Lubomír Man: Na Letnou do boje za demokracii?

lubomir man
12.11.2019 10:53
Chvilkaři nás zvou znovu na Letnou a znovu zde budou žádat totéž, co loni. To je demisi premiéra Babiše a ministryně spravedlnosti Benešové. A též prý obecnou podporu demokracie. A jakoby na zavolanou k otázce, nakolik jsou tyto chvilkařské požadavky oprávněné a požadavkům na demokratické řešení odpovídající, zveřejnily včera na internetu Novinky.cz výsledek šetření agentury STEM o tom, kdo jsou dnes našimi nejpopulárnějšími politiky.

A teď pozorně čtěte – a vy chvilkaři se chytejte za nosy.

Na místě prvním se ocitl premiér Babiš (ANO), který získal 52 procent hlasů. Místo druhé obsadila ministryně financí Schillerová (ANO) se 43 procenty hlasů, třetí byla ministryně práce a sociálních věcí Maláčová (CSSD) s 39 procenty hlasů, čtvrtý byl ministr kultury Zaorálek (ČSSD) taktéž s 39 procenty hlasů, pátá byla ministryně spravedlnosti Benešová (ČSSD) s 36 procenty hlasů a šestý byl ministr zdravotnictví Vojtěch (ANO) s 34 procenty hlasů.

TAKŽE: Chvilkaři volají po odvolání premiéra, který má ze všech našich současných politiků největší důvěru našich lidí. DEMOS, čili lid Česka, je tedy - a to dokonce většinově - pro Babiše, ale chvilkaři jsou proti němu. A co má ve státě demokratickém, za který se vyhlašujeme, větší váhu DEMOS čili lid, nebo tzv. nátlaková, čili fašistická družina chvilkařů, které nikdy nikdo nevolil a kteří se za mluvčí či rozhodčí národa jmenovali sami?

A Benešová? Je šestou nejpopulárnější politickou figurou u nás. Je snad tohle pořadí důvodem k vyhazovu z vlády? Vždyť až sedmý je nejúspěšnější politik demobloku pirát Bartoš s 34 procenty hlasů, následovaný Fialou z ODS s 25 procenty hlasů a Pospíšilem z TOP 09 s 23 procenty hlasů.

Ale všimněme si toho nejpodstatnějšího ještě jednou. Lidé šetření agenturou STEM vybrali za šest nejdůvěryhodnějších politiků výhradně jen politiky současných vládních stran. Nikdo jiný v té vítězné šestici není. A není v ní tudíž ani nikdo z naší současné opozice, čili demobloku (ODS, TOP 09, KDUČSL, STAN a Piráti). Cožpak tohle samo o sobě není dokonalý vládní triumf, jaký jsme od sametu dosud nezaznamenali?

Takže právě to je pro všechny z nás, kteří nejdeme současné vládě po krku, dobrá zpráva. A jakou zprávou je to pro chvilkaře i pro jejich sobotní mítink na Letné, pro demoblok a pro celou pražskou smečku obecně, to si už každý odpovíte sám.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Teď když máme co někteří chtěli a pro co udatně titíž udatně na náměstích cinkali klíčí. Zejména zdevastovanou krajinu včetně mnoha desítek až stovek kilometrů čtverečných kilometrů čtverečných lesů a polností, nejen vzduch zamořený kromě chemickými zplodinami nejrůznějšího charakteru  i vzrůstajícím elektromagnetickým a jiným zařením. Příslovně pomyslný pupek Evropy se stal polokolonií, ekonomickým přívěskem Německa, odpadištěm, průvozištěm, skladištěm, kasinem, lichvářištěm a nevěstincem. Zaujímáme jedna čelných místo ve světě ve spotřebě alkoholu a jiných drog, obchodu s bílým masem, výskytu otrokářských a nevolnických forem práce. Oslavné tlampače pravdy a lásky nás nyní oblažují řečmi o svobodě a demokracii, zatímco z nebe na nás jakož i na zdejší právní džungli, padají jedy z chemtrails. Stali jsem se takto novodobými Jožiny s bažin, na něž platí práškovací letadla, jak již tehdy prozíravě upozoňoval ve své písni I. Mládek, spolu s ním kromě mnoha jiných prognostiků, kromě zklamavších prognostiků z tehdejšího státního ústavu, nelze odhlédnout o předpovědi vývoje tehdejším vedoucím městským tajemníkem KSČ hlavního města Prahy M. Štěpánem, prvním polistopadově sametovým politickém vězni současného mafiánského režimu, který vzhldem ke svému vysokému postavení věděl o co tehdy kráčelo a před tím varoval. Historie se tedy opakuje a jsme a budeme svědky dalších nátlakových akcí pověstných již nemalých dětí. Tedy další oligarchizací společnosti vstříc dalšímu budování světlých kapitalistických zítřků. Vlastně stále platí, že každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží, zejména též náš (pro) národ ČEZký. Můžeme předvídat jak budou sametové oslavy probíhat za dalších deset, dvacet a vlastně i třista a více kulatých a polokulatých velvetových výročích. Jaké vlastně ódy se budou pět ?

antonin vaclav

Štvanice na Vitáskovou

Podle osvobozené Vitáskové státní zástupce předložil nepravdivé důkazy v této kauze! Zástupce Zeman o kterého se bojí parlamentní demoblok aby ho nevyhodila ta Benešová, proto posílají na náměstí ty hulváty z chvilek. Něco shnilého je v naší justici.

Jiří Volný st.

Pro doplnění, pokud si dobře pamatuji, tak Tomio Okamura je na tom přibližně stejně jako Ivan Bartoš, tudíž vysoko nad panem profesorem Fialou, profesorem věcí nesmyslných.