Pane Zaorálku...

zaoralek-putin
23.3.2014 14:00
Snažíte se, seč vám síly stačí, držet krok s rusofoby a rusobijci celé naší, evropské i světové protiruské politické a mediální klaky při vykreslování Putinova Ruska jako nestvůry, připravené svými pazoury zachvátit půlku Evropy a po ní i Evropu celou, a po té Evropě i Svět - a já se vás v té souvislosti ptám:

Blíží se v těchto dnech a v těchto měsících Moskva k Berlínu coby hlavnímu městu nejdůležitější země EU, anebo je tomu naopak? To znamená, že spíš se Berlín přibližuje k Moskvě? Není svědectvím právě tohoto přibližování Berlína k Moskvě přijetí Litvy, Estonska a Lotyšska do EU a současně i do NATO v r. 2004, pár let předtím přijetí do obou těchto organizací také Polska a právě dnes hurápřijetí do EU i Ukrajiny? Agitoval Putin či Lavrov či Filip v Paříži či Berlíně západní státy ke vstupu do Společenství nezávislých států (SNS), nebo Kohout, Fülle a Kocáb v Kyjevě Ukrajinu ke vstupu do EU? Kdo je tedy vlezlejší a agresivnější, kdo se ke komu přibližuje a kdo si tedy víc zaslouží být označen za nebezpečně dotírajícího souseda?

Vojáci které země rozvrátili a dále úspěšně rozvracejí civilní i hospodářský život v Iráku, Afganistanu, v Libyi? Jsou tam někde Rusové, anebo jsou tam pluky americké, či smíšené jednotky NATO - včetně vojáků našich? Téměř všem evropským zemím nabízí Brusel členství v EU, nejvtíravěji pak zemím obkolesujícím Rusko - ale Rusku samotnému to dosud nenabídl ani náhodou a každý ví, že mu to už nikdy nenabídne! Proč tahle výjimka a jaký čert se za ní skrývá?

Cožpak by tahle znepokojivá otázka nenapadla každého z nás a určitě i vás, pane Zaorálku, kdybychom se byli nenarodili v Praze či v Ostravě, ale v Moskvě či Leningradu? Necítili bychom se coby Rusové ohroženi už samotnou touto otázkou a při neustálém tlaku a postupu cizího hospodářského a vojenského uskupení blíž a blíž k našim život zabezpečujícím zdrojům bychom se nesnažili zachránit aspoň to nejbližší naše - to je území a lidí, kteří mluví stejným jazykem jako my a chtějí být naší součásti?

Brali bychom to jako přirozenou obranu, nebo zavilý útok, za jaký to, pane Zaorálku, berete vy a prokazujete tím naprostou neschopnost střízlivého a spravedlivého pohledu na existující problém?

Za tuto neschopnost empatie či zdravého úsudku vás Kalouskové a Scwarzenbergové samozřejmě poklepávají přátelsky na rameno, protože tím jdete na ruku jejich vědomým lžím, ale u lidí, kteří volili stranu, která z vás udělala ministra zahraničí, jste pochopitelně ztratil kredit.

A nejen to - berou to jako zradu, protože mluvit stejným jazykem, jakým mluví Schwarzenberg, za nic jiného brát nemohou. Jaký závěr pro sebe si z toho pro sebe učiníte?

 

 Na snímku L. Zaorálek a V. Putin v roce 2006 v průběhu návštěvy ruského prezidenta v Praze.

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Dovoluji si upozornit na článek - překlad rozhovoru s W. Wimmerem - německý "pravicový" politik - BL "Nebudeš míti bohů přede mnou". JEDINEČNÉ SHRNUTÍ, KONTINUÁLNÍ POHLED PŘÍMÉHO ÚČASTNÍKA A "ASISTENTA" zlomových dějiných událostí v Evropě, vztazích a vazbách, o co jde na "Ukrajině", konečné "řešení" a cíl RUSKO, ale i na vše předcházející a související. DOPORUČUJI!!!

Skvělé, zdravím.

antoninsebek

Když u jsme u té podpory Ukrajiny ze strany EU, o které pořád pan Zvorálek bájí. A o tom, že Rusko nepotřebujeme a budeme jeho zdroje bojkotovat.  Jedna hodně pikantní informace: odvolávám se na televizní vystoupení jednoho z kandidátů na slovenského prezidenta - pana Roberta Fica, v neděli 23. března 2014 (po 11.-té hodině to vysílala stanice ČT24).

