Naši vlast ovinul temný mrak hybridních hrozeb

lubomir man
5.12.2018 00:06
Těsně před polednem jsem si pustil ČT 24 a měl jsem štěstí. A to proto, že jsem milovníkem absurdních scén, absurdních řečí a absurdních lidí.To všechno totiž v ideálních rozměrech představovala nevábná skupina lidí, která s velice zachmuřenými tvářemi právě nastupovala na obrazovku, aby národu sdělila, v jak příšerném a až téměř nesdělitelném nebezpečí se v tento čas, v tuto hodinu a snad i v těchto vteřinách nacházíme.

Hrozí nám nebezpečí ruského napadení, sdělovali nám Langšádlová za TOP 09, Farský za STAN a jakýsi mladíček za Piráty, životem dosud tak málo otlučený, že jsem jej vnímal, byť jsem se tomu bránil ze všech sil, s mlékem na bradě. A všichni tito tři vespolek se dovolávali zprávy bezpečnostní agentury BIS, která prý o nebezpečí, hrozící nám z ruských tunder jasně hovoří, a je proto jejich povinností co by zodpovědných politiků, národ na tuto nesmírně závažnou situaci upozornit. A současně mu též oznámit, že oni, tzn. tihle tři zástupci tzv. demobloku, budou společně se svými spolustraníky už na příští schůzi sněmovny žádat, aby byl v rámci sněmovny vytvořen speciální výbor pro potírání tzv. hybridních (rozuměj ruských) hrozeb, který se těmito hrozbami bude stále, průběžně a možná už až do konce tohoto současného našeho světa zaobírat. A to proto, že vážnější a urgentnější úkol, než je tento, v České republice v současnosti neexistuje. Vážnější a urgentnější prý i proto, že současný předseda vládyý prohlašuje, že on osobně v Rusku hrozbu nevidí, a prezident je tak proruský, že víc proruský už být nemůže.

Takže rozumějme: hybridními hrozbami nerozumí současná fašizující opozice jen hrozby ze zahraničí, a v tomto případě tedy hrozby ruské, jak je na hrozby hybridní s ohledem na názor naší veřejnosti, zhruba před dvěma lety rychle přeformuloval tehdejší ministr vnitra Chovanec, ale míní též hrozby vycházející ze samého nitra našeho státu. A to dokonce z úřadů nejvyšších: prezidentského a vládního.

Že by nové kolo štvanice proti předsedovi vlády a vládě obecně, když to kolo poslední s využitím premiérova nemocného syna, nevyšlo tak, jak bylo naplánováno? S tou ovšem změnou, že tentokrát má v síti uváznout i český prezident?

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Ak budem len zhruba počítať, tak 5% z 6 miliónov voličov je slušné číslo. Z 200 poslancov v Českom parlamente je  98 hlasov pre opozíciu. To znamená, že  zhruba 3 milióny Čechov volilo súčasnú opozíciu, čiže majú také isté názory, ako opozícia. Volieb sa nezúčastnilo asi 40% občanov, ktorých je tiež možné rozdeliť na polovicu k opozícii. Platí príslovie : kto mlčí, ten svedčí.

Z výsledkov volieb je možné usúdiť ako myslí obyvateľstvo. Lebo parlament, vláda a prezident je zrkadlom obyvateľstva, a naopak.  

To, čo sa deje na českej scéne, je veľmi smutné. Podobne to vyzerá aj na Slovensku. Vyzerá to, že obyvateľstvo, médiá a politici 30 rokov kráčajú  po ceste k sebazničeniu - pretože absolútne nezvládajú " slobodu a demokraciu "  za ktorú v 89 tak                " nežne "  bojovali a dnes si to chcú vynahradiť a vylepšiť III. svetovou vojnou. Akoby mali výčitky, že netiekla krv . Tak nech tečie aspoň teraz.

Ľudia v Európe sa správajú akoby zošaleli od bezhraničnej slobody. Správajú sa ako zmyslov zbavení. Prestali chápať realitu, rozmýšľať racionálne , pragmaticky. Viac sa podobajú cvičeným opiciam, ktoré bez uváženia papagájujú to, čo počujú v médiách. Keby sa to dialo v 17. , či 19. storočí , dalo by sa to ospravedlniť , lebo veľká väčšina bola negramotná.             Ale dnes ?  Dnes je to neospravedlnitené. Na dôvažok - stratili nielen rozum, ale aj morálku a charakter. Dnes sa dá všetko predať aj kúpiť.

Preto sa teším každému zdravému slovu a človeku, ktorý nespadol do súčasnej žumpy. Sú už veľmi vzácni. Ale predsa žijú ! Napríklad, Vy, pán Mann.  A ľudia, ktorí stvorili parlamentní listy.... Dokedy ?

 

Jiří Volný st.

Škoda, že se zmínění poslanci s námi nepodělili o jména ruských hybridních špiónů, operujících v naší překrásné vlasti. Určitě byly od nás, na doporučení těchto specialistů, vypuzeny davy východních škůdců. Předpokládám, že tyto počty jsou přísně tajné, tedy ta nula musí být zamčena na sedm západů.