Od pádu až na vrchol

klavesnice stroje
7.11.2018 00:56
Když jste student a máte hluboko do kapsy, zdá se studentský život těžký. A za mého mládí se musela každá koruna otáčet v ruce a vydělat ji nebylo snadné. Ale někam jsem směřoval. Tam, kam mi bylo předurčeno.

Minule jsem vyprávěl o tom, jak jsem se zamiloval do výpočetní techniky a čísel. Je však potřeba k tomu všemu přidat ještě jednu věc. V dřívějších dobách znamenalo vlastenectví kladnou vlastnost, dnes mám pocit, že je tomu spíše naopak. Ať už jde o sportovce, kteří se většinou českou vlajku nést nestydí, nebo o zaměstnance či majitele firem, kteří si ji v práci na zeď rozhodně nepověsí. Proč vlastně? Copak je ostudou být hrdým členem nějaké skupiny, v tomto případě být hrdým občanem státu?

Já jsem vždy byl hrdým občanem tohoto státu. A proto jsem si vždy přál, aby mé kroky vedly do státního sektoru. Bohužel takřka vteřiny před ukončením školy jsem brigádnické práci na stavbě spadl z výšky necelých osmi metrů. Při pádu jsem se udeřil do hlavy a strávil necelý rok v nemocnici. To můj sen přibrzdilo, ale nikoli zastavilo.

Uzdravil jsem se, začal opět s programováním a účetnictvím, absolvoval tunu pohovorů. Vystřídal jsem několik zaměstnání, kde jsem se necítil dobře. Přežil pád komunismu i berlínské zdi, Občanské fórum a ODS a nakonec zakotvil tam, kam jsem celý život chtěl.

Pracoval jsem dlouhá léta pro ministerstvo financí a věřte, že pracovně (a nejen pracovně) to byla nejkrásnější léta mého života.

A teď trochu k tomu, jak to na ministerstvu vlastně funguje. A jistě pochopíte, proč mám rád pana Babiše. Ne, netvrdím, že před ním bylo vše špatně, že byl na ministerstvu chaos a nepořádek, že pravá ruka nevěděla, co dělá levá. Ale koordinace úřadu a samotný výběr daní fungoval pomalu a zbytečně jsme jako stát přicházeli o peníze. Věřte, že jsem skutečný vlastenec a proto mne „podnikatelé“, kteří se snaží stát nějakým způsobem okrást, skutečně vadí. To tedy ani nejsou podnikatelé!

A kdo tuto situace plnohodnotně napravil? Právě pan Babiš!

Problémy na ministerstvu s výběrem daní – vyřešilo se spoustou nápravných opatření, z nichž pro občana jako takového je viditelné asi jen EET nebo kontrolní hlášení či zajišťovací příkazy. Díky EET se vybralo o řadu procent více. Díky kontrolnímu hlášení už nikdo nemůže jen tak zbůhdarma podvádět – funguje totiž tzv. křížová kontrola obou subjektů, které se transakcí zúčastní. A zajišťovací příkazy? Jistě, v televizi se mluví o tom, na koho dopadla kosa a jak mu bylo ublíženo. Vězte, že to není nástroj pomsty, ale naopak, legitimní zbraň na nepoctivé lidi!

Dále – na ministerstvu a okolo něj fungovalo x podivných lidí a příživníků. Pan Babiš byl tím, kdo udělal čistku mezi zaměstnanci, pan Babiš byl prvním, kdo zjistil, že ministerstvo má nespočet přeplacených externistů.

Za všechny mohu jmenovat paní Zvolánkovou ze stejnojmenné právní kanceláře, kterou nikdy nikdo neviděl nic dělat krom momentů, kdy řešila vlastní výplatu a navýšení paušálu.

Právě tuto osobu mohu jmenovat jako klasický případ nekompetentního člověka, který se přisál na ministerstvo, nikdy takřka nic nedělal a neustále pouze přidělával problémy tím, že protahoval již vyřešené soudní spory, kvůli vlastnímu obohacení. A co udělal pan Babiš? Přišel, viděl to, zbavil se jí.

Jsem šťastný, že jsem mohl dělat tuhle svou vysněnou práci a pana Babiše mohl potkat osobně, jsem hrdý na svůj život, na vše, co jsem prožil. Můj čas se krátí, velmi krátí, ale o tom zase někdy příště, až budu mít chuť a čas vám všem napsat, jak se živím dnes... Pokračování příště...

František Paroulek
Absolvent ČVUT, nadšený modelář a opravář starších vozů, příležitostný kuchař a básník. Spokojený volič ANO a obdivovatel pana Babiše. Miluji vše, co je české a naše zlaté ručičky. Nemám rád příživníky a řiťolezce.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,,  Vaše společnost už nectí skutečného Boha, ale klaní se zlatému teleti. To je náboženstvím vaší ústavy. A v politice se vaše ústava opírá jen o majetek.  To je, jako kdybyste všem občanům ŘEKLI: Snažte se obohatit !"

                                                                                                                         Honoré de Balzac. Ztracené iluze.

  Nic ve zlém. Jeden si rád počte jak obdivovaný guru Babiš, rázně zatočil s pár ,,hospodskými živnostníky", raději by se však seznámil s jeho úspěchy v boji proti, též se vyhýbajícím řádnému placení daní neplatičů ze strany multimiliardářů, zde však nastalo jakési ticho po pěšině. Jako zajímavé se jeví i zjištění, že jakmile měla tvrdá pěst EET dopadnout na ,, advokátskou branži " jaksi se její tvrdý dopad zastavil. Nějakých úspěchů zatím pan Babiš docílil v oboru iluzionismu, úspěšně mu zde však konkurují mnozí jiní vzbuzovači marných nadějí. Na vlastní oči vidíme, kam tento neblahý pro lidstvo vývoj směřuje. Na širých lánech se dále devastuje již tak zdevastovaná půda pěstováním namísto potravin, především řepky olejky jako přísady  PHM,především pro další pro zisky tohoto multimiliardáře. Dále se úrodná půda a další části naši přírody zastavují stavbami skladovacích hal, obchvaty obchvatů, megalomanskými devolperskými projekty pro luxusní bydlení popřevratových zbohatlíků. O milionech zbytečně pokácených stromů pro ukojení ziskuchtivosti těchto nenasytů ani nemluvě. Příroda jim sice záhy vystaví konečný účet, stejně tak celému slepě nahluchlému lhostejnému, mámením zlatého telete též zmanipulovanému ne tak majetnému zbytku lidstva.