Přesně ve 13,40 minut sdělil pan Fico toto: "Víte, co se stalo v den, kdy se na Krymu podepisovalo referendum? (pozn. přesně o týden dříve, tedy 16.3.2014) V den, kdy se na Krymu podepisovalo referendum, GAZPROM podepisoval smlouvu se třemi gigantickými západními plynařskými společnostmi - konkrétně z Itálie, Francie a Německa o výstavbě jižní větve plynovodu. To znamená, že Rusové si vytvářejí prostor, jak obejít Ukrajinu, pokud se týká tranzitu. Tak o jaké pomoci Ukrajině mluvíme, když tři členské státy EU v den referenda na Krymu podepsaly obrovskou dohodu, která jakoby Ukrajinu vyřazuje ze hry"?

Kdokoliv z Vás, včetně pana Zvorálka si to může pustit z videoarchivu (www.ceskatelevize.cz - TV PROGRAMY - 23.32014 od 11.00.) Od uvedené 13.-té minuty a 40.-té sekundy dále. Když jsem si to chtěl odpoledne pustit, tak to .... nějak nešlo .... Dokonce jsem to telefonicky urgoval. Uvolnili to až po 8 a půl hodině!!! Teď už víme PROČ.... Politika je hodně špinavé řemeslo.

schlimbach

Velmi dobrý článek. Obávám se jen, že pan Zaorálek žádný správný krok již neučiní, neb je v tom svinstvu klamu, podlézání a manipulace již zak hluboko, že stáhne za sebou nejen ČSSD, ale potáhne do toho svinstva i naši republiku.

Doufali jsme, zřejmě marně, že Nečas Kalouskovu hrůzovládu vystřídá konečně něco lepšího. Pochybuji každým dnem více a více, že se tak stalo -(

Ukrajinou se šíří fašistická nákaza a svoloč v naší zemi ji podporuje, ze všech sil se snaží zpřetrhat naše slovanské kořeny, vnucovat nám jedinou "pravdu" a jediného "nepřítele", zatím co souběžně utahuje nejenom ekonomický obojek našemu národu, když s řešením problémů, které rozvrací smysluplný život v naší zemi nedělá nic a dělat ani nic nebude. Neslouží zájmům tohoto národa. Bohužel. Smůla je, že náš národ bude muse rýt skutečně držkou v zemi, aby se konečně začal zajímat o to, co se kolem něho děje a rozhoupal se také konečně k nějaké akci.

Že ČSSD bude jedním z hrobařů naší společnosti jsem tak nějak podvědomně vycítil již dříve, proto jsem ji chvála bohu nevolil. Musel bych se hanbou propadnout, kdybych něco takového podpořil -(

antoninsebek

Poslední dobou mám pocit, že nebyl inaugurován jen ministr věcí zahraničních, ale současně i český Ředitel zeměkoule Zvorálek. Se zaníceností žáka Krhounka.

Budu se i nadále dotazovat na takové "drobnosti": kdo házel ty zápalné láhve, kolik dostávali rowdies Dynama Kyjev za revoluční úsilí na Majdanu, kolik umělců platil "Člověk v tísni" za jejich vystoupení v Kyjevě, kdo mohl ostřelovat náměstí z kyjevské budovy Filharmonie (záměrná střelba na OBĚ strany konfliktu), proč se stovka poslanců Strany regionů bojí jet do Parlamentu Ukrajiny, jak došlo ke zrušení ruštiny jako úředního jazyka,  podle jaké Ústavy byl odvolán Janukovyč, proč se kamarádíme s Banderovci, proč se Volyňští Češi 100 km od Kyjeva bojí o život po "vítězství majdanské revoluce", zda byli nějak potrestáni "obrození poslanci" za napadení ředitele Ukrajinské televize, KDO konkrétně na ukrajinské straně bude přijímat finační pomoc, když ona smlouva mezi ministry zahraničí Polska, Německa a Francie s Janukovyčem nevydržela ani jeden den?  (podle Zvorálka dosud platí ....) Kdo zaplatí dopady z bezcelního dovozu z Ukrajiny, kdo zaplatí českým podnikatelům jejich ztráty z vývozu do Ruska? Je toho hodně nevyjasněného, že? 

To, že se Zvorálek historicky znemožní, považuji za jisté. To je jeho věc. Hlavně ať nevypravuje, že jeho podlézavé šlinty jsou stanoviskem České republiky - průzkumy hovoří jinak. Běžný člověk si uvědomuje, že  většinoví - ruští obyvatelé Krymu, zbaveni možnosti hovořit na úřadech rodným jazykem, měli čekat, až k nim přijdou vrazi z Majdanu? Bude Zvorálek trvat na tom, že připojení Krymu Nikitou Sergejevičem z pouhého rozmaru bylo nějakou nepřekročitelnou mezí v narovnání staletých vztahů?

Bojím se jedné věci. Parafrázuji anekdotu z dob socialismu: Jak pozná Zvorálek, že se zeměkoule točí? Až se bude nadále klanět na Západ, tak jej Východ kopne do zadní části těla. Jde o to, aby se s tím nesvezla česká ekonomika.