Lži a vytlemení politici z opozice - tak se v Praze "slavil" tragický den v Ostravě

pinokio
12.12.2019 11:17
Morální zrůdnost milionchvilkařů, s vytlemenými opozičními politiky na Václaváku v Praze v den, kdy každý elementárně slušný člověk v naší zemi byl zděšen a smuten z toho, co se odehrálo v Ostravě, je nejpříhodnějším vysvědčením té menšiny, hrstky lidí, usilující o destabilizaci a rozvrat naší společnosti. Jejich amorálnosti, naprosté absenci empatií, slušnosti, soucitu, sounáležitosti.

To, že Václavákem při jejich demonstraci hlasitě z tribuny zněly jenom a pouze lži, je už tak nějak v poslední době pražským folklorem, dokonce i to, že si zase našli stádo, s prominutím, manipulovatelných a zfanatizovaných přímo, účastníků demonstrace.

Těžko posoudit, která lež, co tam zazněla, byla největší a nejúdernější, nejvíce podnítila ten dav k nenávistnému jásotu.

Lež o počtu účastníků, několikrát znásobeném proti skutečnosti, kterou v sérii těch ostatních lží, co vypouštěli k davu ti dva fašounci a jeden udavač, byla davem přijata dálším jásáním, protože je ujišťovala v tom, že je jich strašlivě moc a jistojistě tak dosáhnou kýžených cílů. Teda těch, které jim vůdcové z tribuny předkládali jak šťavnaté seno vyhladovělému skotu.

Cíl je jasný - svržení premiéra Babiše a nádavkem ještě prezidenta Zemana. Jakýmkoliv způsobem, formou, prostředky. A protože ty důvody, argumentačně pevné, silné, relevantní, jaksik nejsou, musí se lhát až do roztrhání těla, k pravdě přidávat, ubírat z ní, fakta otáček, přibarvovat. Vždyť úkol, zadání zní jasně.

Pravda, od bubínků prý upustili (beztak tam těch bubeníčků bylo dost), ani bílé podkolenky nebyly (zatím?) povinné, po vzoru a následování jejich zřejmých idolů, tenkrát na několik let úspěšných, vrahů demokracie a svobody, Hitlerjugend.

Ubývá jich, naštěstí, těchto destrukčníků, také proto, že ty obří lži jejich náckovských vůdců už tolik nepřitahují, naprosto většinová společnost je přemýšlivá a vyspělejší, než si oni, fíreríčkové a jejich loutkovidiči, zadavatelé v pozadí, myslí.

Prostě křišťálová noc se, zaplaťpřírodo, nekonala, byť byla plánovaná a s důkladností našich západních sousedů připravována.

Fiasko a ještě k tomu nechutné, v souvislosti s tragédií v Ostravě.

Několik tisíc demonstrantů, z různých důvodů frustrovaných nespokojenců, si sporadicky vulgárně zařvalo, zopakovalo fašounskými vůdci předložené a předžvýkané lži, kterým předtím pár chvil tleskali, infantilně si zamalovali na chodnících, budovách a podlaze hlavního nádračí stupidity hodné jejich úrovně (ne)přemýšlení, ve finále ale nikoho mimo svoji nízkoúrovňovou sektu nemoudré lidskosti, v podstatě neoslovili. Nestáli nikomu ani za ten plivanec do tváře, cestující v hale hlavního nádraží je měli za dobrovolné informátory o svých spojích, jelikož si zcela zřejmě mysleli, že ti profesionální z přepážky informací jsou v demisi.

Se zparafrázovaným citátem textaře básníka - i kdyby jste si hlasivky vykřičeli, jako moře byla vaše sprostota a nekonečná série lží, ničeho tím nedosáhnete, demokraci tady žije dál. Ani bilion vašich prolhaných slov a lživě vámi uváděný, mnohokrát znásobený počet účastníků zájezdů na demonstrace proti demokracii, nepřesvědčí naprostou většinu občanské společnosti, aby vás následovala.

Tak si nás, tu naprostou většinu, neberte nadarmo do svých prolhaných úst a nezaštiťujte se občanskou společností. Ta vámi pohrdá a odsuzuje vaše pokusy o státní převrat, protože my, Češi, Moravané a Slezané nejsme jako někteří krvelační Ukrajinci a Majdan tady nedopustíme. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Dobrý den paní Chrasteková. V úvozkách Vám děkuji za lichotky na moji adresu. Jestli jsem tyto dobře pochopil, mohu se též dopídit závěru, že jako ten kdo má pouze určité výhrady vůči panu Babišovi,  dále pak své nemalé jistě výhrady k nám našimi vládnoucími, vnucovanému konzumnímu způsobu života, dosáhl jsem jistě odsouzení hodné mety příznivce fašismu ? Své možná mylné názory samozřejmě nikomu nevnucuji, stejně nechci nikomu radit, využiv toliko nabídnuté možnosti diskuse.

    Tedy přeji Vám přes náš částečně rozdílný amatérsko politologický názor na svět radostné prožití nastávajích svátků a hodně zdraví a štěstí v roce 2020 i dalších.

