Politická prdel – nepolitické trencle?

trenýrky hrad
25.8.2016 15:06
Včera soudkyně Šárka Šantorová (Obvodní soud pro Prahu 1) rozhodla, že loňská krádež, zničení prezidentské standarty a místo ní vyvěšení obřích červených trenek na Pražském hradě skupinou označující se jako Ztohoven bylo pouhé recesistické jednání. Prý o trestný čin nešlo. Před nedávnem samosoudkyně okresního soudu ve Vyškově Zdeňka Kalová pana Martina Zapletala za to, že 28. 5. 2016 ve Vyškově vyjádřil svůj politický názor mimoslovně tak, že na projíždějící konvoj armády USA vystrčil holý zadek, odsoudila na deset měsíců natvrdo s odkladem na dva roky.

Přemýšlím, v čem se oba případy liší. Všichni aktéři se na své činy připravovali (členové Ztohoven asi déle a pečlivěji, museli vylézt na střechu Pražského hradu), vždy šlo o vyjádření politického názoru, o tom pochyb není, o vyjádření politického názoru radikálním způsobem (holá řiť je radikální, vniknutí na střechu Pražského hradu radikálnější – pro srovnání: kdyby se „ztohovna“ o něco takového pokusila u Bílého domu ve Washingtonu D. C., službu konající policejní ostřelovač by je dostal po několika krocích) a obě akce se uskutečnily na místě veřejnosti přístupném. Zapomněl jsem na něco? Ano. Případy se liší v tom, že „ztohovna“ při krádeži a zničení prezidentské standarty způsobila hmotnou škodu.

Pro české nezávislé, politice nepodrobené a pouze liteře zákona oddané soudnictví však tu jsou rozdíly podstatné: Záleží přece na tom, kterým směrem a na koho se holou zadnicí hledí a nad kterou institucí se standarta strhává.

Kdyby pan Zapletal místo na vojenský konvoj USA vystrčil svou holou prdel na nádvoří Pražského hradu, „proti Zemanovi“, byl by pro pražskou kavárnu, mainstream a četné soudce pouhým recesistou, jenž má na (specifické) vyjádření svého politického názoru nárok. V žádném případě by o trestný čin nešlo.

Kdyby členové Ztohoven, označující se za uměleckou skupinu (ovšem v čem jejich kumšt spočívá se dopátrat nelze), ukradli místo standarty prezidenta vlajku z budovy velvyslanectví USA (Tržiště 365/15, 118 00 Praha, Malá Strana) a zničili ji, byl by to zcela jistě trestný čin se všemi soudními následky.

Vím, že obě soudní rozhodnutí byla politicky motivovaná, tedy špatná. Ale nevím, jak se z takových soudních hoven můžeme, jako společnost, dostat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,, Vnější obraz jaderného výbuchu tvoří oslňující záblesk, v místě výbuchu vzniká ohnivá koule, která se rychle zvětšuje a stoupá vzhůru. Po ochlazení se tato koule promění v oblak hřibovitého tvaru, zvedaného sloupem prachu.

Příručka pro CO. /Zestručněno./

  Zanedlouho tedy budou tito také umělci, oceněni za šíření poplašné zprávy ne soudním trestem, ale Národní galerií, slavit desáté výročí uveřejnění jejich vskutku hodnotného uměleckého výtvoru, fiktivního výbuchu AB. Jejich díla tedy patří zarámovat a vystavit, včetně pojednávaných červených obřích trenek. A pak že nemáme ,,demogracii", nemusíme již stát fronty na banány a máme zaručenu svobodu uměleckého projevu, tedy spíše toliko někteří z nás, jejichž díla nejsou v rozporu s jedině správnou ideologií pražských kavárníků a jejich ctěných hostů.

  Soudním oceněním tzv. vyškovského odhaleného díla se zřejmě našim občanům dostává ze strany státní moci mafiánského kapitalismu V ČR, jasného signálu, že protiválečnou propagadnu současná vládní vrstva vrcholných polistopadových zbohatlíků, natěšených jejich velkým bratrem, nebude v žádném případě tolerovat.  

,,Na chudý lid patří přísnost." Jak pravil Schwarzenberg, Babiš i jiní.

 

jan-vysocina

Autor se táže: Vím, že obě soudní rozhodnutí byla politicky motivovaná, tedy špatná. Ale nevím, jak se z takových soudních hoven můžeme, jako společnost, dostat.

Jsou dvě cesty. Již o nich hovořil Zeman. Nevím, zda ta tzv. politická cestou voleb je realizovatelná, když sdělovací média pevně ovládají jisté zahraniční kruhy, které si přejí dosavadní vývoj. A občané dosud ve velké míře podléhají lživé propagandě, která se na ně line z tv přijímačů každý den v tzv. hlavním zpravodajství dne ve večerních hodinách.