Především vláda je partou darebáků

fi zaoralek
20.8.2017 14:19
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se kriticky vyjádřil o podnikatelích, kteří, podle něj, neplatí zaměstnancům dostatečně vysoké mzdy. Doslova prý řekl, že „neplatit zaměstnancům slušnou mzdu je darebáctví“, a že když někdo není schopen podnikat tak, aby zajistil zaměstnancům normální život, měl by přestat podnikat. Takový podnikatel má, podle Zaorálka, pro naši zemi nulový význam.

Vezměme na chvíli radikální tvrzení Lubomíra Zaorálka jako pravdivé. A aplikujme ho na činnost vlády.

České průměrné mzdy jsou o několik desítek procent pod evropským průměrem. Jako s nuzáky, ve srovnání s evropskými státními zaměstnanci, vlády zacházejí s učiteli (přitom se každá politická strana před volbami zaklíná finanční pomocí školství), jako s nepotřebnými ťulpasy se vlády chovají k lékařům a zdravotnickému personálu (a tak lékaři a sestry raději odcházejí pracovat do zahraničí), jako s hnojem vlády nakládají s pracovníky kulturních zařízení (víte třeba, kolik bere univerzitně vzdělaný pracovník knihovny po dvaceti letech praxe? – měsíčně má asi čtyřdenní příjem ministra! – co kdyby pan Zaorálek zkusil za ty peníze žít?!). Přitom všechny vlády se vždy, ovšem jenom před volbami, dušují, jak finančně podpoří, vyřeší, dořeší… No zkrátka lžou.

Co ze Zaorálkova radikálního tvrzení, které jsme na okamžik vzali jako pravdivé, plyne především? Že neplatit učitelům, lékařům, zdravotnickému personálu, pracovníkům v kultuře, policistům… čili státním zaměstnancům slušnou mzdu – je darebáctví. Takové darebáctví uskutečňují vlády ČR po mnoho volebních období. Na tu poslední vládu, v níž volební lídr soc. dem. Lubomír Zaorálek účinkuje, to platí obzvláště.

Když vláda není schopna vládnout tak, aby občanům zajistila normální život, měla by přestat vládnout. Pro naši zemi totiž má význam nulový.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Člověk v absolutní nouzi má v ČR přežít z částky 2200Kč. Je to sice nesmysl, každý soudný to musí vědět, ale je to tak. Z těch, co nemusí hospodařit s tímto "rozpočtem", to prakticky nikomu nevadí. V lepším případě je jim osud takových lidí lhostejný, ti "aktivnější" volají po ještě přísnějším režimu. Dokonce se našli politici, res. politička, která si "přiměřenost" této dávky během jednoho týdne osobně ověřila.  Není nanejvýš pošetilé očekávat od státu serióznější  přístup  k relativně dobře ohodnoceným lékařům, učitelům, hasičům a dalším, když státu nevadí naprosto brutální chudoba nejchudších vrstev? 

Bigo2

Velmi dobře! Tyto darebáky je nutno v nadcházejících volbách trvale odvolit. Navíc je nutno navždy umlčet lidovce složící suděťákům! Je nutno zvolit takovou vládu, která tvrdě zatočí s neziskovými organizacemi.a vyvede nás z EU. Je třeba volit pana Okamuru, případně KSČM!!!