Opět vyděšená Mirka a jak národ zachrání umělce od smrti hladem

němcová ateo
2.4.2020 07:37
Jak polehoučku koronavir zatahuje oponu času, odkrývají se z té druhé strany některé věci nevídané, ale i očekávané a předvídatelné. Jsou lidé, kteří vpravdě pravdoucí doslova bojují s touto pandemií a to až tak, že padají únavou, vyčerpáním, bojují bez ustání o zdraví a životy jiných. Ohrožených více ale i méně, prostě pomáhají, seč jim ještě síly stačí. Bojují ale i jiní, úporně a s velkým nasazením, na poli politickém a i takovém tom soukromně finančním, prostě o své ohrožené peníze, prachy, vejvar, vatu.

Byť se to na první pohled zdá každému slušnému člověku naprosto nevhodné, nemorální až hnusné, jsou i tací, co dokáží i v této době nepěkně politikařit a zneužívat tento stav nouze, dobu nelehkou a přímo zdraví, životy ohrožující, pro své politické zájmy a draní se k moci tím, že zákeřně okopávající kotníky, podrážejí nohy těm vládnoucím, co se starají.

Věčně něčím vyděšená Mirka Němcová od dob, kdy její rodná strana již nevládne, si zase, opět našla hromádku, kterou s gustem, politickou chutí, rozmazává a patlá se v ní ve snaze zasmradit společnost, pomazat hlavy vládě co nejvíc to jenom jde. Nouze - nenouze, pandemie - nepandemie, Mirka jede svůj (marný už, nutno podotknout) boj o politické výsluní, děj se co děj. Pravda, hromádku našla, v této době, pro vládu náročné a hektické na práci od nevidím do nevidím, se chybička vloudila a nedomyšlenost jednoho ministra, který utrousil blbost v blbé době (jinak se i toto musí řešit, ale jinak a v jiné době), přilákal nejenom vyděšenou Mirku, ale i pár dalších kazi..., prostě kazisvětů. Aby se pošťourali, vynesli pár stupidních výroků, až začali šířit poplašné zprávy o tom, jak se tady likviduje demokracie.

Pokolikáté už a kvůlivá čemu všemu už! Přestává to být zajímavé, stává se z toho jenom takové přihlouplé poštěkávání. Mirka se ale bojí, je vyděšena. A ne ne, né z pandemie, koronaviru, to má zcela zjevně na háku, včetně všech těch lidí, kteří se s tím potýkají dnes a denně, kteří se snaží pomáhat ze všech sil a zajišťovat vše potřebné pro ochranu lidí, to jí nezajímá, ona si hraje své špinavé, pomlouvačné politické hrátky, nouzovou dobu sprostě využívá až zneužívá. Ostatně, není sama, její spolustraníci, namátkou Petřík Fialů, okolorovaný Stanjura i ten piskláček nedůstojný Vystrčil, z leknutí šéf Senátu, jedou s ní v jedné lajně. I jiní mocichtiví. Všechno zlé je pro ně dobré v jejich boji o moc. O morálce jim nikdy nikdo zřejmě nic neříkal a v sobě jí nemají ani za mák. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Miroslava-Nemcova-ma-stra…

O morálce, sounáležitosti, empatii a elementární lidské slušnosti v této době lze také jen velmi těžko mluvit, vlastně vůbec, v souvislosti s posledním představením umělců, kteří si s erudicí a nepochybně dramatickým talentem vytvořili vpravdě parádní kus.

Lide obecný, mají pro nás inovativní, nevídané ještě, dílo. Dramaticky pojmenované - NIC. https://www.parlamentnilisty.cz/…/Dejte-klidne-i-pet-tisic-…

I za pět tisíc, bratru. Trubadúři této zhovadilosti jsou typicky zvláštní osoby divně až ovládanou Prahou, jejím Magistrátem, víc jak neschopný promátor Pirát Hřib a osoba Třeštíková jménem.

Tudíž máme možnost, my, lidé kultury pochtívající, zachránit od vyhynutí hlady naše umělce a stovky jejich divadel, v Praze především, pořízením si vstupenek na hit letošní dovadelní sezony, na NIC. Přímo geniální nápad, bezesporu.

Takže my, vy všichni, kteří jsou více či méně postiženi pandemií koronaviru, jakože jsme v tom opravdu všichni, zapomeňte na nějaká úsporná opatření, na to, že mnozí přicházejí o prostředky na obyčejnou existenci, šáhněte do ztenčujících se peněženek, do úspor, a kupujte si vstupenky na NIC. Přec nebudeme malicherní a lakomí, je třeba udržet umělcům jejich životní standard. Musíte uznat, že ty dovolené v Karibiku, na Floridě, Mauriciu, Maledivách a jiných pro ně jedině možných destinacích přec jenom něco stojí. A co by si počali, kdyby pak nemohli v bulvárech vycapovat ty kouzelné fotečky z těchto relaxů. Také výstavní vilky, o budování kterých se musí pochloubávat v různých Extra a Blesk plátcích, něco stojí, o tom žádná. A o toto vše je jistě nemůžeme připravit, ani ten stav nouze, ani koronavirus a už vůbec ne ten ďábel Babiš, který si to dle některých z nich, trpících syndromem Hrušínský, vymyslel.

Tak mne napadá, jestlipak by neměli naši drazí, doslova, umělci nějaký další nápad, třeba jak pomoct těm zaměstnancům zavřených fabrik, např. Škodovky. Ti taky nedostávají plnou mzdu a jak je vidět, ještě nějakou dobu dostávat nebudou. Ti si ale, obávám se, budou muset pomoct sami. Sáhnout do úspor, popřípadě jít někam na brigádu. A že těch možností je - sázet stromky do lesů, vykládat zboží v marketech, atd.

