Pentagon má šuplíky řešení Covidu, ale výsledky horší než Írán

pentagon us
14.10.2020 11:10
Nechápu, proč Lubomír Zaorálek nedokázal v televizní diskusi zamést s agresivním redaktorem ČT Martinem Řezníčkem, který mu dával najevo, jak naše vláda v boji s Covidem nic nezvládla a jako vzor řešení uvedl americký Pentagon, který prý má plán.

https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/martin-reznicek-udalosti-komentare.A201013_085418_mediahub_jpl . A jak čtu, tak prý Martin Řezníček za tento stupidní „argument“ dokonce sklidl pochvalu na sociálních sítích. Martin Řezníček jako příklad, jak se má bojovat s Covidem, uvedl Pentagon. Cituji: „Mají několik šuplíků na nejrůznější situace, když je například krize v Severní Koreji, tak z toho šuplíku vytáhnou scénář možného řešení situace a cizelují ho podle vývoje.“

Proč mu Lubomír Zaorálek nedokázal odpovědět, že když má Pentagon několik šuplíků na nejrůznější situace, proč je tedy situace v USA v boji s Covidem daleko horší než u nás a statisticky dokonce podstatně horší než v Íránu a to i přes sankce, které USA uvalily na Írán? https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

A co se týká Severní Koreje, tak kromě výhrůžek a sankcí zatím nic jiného USA z šuplíku nevytáhly. Jen silná severokorejská armáda a korejské jaderné zbraně zatím USA odradily od vojenského napadení Severní Koreje. Vojenské napadení cizích zemí, které nemají dostatečnou vojenskou sílu je zřejmě to, co má Pentagon v každém svém šuplíku... Ale toto už Martin Řezníček jaksi zapomněl dodat.

Co na televizní diskusi Řezníček – Zaorálek říkají čtenáři:

Jan Fiedler – cituji: "To jsou žvásty...ať se přijde podivat na potápějici se New York City /Titanic 2/ ...“ https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/martin-reznicek-udalosti-komentare.A201013_085418_mediahub_jpl/diskuse

Radoslav Gabrhelík ve stejné diskusi- cituji: "To je moc hezké, že mají plán, ale mrtvých tam mají dost, tak kde se to v té Americe zadrhlo?“

Jaromír Kulhánek – cituji: "Jestli má Pentagon v šuplíku plán na Covid, tak to k tomu šuplíku asi Trump ztratil klíček.“

Mohl bych uvést ještě více podobných příspěvků, ale myslím si, že to pro ilustraci postačí. Smutné ovšem je, že vláda má diskusně tak slabé politiky, že si argumentačně neporadí se stupidními útoky televizních redaktorů.

Potom se Martin Řezníček může těšit z podpory, kterou mu dávají nemyslící antibabišovští a antizemanovští fanatikové na sociálních sítích, kteří jsou schopni mu uvěřit, jak úspěšně si USA a Pentagon vedou v boji s Covidem.

Pokud by byl Lubomír Zaorálek jen trochu diskusně zdatný, snadno by Martinovi Řezníčkovi dokázal, že kromě Íránu si USA a Pentagon vedou hůře než i jimi vojensky napadené a zcela rozvrácené země jako Irák a Libye.

 

 

 

 

 

 

 

Jaromír Petřík
Celý život žiji v pěkném moravském městě Boskovice. Zajímá mne historie, naše i zahraniční politika, byl jsem dlouholetým blogerem na iDnes, kde jsem napsal celkem 362 blogů, než jsem byl za podivných okolností stažený z hlavní strany blogu IDnes a vymazaný ze seznamu blogerů IDnes. Moje blogy přebíraly weby Svobodné noviny, Nová republika, Rukojmí. Kromě historie (specializuji se na SSSR za vlády Stalina) a psaní blogů na politická témata se věnuji filatelii se zaměřením na poštovní historii Afghánistánu. Na našich i světových filatelistických výstavách jsem získal řadu ocenění.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaromír Petřík

Paní Vernarská, bohužel máte smutnou pravdu. Je to stejné jako před rokem 1989.

Dona

Politik  a minister  si nemôže dovoliť povedať to, čo si môže dovoliť povedať občan na adresu Spojených štátov. A už vôbec nie na obrazovke. Každý si mohol všimnúť, že posledných 75 rokov sa  politici  taktne  vyhýbajú kritike Spojených štátov. Ak kritizuje, tak veľmi diplomatickými slovami  a so strachom, že bude mať " návštevu ".  

Pán Zaorálek má bohatú slovnú zásobu a dokáže veľa toho narozprávať - ale nie na adresu USA... Ochrancovia Západu by mu to spočítali.

Okrem toho, M. Řezníček bol redaktorom ČT v USA, z čoho vyplýva, že je politicky preverená osoba. Rovnako ostatní redaktori ČT24. Ak by v televízii hosť len naznačil nesúhlas s politikou USA / NATO, či EÚ  - už nedostane pozvánku do diskusie, redaktori ho totálne znemožnia. Niekedy si redaktori zámerne pozvú kritika oficiálnej politiky aby si na ňom precvičili sarkazmus, cynizmus a tým ukázali verejnosti čo je dovolené a čo nie.

Médiá sú Damoklovým mečom, ktorý nemilosrdne trestá nesprávne názory a neželaných politikov, analytikov, politológov..... Túto zbraň dali médiám občania, ktorí na verejnosti neprotestujú - leda za počítačom. Občania vo voľbách volia takých ľudí a také strany, ktoré  nemajú v úmysle kritizovať nič, čo ide spoza Atlantiku, ale zameriavajú sa proti Východu. Médiá sú strážcami správneho pohľadu na vec.

 

paysan

Pan Zaorálek v té vládě (kterou přitom on jako sociální demokrat nechtěl) nemá co dělat! Nebylo to poprvé, co vystupuje nikoliv jako ministr vlády, ale jako ministr opozice!