerů, kteří proti hanobitelům našich osvoboditelů od německého nacismu aktivně vystupovali ve svých článcích, což je mimochodem i můj případ. A neustále přituhuje, podívejte se sem, jak dostali zelenou ti nejagresivnější komunistobijci a rusofobové:

Jan Ziegler: "Komunisté jsou svině a nelidské zrůdy! A kdo se jich zastává, je dobytek! Howgh" Na námitku Jiřího Řezníka-cituji:"Tedy v r. 1989 každý třetí, nebo čtvrtý dospělý občan? Jinak řečeno, v každé rodině se vyskytovala statisticky svině a nelidská zrůda?" přišla tato odpověď - Martin Irein:"Komunistů bylo něco málo přes milión, takže ne každý třetí nebo čtvrtý, ale cca každý desátý dospělý občan. Jinak řečeno, ve spoustě rodin se statisticky vyskytovala svině a nelidská zrůda" Jiří Řezník odpověděl:"Tak si to spočítejte sám. Ve státním archívu se nalézá evidenční seznam 5 milionů členů KSČ." 

https://blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A201117_761060_blogidnes

Pokud by někdo něco takového napsal na adresu muslimů či pobytu našich vojáků v zahraničních misích, má na krku soud a velmi pravděpodobně i nepodmíněný trest.

Policie a soudy nejednají, stačí ostudné rozhodování Ústavního "soudu" ohledně neobsloužení Rusů a neobsloužení cromů. Takže, mám docela obavy, že se historie bude opakovat. Ale nejhorší na tom je, že si sami volíme politiky, kteří dávají takový prostor projevům fašismu.

klokan

     Ve zdejším orwelovsko kocourkovském absurdistánu, či jak vlastně lze takové naorosto šílené státní zřízení výstižněji nazvat, se po dobu přes třicet stáváme nechtěnými svědky postupného úpadku snad všech kladných, tradičních, lidských vlastností a to zejména u těch namyšlenců co se považuji za novodobé nadlidi. Jak hlouběji ještě vlastně může národ klesnout ? Nejen nehorázný a to státní skandál se zhanobením sochy maršála I. S. Koněva osvoboditele Prahy z pod jha německého nacismu, potvrzuje, že nástup pohrobků takového zla ,,se v kdysi naší vlasti ,již děje bez jakýchkoliv skurpulí. Nemusíme vlastně ani chodit daleko. Hanebné odstranění zmíněného památníku  se událo souběhu s tehdy vyhlášeným nouzovým ,,proticoronavirovým" stavem, jehož znužívání, se nám v nynější etapě také pěkně vyvrbuje, když dochází, nejen k odtranění zbytku zmíněného památníku, ale též k jeho k jeho zneužívání pro nízké cíle prospěchu několika mocichtivě nebetyčných chamtivců. Nelze v žádném případě odhlédnout od proticoronavirové poroby lidu u našich východních sousedů. Totéž se chystalo i u nás, ale naši proicoronaviroví papaláší zřejmě nesehnali dost lapiduchů, kteří by nám nastrkali špejličky hluboko do nosních dírek při údajných testech, spíš však i tato možnost se nabízí a nelze jí úplně vyloučit, odběrech našich DNA  vzorků  pro další případné zneužití. Řekne se, že se jedná o pouhopouhé nedpotvrzené jakési konspirační teorie. Ovšem řádně neověřené vakacíny se již pomalu distribuují a páně Prymulou, ještě za jeho ministrování nám bylo přece jasně naznačeno, že ti, kteří se podrobí účelu pokusných králíků, budou privilegovanou vrstvou. Takže pod falešnou zámínkou ochrany našeho zdraví nám naši vrchní chtějí snad také zavést nějakou fu formu apartheidu. Každého poslance PS , který dne zvedne ruku pro další prodloužení údajného nouzového stavu a to byť o pouhopouhý den, považuji, alespoň pro mne za dále nevolitelného  do jakékoliv veřejné funkce. Asi nebudu sám.

