Lži versus fakta o Ujgurech (2)

Xinjiang
7.3.2021 14:05
Lež č. 6: V Sin-ťiangu je provozována asimilační politika vůči etnickým menšinám za účelem systematické eliminace ujgurské kultury.

Fakta: Všechny etnické skupiny v Sin-ťiangu mohou svobodně praktikovat své zvyky a tradice. Ústava ČLR a zákony kladou velký důraz na ochranu a rozvoj tradičních kultur minorit. Kulturní dědictví je chráněno státem a mnohé věhlasné architektonické památky reprezentující dějiny etnických menšin byly rekonstruovány a restaurovány. Stejně tak jsou podporovány různé folklórní festivaly Ujgurů, Mongolů, Kazachů, Kyrgyzů a dalších včetně tradičních svateb a pohřbů. Halal restaurace a jídelny je možné najít ve velkých i menších městech s muslimskou populací. Všechny etnické skupiny mají oficiální pracovní volno v době oslav tradičních festivalů.

Lež č. 7: Školy v Sin-ťiangu nahradily etnické jazyky čínštinou, žáci z etnických menšin nesmí mluvit svou rodnou řečí a školy vyučující v ujgurštině byly zcela zavřeny.

Fakta: Ústava ČLR stanovuje, že všichni občané mají právo se učit a používat standardní psanou a mluvenou čínštinu. Naučit se úřední jazyk pomáhá lidem se lépe integrovat do společnosti a otvírá širší možnosti na trhu práce. Stejně tak stát poskytuje jazykové kurzy etnických menšin na základních a středních školách. Primární a sekundární školství je tak provozováno v sedmi jazycích. Školy napříč Sin-ťiangem poskytují bilingvní vzdělání v čínštině a jednom menšinovém jazyce. Je možné naladit dvanáct rozhlasových stanic, které vysílají v pěti jazycích – mandarínštině, ujgurštině, mongolštině, kazaštině a kyrgyzštině. I na čínských bankovkách se lze setkat s nápisy v pěti jazycích včetně tibetštiny a ujgurštiny.

Lež č. 8: Sin-ťiang utiskuje etnické menšiny pod záminkou boje proti terorismu.

Fakta: Nekompletní statistiky ukazují, že v letech 1990 – 2016 separatisté, náboženští extremisté a teroristé zosnovali a uskutečnili několik tisíc násilných teroristických aktů. Zabili mnoho nevinných civilistů, několik stovek policistů a způsobili ohromné škody na majetku. V důsledku toho vláda autonomní oblasti Sin-ťiangu přijala sérii zásadních bezpečnostních opatření. V souladu s globální protiteroristickou strategií OSN je uplatňován princip nespojování terorismu s jakýmkoliv regionem, etnickou skupinou či náboženstvím. Stát v rámci zákona tvrdě potírá násilí a teroristické aktivity znásilňující lidská práva, ohrožující veřejnou bezpečnost, podkopávající etnickou jednotu a směřující k separatismu. Od roku 2014 bylo rozprášeno 1588 násilných a teroristických skupin, uvězněno 12 995 teroristů a zabaveno 2052 výbušných zařízení. Tyto operace vedly k zásadnímu zlepšení veřejné bezpečnosti, k ochraně práva na život a dalších základních práv všech etnických skupin. Déle než čtyři roky v řadě nedošlo v Sin-ťiangu k žádnému násilnému útoku.

Lež č. 9: V Sin-ťiangu je potlačován islám a svoboda náboženského vyznání.

Fakta: Ochrana svobody vyznání je dlouhodobou politikou čínské vlády, což dokládá i článek 36 Ústavy ČLR. Víra, náboženské tradice a zvyky jsou plně respektovány, legální náboženské aktivity garantovány zákonem a kulturní a religiózní dědictví chráněno. Korán a další posvátné texty byly přeloženy do etnických jazyků a publikovány, aby k nim věřící měli přístup. Od roku 1996 vláda autonomní oblasti každoročně organizuje charterové lety pro místní muslimy na náboženské poutě s výjimkou roku 2020 z důvodu pandemie. Mešity v Sin-ťiangu jsou moderně vybaveny tekoucí vodou, splachovacími toaletami, elektřinou, rádiem, televizorem, počítači, klimatizací a knihovnami.   

