Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

ct logo
18.1.2018 16:30
Sleduji práci zpravodajské redakce ČT už roky, i když vím, že si tím kopu hrob. Ale jakási zvídavost ve mně, navíc poháněná nepatrným, ale přece jen stále živým světýlkem naděje, jestli se to tam nahoře na Horách Kavčích neobrátilo zrovna dnes jakýmsi zázrakem aspoň trochu k lepšímu, jestli se třeba v někom z vedení zpravodajství nevzbouřilo svědomí a nebouchl do stolu a nezařval: „Hergot, už toho lhaní a obracení věcí v pravý opak bylo dost, začněme už konečně aspoň po maličkých dávkách říkat lidem pravdu Vždyť všichni vidí, že lžeme, až se nám od hub práší, nikdo nám už nevěří, takže lhat dál ztrácí smysl a spíš to naší věci škodí, než prospívá. Skončeme tedy aspoň s tím bulíkovaním nejprimitivnějším a nejurážlivějším – a to hned, ode dneška!“

Takže, milí zlatí, na cosi jako je takovéhle chlapské slovo čekám už roky, a když se obrazovce objeví nová tvář, hledám v jejích rysech naději, jestli snad právě ona nevyrukuje s očekávanými drobty pravdy, které by mě s roky nehorázných lží aspoň částečně usmířily, ale vy víte, že čekám marně, stejně jako marně čekáte vy a vůbec my všichni. A pokud přehlížíme galerii oněch současných zvěstovatelů pravdy ČT, která je objektivně lží, víme my, dlouholetí a nevytrvalejší její konzumenti, že nejmenší naději vyslechnout si na ČT opak - a tedy pravdu - nastává v okamžiku, kdy se na monitorech našich televizorů objeví tváře moderátorek Tvarůžkové a Witowské, nejfanatičtějších to hlasatelek lží domácích i severoatlantických, a to nejspíš proto, že jde zřejmě i o tvory, nejméně poučené o tom, co doma i ve světě skutečně děje.

A právě druhé ze jmenovaných, moderátorce Witowské, svěřila redakce ČT roli vedoucí moderátorky duelu Zeman-Drahoš, který proběhne příští čtvrtek v předvečer druhého kola prezidentských voleb.

Řekl bych, že výstižnější tečku za tímhle článkem, než je uvedená nominace, bych vymyslet nedokázal.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Len doplním : ak sa náhodou aj pravda zverejňuje, vždy je to s " jízlivými " poznámkami, ako by bratia Česi povedali. Tie zákerné, ponižujúce, a pravdu v lož obracajúce poznámky  komentátorov a moderátorov sú ako jedovaté šípy, ktoré dokážu vytočiť aj flegmatika. Špeciálne v Horizonte a v Udalostiach a komentároch. Každá diskuzia s moderátormi je skôr výsluch, boj na nože , než diskuzia. Moderátor dovtedy bije do spolubesedovníka, kým z neho nevymláti to čo chce počuť, to čo je  " in ". Samozrejme, závisí od toho, kto je hosťom : ak je to prozápadný, protiruský, pronatovský,.... tak mu neskáču do reči, nechajú ho rozprávať koľko chce, sú k nemu vľúdni a chápajúci " strýčkovia a tetušky ". 

Besedy v Slovenskej televízii sú oveľa ľudskejšie, i keď tiež sú uprednostňovaní opoziční politici, voči ktorým sú moderátori ohľaduplnejší. A rovnako sú v televízii oslavovaní proeurópski, protiruskí a pronatovskí prívrženci. Nuž, ale to je aktuálny stav klímy v Európe.