Neslyším žádné volání: „Hurá, na Sýrii!“

přemek votava
14.4.2018 21:35
Nazývejme věci pravými jmény. Američané splnili, co světu slíbili, … Stovka raket trestala válkou zbídačenou Sýrii. Na Radu bezpečnosti OSN ukázali dlouhý nos. Tak, jako před lety americké rakety a bomby dopadaly na Jugoslávii, Afghánistán, Libyi, Irák, ….. tak nyní trestají Sýrii. Stát, se kterým máme dlouhodobě diplomatické styky. Připomínám, že dnešní útok států NATO na Sýrii byl proveden opět bez mandátu RB OSN!

Česká vláda v demisi, tedy bez důvěry Poslanecké sněmovny PČR, se za potlesku pravice postavila do řady podporovatelů této agrese. Je příznačné, že dnes tato Babišova vláda v demisi, naší parlamentní pravici nevadí! Přitom učinila také nezvratné rozhodnutí.

Americký útok je porušením mezinárodního práva a útokem na suverenitu Sýrie. Dokonce se tak stalo krátce před příchodem inspektorů OPCW, kteří měli vyšetřit, kdo stojí za nedávným chemickým útokem. NATO si osvojuje řešení světových problémů válečnými hrozbami, nebo dokonce přímo zbraněmi. My Češi máme své zkušenosti s agresory.

Byli jsme velcí snílkové, když jsme uvěřili slibům států NATO, že po rozpuštění Varšavské smlouvy zavládne v Evropě a na celém světě mír. Dnes můžeme buď mlčet, nebo dělat, že se nic nestalo, nebo jít v houfech na náměstí, mávat americkou vlajkou a volat „Ať žije válka“.

Dnes dopoledne jsem byl na Václavském náměstí. Hledal jsem ty jásající davy, nikdo tam ale nejásal… V minulých dnech jich tam byli tisíce, protestovali ….. Dnes se tam nikdo neradoval. Žádné volání slávy, žádné hurá, žádné mávání praporky, žádní řečníci pod sv. Václavem, jako by se nás ta válka netýkala.

Vzpomněl jsem si na toho hrdinného vojáka Švejka, také on na vozíčku s berlemi marně hledal jásající davy na podporu válečného manifestu rakouského mocnáře. Zůstal sám…

Přemysl Votava

 

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

1rytir

Vláda v demisi nebo s důvěrou, je to jedno. Nezávislou zahraniční politiku nedělá ani jedna. To ani jaksi nejde, jsme členy Severoatlantické aliance a jako takoví musíme držet basu. Ono celé to NATO, v podstatě financované USA, je tu vlastně především od toho, aby zajišťovalo jen zdání kolektivní bezpečnosti, ale hlavně aby zabezpečovalo podporu Spojených států v každém z hloupých dobrodružství země, co si ještě pořád hraje na světového četníka. Je tu ale jedno ale. Ona podpora se nemusí hned vyřvávat okázale do světa, jak to činí čeští lokajové, v syrském případě zejména pánové Stropnický a Babiš. Stačilo by stejně jako držet basu držet h..., tedy ústa {#emotions_dlg.sealed}

novotny

V současné situaci si našinec nemůže být jistý, když bude např. chemicky ničit doma mravence nebo hlodavce, jestli na něho nepřiletí odněkud z dálky USA/UK/FR raketa bez mandátu OSN...