Mravnost nade vše, ale jenom u někoho

ctnosti
7.12.2019 18:35
I kdyby si hlasivky za kecpultíkem v Parlamentu vykřičeli, stokrát své lži dokola omílali někteří politici, na pódiích demonstrací političtí aktivisté ty samé lži se snažili manipulativně vtloukat demnonstrantům do hlav a novináři z řad presstitutů opět ty lži psali úderně pořád, ta skutečná pravda nakonec stejně vyjde najevo. A pokud se prokáže, relevantně anebo přímo nezávislým soudem, že Andrej Babiš porušil naše platné zákony, ať je po právu potrestán.

Budou-li ale všechna ta obvinění, která dnes padají, ty rozsudky přímo, stát na vodě, dojmech a jevení se, je to jenom nechutná štvanice a v samé podstatě špinavá politika.

Už jenom to, že je nějaká závěrečná auditná zpráva úředníků z EU vydávána těmi shora zmiňovanými za konečné řešení celé kauzy, přímo rozsudek nějakého soudu, proti kterému není odvolání ani dovolání, je podvod, neskutečná lež.

Ta zpráva, která mimochodem měla zůstat v režimu neveřejné a stejně už koluje v médiích, bude ještě připomínkována, rozporována. Navíc všechna ta doporučení v ní nejsou žádným rozsudkem, ani nařízením, ale doporučením, nezávazným, protože jednoduše ti auditoři, v podstatě úředníci, nemají žádná práva nikomu nic nařizovat. A beztak jsou jenom opsaná z udání, která jim, auditorům, doručili místní udavači Piráti a lidovec Zdechovský, možná ještě pár nejmenovaných zrádců a udavačů z řad těch, kteří urputně touží svrhnout premiéra.

Je-li ve zprávě auditorů z Brusele, jak je psáno v tomto článku (https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ek-babisovy-fondy-jsou-proti-dobrym-mravum-40306278?fbclid=IwAR24NI9lyM7Qd9a7lEtqjYtQ1mKGKTm6vPZMFcGFYxZIIJY3fEoNKScdPyg), konstatováno, že Andrej Babiš splnil svou zákonnou povinnost, ale hned následovně šermováno pojmy jako "má páky" (jaké páky?), "výrazně se podílí" (jak konkrétně?). 

Nezajímavé není ani konstatování auditorů „formálně naplňuje zákonné požadavky, ale ve skutečnosti je proti smyslu zákona“ a nemělo by být uznáno platným."

Jaká je ta skutečnost, proč nejsou kokrétní? Jak mohou oni vykládat smysl našeho zákona? Jak že nemělo být uznáno platným, když platným bylo našimi oprávněnými institucemi uznáno?

Vrcholem stupidního způsobu vyjadřování se (nevěřím ale, že to taky neměli, neopsali z obsahu udání) ve zprávě je toto: „V tomto světle se jeví, ..." Takže světlo získali nasvícením Pirátů a jiných udavačů, zřejmě, a zjevilo se jim, že to tak asi bude.

Celá tato nechutná taškařčice s nějakou auditní zprávou, ve světle těch neosvětlených dojmů a jevení se, není nic jiného, než pákou, kterou má být svržen, sesazen, zlikvidován premiér České republiky a jeho vláda, vzešlá z řádných, svobodných a demokratických voleb.

Pořád je to ale jen nějaká auditní zpráva, žádný rozsudek a udělení trestu, byť si jí takto mnozí vykládají a na jejím základě se tady snaží provést převrat, puč.

Tak jednoduché to je. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Zneužiji této možnosti a vyjádřím se k integraci anti-babišovských stran. Hned po 17.listopadu jsem psal, že to bude velká sranda a zdá se, že jsem se nemýlil. Vyjádření pana poslance Michálka vneslo ten správný náboj do zdánlivého poklidu integrace a vytváření koalic. Vzpomínám si na své jediné setkání se zmíněným pánem, které proběhlo v Opavě blízko starého obchodního domu Breda. Piráti přijeli svým autobusem, který jasně vyjadřoval kresbami nejen postoj Anti-Babiš, ale také Anti-Kalousek a Anti-Nečas, tedy zkrátka, převzato od Aloise Jiráska, "Proti všem"! 

Kresby jsem si vyfotil a upaloval, nedbaje touhy pana Michálka po rozmluvě, k našemu krásnému Stříbrnému sádrovcovému jezeru. V duchu jsem Piráty litoval, že se musí smažit v rozpáleném pekle středu města. 

klokan

    Řádné a svobodné volby a zdání demokracie. Jak pokrytecká vyjádření. V kapitalismu ať prvotním či nynějším na prý na vyšší dosažené úrovni nazývaném jako globální, jasně platí ono hlavní pravidlo zisku, který byl povýšen nad skutečná pravidla lidství, mezi něž patří mimo jiné i nezištnost. Všichni kapitalisté včetně Vámi opěvovaného Babiše ctí svou mantru Zlatého telete. Obezličky jestli se jedná o hodnějšího či zlejšího kapitalistu se zdají být nepodstatné, tato tkví v té ne nepodstatné myšlence, že každý kapitalista se nakonec přikloní na tu stranu kde mu kyne největší zisk, tedy i samozřejmě Andy Babiš jakož i ostatní. Nachytat dušičky kecy a jalovými sliby a potom se spojit třebas s ďáblem.