opatovice328
Já bych k tomuto tématu rád něco dodal. Když dne 16.12.2019 přijela vnučka od Koněva k pomníku Koněva, tak byla k tomuto účelu organizována vzpomínková akce u sochy a přišli taktéž pro- američtí provokatéři s americkými vlajkami z Peczynského stáje a dva z nich mě nečekaně zezadu napadli s cílem mi vytrhnout vlajku z rukou, Došlo mezi námi k fyzické potyčce a poněvadž byla přítomna i policie, tak si vzala od nás identifikační údaje a já jsem na dotyčné dva útočníky podal poté trestní oznámení na policii na Prahu 6. Jednalo se o následující dva útočníky: Jan Kolduška a David Hanč. Je nutno dodat, že tato provokace byla vyvolána záměrně, byla tam kromě Koněvovy vnučky také ruská televize a pak dvě české televizi, takže tito dva útočníci od Peczynského měli zřejmě za úkol vyvolat nějakou výtržnost, aby bylo televizní show, a aby měl Kolář potom důvod pokračovat v odstraňování sochy Koněva. On pak Kolář měl takový nějaký hloupý komentář k této vzpomínkové akci. Jednak mě při této rvačce natočila ta ruská televize a pak některá z těch dvou českých televizí. Nevím, která to byla, já jsem se asi tak 8 let nedíval na Českou lžitelevizi a zprávy na Primě také nesleduji. V každém případě mi několik lidí poté volalo, že mě v televizi vidělo. Co zůstalo, tak to někdo natočil na mobil a dal na Youtube záznam z této rvačky, ale zde se monitoruje jen situace od poloviny incidentu, kdy zde není vidět, kdo tuto provokaci spustil. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/konev-socha-dcera-rusky-velvyslanec-zmejevskij-mistopredseda-kscm-simunek.A191216_121705_domaci_remy Policie stála kousek od nás a předpokládal jsem, že celý průběh viděla. Navíc, nejspíše tam jsou kamery na tomto místě a tak si mohli vzít policisté záznam z kamer. Na základě mého trestního oznámení na policii na Prahu 6 mi po cca dvou měsících přišla informace, že tento případ předali na přestupkovou komisi na Městský úřad na Prahu 6. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po několika měsících dostal vyjádření z tohoto MÚ Praha 6, které bylo zformulováno tak, že vlastně já jsem byl útočníkem, kdy jako by ti dva, co mě napadli, podali vlastně stížnost oni na mě, že já jsem byl útočníkem na ně. Zřejmě se pan Paukner, který byl pod tímto závěrem přestupkové komise podepsán, necítil příliš komfortně z tohoto zápisu a tak jsem nakonec z celé této záležitosti vyvázl jako útočník bez trestu. Nicméně, napsal jsem na tuto přestupkovou komisi, že nesouhlasím s formulací, že napadanou stranou jsem byl já, a vyjádřil jsem ve svém dopise i překvapení, co že je to je za charaktery tito dva od Peczynského, že vyvolají konflikt a pak lžou a neumí ani říci chlapsky, jak to bylo. Dále jsem napsal i na policii na Prahu 6, kde jsem vyjádřil podiv na tím, jaké informace vlastně předali oni na tu přestupkovou komisi, když nakonec jsem se stal podle přestupkové komise iniciátorem konfliktu já. Dosud mi z nich nikdo neodpověděl. Jedno musím dodat, že mě nikdo nikdy nekontaktoval ze strany ani policie na Praze 6 a ani ze strany MÚ z Prahy 6. Takto nízce a nedůstojně se prosím pracuje na městském úřadu Praha 6. Musím říci, že jsem od tohoto MÚ ani žádnou fair play nečekal, když je někdo jako Kolář ochoten se zapojit do ricinové show se snahou ze sebe udělat „hrdinu“, tak to svědčí o nízkosti charakteru. (Pozn: pocházím také z Boskovic)