"Pár" upřimných a přáteských slov k Jardovi Foldynovi

klavesnice stvan
19.10.2018 09:21
Každý poslanec by měl mít nastaveny své priority , tedy osobní a politické

Zákonodárce pravicový, a tak se to bohužel děje, má na prvním místě zájem co největšího profitu svých potencionálních voličů na úkor zaměstnanců. Tedy menší daně, pokud možno žádnou kontrolu ze strany státu. Když sankce za chyby v podnikání , tak nízké( zveličuje se to slůvkem "likvidační") a samozřejmě i co nejvíce sankcí vůči zaměstnancům, tedy slabý zákoník práce a v neposlední řadě různými právními nástroji vystrašené nezaměstnané a to tak, aby museli být přinuceni pracovat za tolik kolik jejich "pán" nabídne.

Levicový poslanec by měl měl chtít progresivní zdanění velkých zisků, co nejvíce právní ochrany pro zaměstnance, ale i nezaměstnané, neboť tvrzení, že jsou líní by mu nemělo lézt z úst, když stačí nějaká globální kulišárna globálních nenažranců a řady údajných lenochů se dramaticky zvýší. Co největší minimální mzdu a civilizovaný sociální systém, který nepostrádá důstojnost. Měl by navrhovat zpřísnění sankcí za daňové úniky, za zaměstnávání lidí načerno , za nerespektování EET čí šikanu zaměstnanců.

Pozorný čtenář mého názoru jistě pochopil, že pravicoví politici dělají svoji práci velmi dobře a ti sytí levicoví, kteří hladovým nevěří, ji z mého pohledu(musím být Zemanovsky  expresivní) dělají na vylízání řitního otvoru. Dlouhodobě Tě Jardo kritizuji za Tvé politické priority , které jsou podle mne ovládány Tvými osobními prioritami. Já si bohužel myslím a budu rád pokud se pletu, že máš vůči určité skupině lidí nepřekonatelnou osobní averzi, byť se zaklínáš výjimkami, kterých si údajně vážíš. Včera jsi u "Jílkové" zmiňoval ulice v Děčíně ve kterých se díky nepřizpůsobivým nedá slušně žít. Pokud v nich dochází k porušování zákonů, pak je to selháním obou policií, že si jejich dodržování nevynutí. Je to z logiky věci i Tvé selhání, že jsi na ředitele obou policií vahou svého poslaneckého mandátu netlačil 

V žádném případě nehájím ty co nectí zákony , vyhlášky či předpisy, ale jsou mi lidsky a politicky velmi nesympatičtí lidé, kteří dokáží u jedněch ostentativně nevidět a u druhých halasně a s momořádným nadšením vidět vše. Závěrem si dovolím odhadnout, že pokud ČSSD budou ovládat lidé s Tvými prioritami a s Tvým selektivním tahem na branku, tak ČSSD budou volit jen lidé, kterým se bude zamlouvat ČSSD, kterou nezajímají ti skuteční ekonomičtí zmrdi (což Ti musí, neb jsi obdivovatel pana prezidenta, znít malebně ), která umanutě nenavrhuje zpřísnění represí vůči nim a tím nejlákavějším bonusem oproti xenofobně umírněním pravicovým stranám bude, že bude neumírněně xenofobní.

Pokud levicový politik ve svém městě nevidí "vybydlené" továrny či zrušené továrny , které lidem dávaly dlouhé desítky roků práci, pokud nevidí začachrovanou říční obchodní flotilu a jeho selektivně bojovný zrak vidí jen ulice sestěhovaných nepřizpůsobivých a šíří klišé, jak nezaměstnaní ráno vyhrávají s kytarou na lavičkách a svým smíchem ponižují ty poctivé pracující, nebo jak si na poštu chodí pro sociální dávky s nůší, jsou jim placeny jízdy taxíky atd. , pak by v ČSSD v jejím zájmu neměli být. ČSSD a drtivá lidí práce potřebuje ČSSD , která stojí na principech na kterých vznikla. Proč pracující? Odpověď je snadná.

Vysoká nezaměstnanost a s ní spojené sociální problémy nepochybně přijdou. A proto lidé potřebují ČSSD, která preventivně legislativně prosadí podmínky, aby globální krize způsobené nějakými ekonomickými zmrdy jejich oběti tak fatálně nezaskočila (hodně lidí by se divilo, jak velké lži jsou šířeny o tom našem údajně luxusním sociálním systému) . Osočování, že jsou líní jim Jardo nájmy nezaplatí a děti neuživí. Včera u Jílkové Vám to jeden Rom nádherně vysvětlil. Pokud bude mít pět dětí a jedno z nich bude za mnohem menší prohřešky neustále plísnit a mnohem větší prohřešky ostatním dětem(ekonomickým zmrdům) nebude stejně hlasitě vyčítat, tak i ty čtyři děti budou žít v přesvědčení, že je jejich sourozenec zloduch, ale oni jsou naopak andílky. 

Osočování nezaměstnaných , byť se schováš za přívlastek "nepřizpůsobiví" (aniž bys jmenoval konkrétní lidi), obrana zájmů Srbska (nic proti tomu nemám) či Ruska (s obyčejnými Rusy máme mnoho sociálně  společného, neboť ani tam poctivá levice nevládne), ČSSD na nohy opravdu, ale opravdu nepostaví. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.