Ministr Staněk začal rozkrývat rozkrádačky. Musí odejít! ...?

staněk
29.6.2019 15:37
Protože to si teda dovolil dost! Navíc to určitě nekonzultoval předem s těmi rozkrádači, což neměl, vlastně měl dělat, čert už aby s v tom vyznal.

Zdánlivě zašmodrchaná záležitost, budící nebývalé vášně a hlasité výkřiky nevole až zuřivého vzteku některých zainteresovaných i těch v pozadí celé té kauzy demise - nedemise, odvolání - neodvolání minstra kultury Staňka, je ve své podstatě naprosto jednoduchá záležitost.

To jenom dotčeni a ti, kteří větří nebezpečí, že tento postup ministra Staňka by se mohl stát jakýmsi precedensem, příkladem pro jiné šéfy resortů vlády, začali bít na poplach, začali mít strach, že se začne rozkrývat dál a bude jim šáhnuto na jejich penězovody, přiškrtí se kohoutky jejich blahobytovodů.


Prozíravý a zkušený, moudrý prezident celou tu kulišárnu vyhodnotil selským rozumem, logicky a po právu odmítl s vystrašenými hrát tuto jejich hru o peníze (protože to nic jiného není, peníze, hodně peněz, až na prvním místě), rozhodl se nechat věci došetřit a odmítl "potrestat" odvoláním toho, kdo zlodějny začal odhalovat. Odkloňovači a jejich zastánci (zadarmo?) vytáhli do boje a z prozíravého prezidenta chtějí udělat zločince největšího, vlastizrádce skoro.

Tak se začalo ve velkém, na podněty vystrašených a těch kolem, politikařit, nabídlo se angažmá různým vykladačům snů o ústavním právu, vykřikují se stupidní hesla jako "ústavní krize", "hrubé porušení Ústavy" atd, a, samozřejmě, vytáhlo se do boje proti prezidentovi a premiérovi. Protože si dovolili zabránit jim v bránění rozkrádaček a zlodějen, jak prosté, že?

Do lítého boje proti prezidentovi a za zachování skvěle vymyšlených loupeží ze státního měšce, se zapojili i někteří zoufalci, jako např. neúspěšný prezidentský kandidát, tanečník dervišovských etud, Drahoš, který, pravda, křičí zase jenom za zachování svých osobních zájmů. Protože co kdyby musel, jako poradce ředitele Národního divadla, vysvětlit náhodou, stejně jako ředitel ČT Dvořák, za co berou svoji apanáž poradců a co, jak radí řediteli ND? Mimochodem, tady je krásně vidět, v jakém strašlivém marasmu rozvolněného rozdávání je financování naší kultury, když stačí k angažmá v Národním divadle, byť jenom ve funkci poradce ředitele, předvést v rámci své volební kampaně stupidní dervišovský taneček. Anebo to bylo za nějaký jiný umělecký počin? Kdoví ... https://www.parlamentnilisty.cz/…/Chudi-umelci-To-zapomente…

Takže suma sumárum - nešahat na zlodějny, nebo bude zle a ten, kdo si to dovolí, bude odejit. A to že rychle, co nejrychleji, ani den navíc, co kdyby stihl rozkryt a odhalit další a další odkloňovačky.

Z toho, kdo si toto dovolí, uděláme nekompetentního, někoho, kdo na funkci nemá, prostě ho tam nechceme, nenecháme. Nevyje s námi ve smečce, nebude ministrem.

Je to celé opravdu prosté, navíc je tady další příležitost pro zlořády a nenávistníky kopnout si do prezidenta republiky.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Souhlasím s panem Moskalykem a s autorkou článku.

Zřejmě v tom bylo namočeno pár socanů, jinak nevidím důvod odvolání ministra kultury. 

Jiří Volný st.

Pan Staněk ve svém projevu v Poslanecké sněmovně vyslovil především názor, že důvodem jeho odvoláním je jeho vstřícný postoj ke zdanění církevních restitucí. K případnímu sjezdu Vyhnaneckého spolku na území ČR se vyjádřil zdrženlivě, tedy ve smyslu, že k tomu ještě nenazrál čas. Jeho projev byl vtipný a sklidil několikaminutový aplaus. Je příznačné, že kritici, zejména novináři, nedokáží o ministru kultury napsat jedinou pozitivní věc, například to, že má nemalou podporu na diskusních fórech.

klokan

   Autorka článku paní Chrasteková již podstatu naprostého úpadku levice v Čr, naznačila v úvodu ,, zlatými slovy ,, čert, aby se v to vyznal". Televizní záznamy z veskrze debilního kecání našich zákonodárců při zatím posledním vyhlášením nedůvěry vládě, či jak se tat ústavní podivuhodnost nazývá, jsem si pouštěl většinou v urychleném přehrávání, takže mi mohl nějaký ten detail a konkretní souvislosti ujít, ale nepřeslechl jsem pozitivní vyjádření zde pojednávaného MK Staňka v sebechvalném projevu na tomto obskurním zasedání, kdy vlastně vyjádřil své sympatie k SD landsmanšaftu a možnosti jeho dalšího sjezdu ve zdejším již vlastně znovu předpokládaném skoro německém  protektorátu, kdy vlastně politoval, že zde tito sudeťáci nebudou zasedat příští rok, ale určitě zde budou jemu kulturně i lidsky blízcí sudeťáci zasedat v letech příštích. Možná, že jsem slyšel špatně trávu růst, ovšem znepokojení se zde jeví přímo na místě. 

   Takže my obyčejní ovčané se znepokojujeme na d něčím co nám lstivě předloží tak, či ona strana při svém boji o dobré místo u vykořisťovateských koryt, ale podtstatu přehlížíme. Obě strany nám vládnoucích jsou naprosto prohnilé a dali nám jasně najevo, že jim jde jen o ty místa u tučných žlabů. Jestli jsou někteří více či někteří méně nenažraní asi není podstatné, ale nejodpornější se jeví ta skutečnost, že my obyčejní občané jsem se již pokolikáté jimi nechali ohloupnout a děláme jim toliko užitečné křoví při jejich bojích o moc. Při svém usilí jejich věrných slouhů o nějaké ty drobty z tučného stolu, si něktří poskoci občas navléknou o reflixní vestičky k našmu oklamání. Nenechme se však dále jimi ohlupovat.