Jenom na závěr této úvahy o morálce opozičních politiků a umělců v této mimořádné době koronavirové - i jim budiž zachováno zdraví, to fyzické. Protože je nemorální někomu přát nemoc. 

 

Ilustrace  ateo.cz

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Dobré odpoledne paní Chrasteková.

Děkuji Vám za odpověď. Samozřejmě, že i nás současný předseda vlády představuje velmi pracovitého člověka a  zaslouží si za svou obětavou práci plné uznání. Jak jste již uvedla má však i své zápory, k nim bych dodal zjevnou lhavost, při níž byl již opakovaně načapán.

  V nynější koronavirové aféře stále přibývá všelijakých podivností a rozporů. Dovoluji si poukázat na další zajímavou okolnost, která se právě dnes udála v naší matičce Praze. Zatímco my jako ovčané (tedy ti co jako takoví cítí v postavení členů manipulovaného stáda ) jsme ze strany našich státních orgánů po několik týdnů drženi v přísné karantáně, včetně domácího vězení a povinného nošení náhubků na veřejnosti, pro některé lepší lidi karanténa zřejmě neplatí, když dají pokyn k odpudivě bezostyšné akci, která porušuje nejen karanténní pravidla, ale doslova v předvečer 75. výročí osvobození kdysi naši vlasti slavnou Rudou armádou, si naprosto hanebně dovolí urazit jejich heroickou dějinnou oběť, odstraněním jednoho ze symbolů našeho osvobození z pod fašistického jha, odtraněním sochy maršála I.S.Koněva z původního místa, kdesi do depozítáře, zřejmě, any na tomtéž místě mohl být postaven pomník fašistickým hrdlořezům a jejich pomáhačům. Jako občan ČR se samozřejmě citím touto nestoudností velmi pobouřen. Do dějin se takto zapsalo další hanebné datum 3. 4. 2020, tedy právě za vládnutí Ing. Babiše a prezidentování Ing. Miloše Zemana, z nichž zatím toliko druhý tuto zjevnou hanebnost odsoudil pouhopouhým prohlášením svého tiskového mluvčího. Uvažuji, že snad byli, nebo měli být o této pofidérnosti informováni předem a tedy se udála za jejich tichého souhlasu. Takže. Další důvod stydět se za tento stát a jeho představitele včetně těch nejvrcholnějších.

 

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Moskalíku

Děkuji za komentář, ale mám k němu několik výhrad, s dovolením. Tak předně, já se necítím být "OVČANEM", pokud vy ano, je mi vás líto. A ano, mám vyhraněné názory, ale své. A ne, nejsem slepou obdivovatelkou a nekritickou adorantkou Babiše, mám k němu i výhrady (financování politických neziskovek, delegování Jourové do EK, ...), ale ve světle toho, jak je pracovitý (a to nelze oddiskutovat!), jak je za to doslova štvaný jak zvěř opozicí, demoblokem, kavárníky, aktivisty, atd, mu neskutečně fandím. Bytostně nesnáším to pokrytectví, kdy jim nevadí Bakala a jeho kauzy, Kalousek se Schwarzenbergem a jejich kauzy, ale na Babišovi vidí hlavně to, co na něm není. Ty lži nehorázné, ty sprosťárny, pomluvy, podrazy ...

Vaše námitky proti vládním opatřením, které nazýváte odsouzením bez soudu, nesdílím, doba se hekticky mění a opravdu bychom měli mít všichni zdravý pud sebezáchovy. Jinak, neudělali by se ta opatření, štvou ho ještě víc, premiéra a celou vládu. Nicméně vám neberu váš názor, máte na něj svaté právo. Ale nesouhlasím s ním, považuji ho, promiňte, za takový zápecnický až zpátečnický. Ale zase - tohle je jenom můj názor.

Přeji pěkný den

klokan

    Nemohu si pomoci paní Chrasteková, ale z pročítání vašich četných článků nabývám dojem, že jaksi zastáváte příliš barikádnický postoj, na jedné starně jsme mi uvědomělí zastánci babišoidních pravd a na druhé straně se nachází vaši ideoví nepřátelé, kteří všestraně nevelebí vašeho gurua, které nutno zašlapat do země. Není od věci poněkud se povznést do prostoru nad onu pomyslnou barikádu, kde spatříme vše z nadhledu, kdy mi obyčejní lidé vlastně jsme ochotni i slepě položit životy ze ideje hlásané nám vládci na té či oné straně barikády. Nelze přeci jim dělat do nekonečna užitečné idioty buď,, Babišům", či na druhé straně Bakalům, kteří nás jednoznačně mají u pr..le stejně jako naše zdraví a jde jim pohopouze o jejich tučná koryta a nadvládu na občany, stejně jako jejich podržtaškům, většině politiků a tak zvaných ohlupovačů ( vládě  kapitalistů poplatných novinářů). Můj životní názor Vám samozřejmě nevnucuji, jedná se o pohopouhou kritickou připomínku.

    V době nástupu zjevné ,,protikoronavirové totality" jsem se pochopitelně vyjádřil trochu otevřeněji. Kdy vlastně v dějinách bylo lidstvo bez soudu odsouzeno ( snad zatím ) k několikaměsíčnímu domácímu vězení, povinnému nošení náhubků, zákazu shromažďování a jiných forem omezování osobních svobod !?. Tak to vidím z hlediska ovčanů ne dostatečně protikoronavirově uvědomělých , kteří již ovšem pozdě prohlédli, že se jedná o konečnou fázi kroků k podmanění lidstva, viz.zcela zkratkovitě kupříkladu, napřed  jednalo o zavirování  nejen stratragických  počítačů a nyní dokonce  i lidí.