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Moskalíku,

děkuji za přečtení mého blogu a také reakci. Nemám tak vysoké cíle jako zřejmě vy, netroufám si spasit lidstvo a celou planetu od "populistických oligarchů". Také už, na základě několikaletých pozorování politrické scény, nerozlišuji (už snad nikdo s pragmatickým pohledem) na levici a pravici, protože se to pomíchalo tak, že to rozdělování naprosto ztrailo smysl a politické strany si už na rto prakticky ani nehrají. 

Takže stručně - přemýšlejte dál, zaujatě, po svém. Tvořte si klidně svcoje soukromé revoluce a myšlenkové Majdany. Klidně nazývejte obyčejný, běžný život konsumerismem, užívejte si letáky a slevové akce v poklidu a hlavně nebuďte lhostejný k přemýšlení o tom, co je jinému lhostejné a šuma fuk. Určitě vás to vnitřně obohatí a ve finále budete spokojen. I vedle fíreríčka fašounka se můžete postavit na trubuny demonstrací a šířit své úvahy a ztracené levici a zmatené společnosti. Jenom, prosím, se nesnažte přemýšlet za jiné. Budou vám za to vděčni.

Přeji pěkný den v víkend, s vyvarováním se zhoubného konsumerismu.  

klokan

    Zamyslet se nad vývojem společenského uvědomění společnosti, není ani od věci z hlediska věd statistických, z nichž více měné vyplývá závěr, že jedna třetina občanů podporuje populistického oligarchu Babiše, jedna třetina občanů proti tomuto dobrodinci brojí a prosazují k opětovnému mocenskému lizu údajný Babišův protipól, tedy hospodského již populistu M. Kalouska a spol. slouhy oligarchy Bakaly. Zhruba třetina občanů pak mezi těmito údajnými protipóly kolísá, respektive si tuto šaškárnu uvědomuje a nenechá se ohlupovat současnou prokapitalistickou propagandou ani jejími lstivými odnožemi. Z hlediska historického lze uvažovat, že zřejmě většinově na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století, zlámala naše společnost hůl nad dalším socialistickým vývojem. Nelze však odhlédnout o skutečnosti, že mnoho tehdejších ovčanů zcela přirozeně podlehla momentálnímu mámení kapitalistické propagandy konzumerismu a svá hlediska zajištění momentálního materiálního blahobytu, nadřadila nad všelidskými okolnostmi žití a přežití lidské civilizace ve vesmíru. Nyní kdy naše společnost byla vystavena po třicet let zcela brutální propagandě individualismu a sobectví, kdy tyto nepěkné lidské vlastnosti byly bezostyšně preferovány nad idejemi kolektivního soužití a vzájemné spolupráce. Nepoučitelné lidstvo včetně naší kdysi národní odnože tedy dále páchá dřívější chyby, z nichž se pranic nepoučilo. Zhlouplí propagandou občané si asi zakrátkou vjedou do vlasů ohledně toho, zda je účelnější podporovat toho či onoho vykořisťovatelského oligarchu. Skutečnost, že do toho souboje oligarchů si vlastně zapojily i strany historicky levicové, lze odůvodněně považovat za naprostý úpadek levicového smyšlení u nás. Stranické špičky kdysi levicových stran, takto bezostyšně a nezastřeně, vlastně posluhují jedné odnoži naší oligarchie, kdy upřednostnily své momentální blahobytné přežití nad historicko altruistickým posláním levice, jejichž zakladatelé se musí nad tímto jejich navýsost odporným jednáním obracet v hrobě.

    Takže s tou naprostou většinou, kterou se autorka článku ohání v jeho závěru se sice lze ztotožnit  pouze v tom smyslu, že většina naší společnosti nenávatně podlehla mámení konsumerismu a jest jí ve své naprosté lhostejnosti k přemýšlení asi šuma fuk jestli nějaký majdan bude či ne. Hlavně, že budou v poštovních schránkách a televizních reklamní letáky a vložky, kdy si můžeme toliko domýšlet v čem spočívá lest guru Babiše, že se údajně chystá zrušit slevové akce v obchodech.

Jiří Volný st.

Promluvy a hesla pana Mináře a Rolla se příliš nelišily od sněmovních projevů Miroslava Kalouska. S originalitou si zmínění pánové nedali moc práce a slušnost v nich nebylo možno nalézt. ČT se marně snažila najít ten správný záběr, který by dokumentoval masovost demonstrace. Asi dvacetkrát jsme viděli staršího, mírně zmateného, pána s baťůžkem, kterému současná vláda podstatně zvedla důchod, ale proč bychom nedemonstrovali proti zvýšení vlastní životní úrovně. To je logické, že?

Naštěstí snaha zablokovat Hlavní nádraží zatím nevybočila ze zákonného rámce, tedy nevím o nikom, kdo kvůli protestům nestihl vlak, ale nabádání některých předních komentátorů k blokování dopravy nebo dokonce k nekupování Agrofertních šmakulád je pozoruhodné u zarytých obránců demokratických hodnot. Pokud budou tak úspěšní, jak naznačuje průzkum STEM, tedy skoro 35% pro AB, pak si mohou Kostelecké uzeniny mnout ruce nad kvalitní reklamou zdarma.