Může ještě někdo věřit Zaorálkovi a spol.?

zaoralek ct
17.4.2014 13:42
Ukrajinská tragédie se postupně mění ve frašku a s tím postupně vyplouvá na povrch velká ukrajinská lež. Zaorálek a další (zejména Zeman a Stropnický u nás, politická reprezentace EU) si možná ještě neuvědomují důsledky svého selhání. Ale pocítí to brzy a trvale, jakkoli se v chumlu evropských politiků, kteří rovněž selhali, mohou vzájemně přesvědčovat o opaku. Nikdo jim již nebude věřit – a to nejen tomu, co říkají, ale i v jejich lidské kvality.

Hlavní problém je totiž v tom, že aby překryli první vědomé lži, kterých se začali ve stále větším rozsahu dopouštět, pokusili se podpořit a tím i vyvolat velkou tragédii: Podpořit a dokonce přitlačit "majdanskou vládu" ke zmasakrování obyvatelstva na Východní Ukrajině s použitím tanků a vyprovokovat tak Rusko k zásahu, kterým by dostalo do rukou Černého Petra toho, kdo všechno zavinil. Tady už někteří "naši" politici (pochopitelně i jejich eurounijní kumpáni) nejen lhali, ale začali se chovat jako cyničtí váleční štváči malicherně motivovaní tím, že nechtěli ztratit tvář. Ztratili všechno. Budou jimi opovrhovat i ti, které dočasně zmátli. Ti, kteří např. v důsledku zcela pochopitelných antipatií či averzí vůči Rusku uvěřili jejich lhaní. Mj. např. i proto, že si vůbec nedokázali představit možnost lhaní v takovém rozsahu a zcela bezzábran.

Jen jeden z detailů selhání těch, o nichž píšu. Během celého "protiterostického tažení" nikdo z nich nevypustil z úst ani zmínku např. o "uvážlivém použití síly" ze strany "majdanské vlády". Nikdo z nich se nepozastavil nad tím, že tentýž parlament, který podpořil Janukovyčovy represivní zákony, podpořil ještě více represivní Jaceňukova opatření, a to v podmínkách, kdy v tomto parlamentu začali být někteří poslanci umlčováni lynčováním.

Zaorálka a další nemůže omluvit ani to, že spoléhali na americkou administrativu. Nemohli nevidět, že osoby, které ji reprezentují (Obama, Kerry), se již dávno změnily v nesvéprávné zombíky, kteří se sebou nechávají manipulovat skrytými hráči ("privatizovanými" enklávami zpravodajských služeb, které srostly s organizovaným zločinem a jako nástroje své moci využívají dosazování a vydírání dosazovaných osob na bázi globálního špiclování).

Vstoupili jsme do světa plné autodiskreditace současné politické reprezentace euroatlantického světa. Pokus překrýt tento fakt vyostřováním konfliktů ať mají jakkoli drastické důsledky, jak se zdá, nejen že zatím nevyšel, ale mění se ve frašku. Nastal čas vzít rozum do hrsti. Musíme si pomoci sami s jeho použitím.

Radim Valenčík (http://radimvalencik.pise.cz)

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sahosek

 

Musím se přiznat, že chování Zaorálka je pro mne velkým zklamáním. Kdyby byl chlapem, tak měl šanci být vyjednávačem a možná i slavným. Tak je ubožáckou onucí na nohách zasmrádlých amerických rusobijců, evropských rusofobů a českých „přetvořených“ antikomunistů. Sobotka by jej měl vyměnit. Teď by to nevypadalo, že jde o nátlak ze strany Zemana.

antoninsebek

Souhlasím s Vámi, stejně jako minule. Pokud si přečtete kterýkoliv z mých příspěvků na dané téma, tak shledáte, že panu Zvorálkovi rozhodně nevěřím.

Kupodivu nejen já, ale i Miloš Zeman, který to napsal ve své druhé knize "Vzestup a pád české sociální demokracie" - strana 146-147: "Pokud jde o Zaorálka, byl na naší kandidátce zvolen poslancem a posléze se stal předsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. TAM SE PODLE MÉHO NÁZORU PROKÁZALO, ŽE BOHUŽEL NEUMÍ PRACOVAT ....."

schlimbach

To se dá podepsat. Ti prolhaní šmejdi by měli odstoupit okamžitě ze svých funkcí, bohužel, jejich charakter jim to nenapoví -(