Lež č. 10: V Sin-ťiangu je používán koronavirus k vyhlazování Ujgurů a mnoho jich na infekci zemřelo.

Fakta: Od začátku vypuknutí pandemie COVID-19 vláda Sin-ťiangu razantně bojovala proti viru a během krátké doby se jí podařilo epidemii zadržet. S podporou expertního týmu Státní rady a kontrolních mechanismů lokální administrativa vyvinula maximální úsilí v léčbě pacientů. V rámci prevence byla posílena kontrola přelidněných míst, aby se minimalizoval risk šíření viru. Vládní opatření se těší široké podpoře občanů různých etnických skupin. Díky kvalitní péči nemocničního personálu nebylo evidováno jediné úmrtí a všech 826 potvrzených pacientů se vyléčilo.    

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

NATO si do svojho strategického plánu prvýkrát zapísalo dva štáty ako nepriateľov, na ktorých je zameraná propaganda a plánované vojenské operácie. Dodnes boli menované tieto štáty v rôznych strategických plánoch USA, nepokryte verejne menované politikmi, senátormi, médiami, think - tankami a " ochrannými " spolkami v mimovládnom priestore. 

Pozorovateľ scény si musí  zákonite položiť otázku : prečo si ochrancovia demokracie a slobody nevšímajú zločiny na Ukrajine, v Jemene, Somálsku, Saudskej Arábii, v Kosove, Bosne a Hercegovine, v Lýbii, v Británii, v Poľsku, v Grécku, Turecku......

Pozorovateľ, ak nepodľahol demagógii, musí vidieť totálne manipulovanie s faktami v neprospech Číny a RF. Je absolútne nepochopiteľné a odsúdeniahodné prijímanie a uverenie takejto propagandy na celom Západe - v priestore štátov NATO a ich lokajov. Odborníci z medzinárodných štúdií na všetkých fakultách a Univerzitách Západu poslušne papouškujú naučenú propagandu bez toho, aby navštívili  nepriateľský štát, žili či pracovali tam, študovali život - a usilovali o objektívne posúdenie reality. Na druhej strane, taká Šámalová je v Číne na to, aby prispievala k protičínskej propagande.

Novinári, "odborníci na medzinárodnú " politiku, rôzni politológovi, " analytici "....... čítajú západné tlačové agentúry, spisovateľov a autorov s proti " východnou " tématikov a  tým povinne prispievajú k šíreniu falošných a nepravdivých, či polopravdivých dogiem, ohýbajú pravdu v prospech oficiálnej politiky Západu = EÚ a NATO. Sú to " biele kone ", ktoré denne masírujú verejnú mienku z obrazovky, z novín a niektorých alternatívnych weboviek. Tieto biele kone zakladajú nadácie, humanitné a ľudsko- právne pro oficiálne politické organizácie. Pozorovateľ musí nadobudnúť dojem, že nemá šancu stretnúť " zdravého " človeka v európskom a americkom priestore a na obrazovke.

 Na svete je cca 200 štátov. Ani v jednom to nie je ideálne, pretože ideálno v ničom - neexistuje. Pretože ľudia nie sú ideálni. A všetko je to o ľuďoch, nie o opiciach či dinosauroch. Keby Západ a jeho obyvateľstvo nebolo zamerané len na Čínu a RF, videli by toľko zverstiev, týrania, neľudského utrpenia, zotročovania, drogového násilia, politického prenasledovania v iných štátoch a končinách sveta .....že nedostatky Číny a RF sú zanedbateľné, priam " nevinné ". Stačí sa pozrieť do USA.