Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by měl okamžitě rezignovat

rychetsky
30.11.2020 09:42
Každý soudce musí být z principu a všech kodexů nejenom nezávislý, ale i objektivní, nepodjatý, nestranný a nesmí dělat v žádném případě politiku.

Není to poprvé, co se nejvyšší soudce v soudní hierachii našeho státu Rychetský veřejně velmi závažně plete do aktivní politiky a pronáší své soudy, moudra k aktivním politikům. Že je to v přímém a závažném rozporu s jeho funkčním posláním, si, jak je vidět, hlavu nedělá. Lidově řečeno, nevidí si do úst a plká své odsudky horem - dolem, aniž by k tomu měl jakékoliv revelvantní důvody, o těch kodexech a elementární slušnosti, etice soudce ani nemluvě.

Bez veškeré úcty, kterou by si za normálních okolností předseda Ústavního soudu zasluhoval, lze o něm říct, že je zaujatý mluvka a poměrně dost nenávistný člověk. Takové, žel, vysílá směrem k veřejnosti člověk, který by měl být zárukou nestrannosti a objektivity.

Rychetský zcela otevřeně hraje s demoblokem, pražskokavárníky a dalšími politickými silami ve státě, Senát v současném složení nevyjímaje, podlou a špinavou hru AntiBabiš a AntiZeman. Přiléváním svých kýblíků špíny na naše nejvyšší ústavní činitele, prezidenta a premiéra republiky, podněcuje uměle vyvolanou nenávist k nim ve veřejnosti, ve společnosti. A dává jí, už jenom z titulu své funkce, značnou váhu, podsouvá tu nenávist především méně přemýšlivým, méně informovaným a v přirozené, dané autority věřícím občanům. Takové to - "no, když to teda už říká předseda Ústavního soudu ...".

Někteří, v tomto případě v nezasloužené úctě k tomuto soudci, vzhlížející občané jsou manipulovaní a doslova poštvávání proti prezidentovu a premiérovi člověkem, který opakovaně veřejně pošlapává a až plive na vážnost a respekt svého úřadu, nemluvě o poslání soudce.

To se to podávají rovněž nectihodnými senátory ústavní žaloby na prezidenta, také na vládu, když mají svého zastánce a spolubojovníka na postu předsedu toho Ústavního soudu. Každý elementárně a průměrně vzdělaný člověk, občan, musí už při trošku bližším náhledu do tohoto marastu vidět, že tady jakákoliv spravedlnost, nazaujatost a nestrannost prostě být nemůže.

Pavel Ryhetský by měl co nejrychleji podat rezignaci a odejít ze svého postu. Nemá, nemůže mít už žádnou důvěru a čest soudce, protože opakovaně porušuje elementární zásady výkonu této své funkce.

Představí-li si běžný občan, že tento člověk by měl rozhodovat v jakékoliv kauze, ztížnosti a udání na prezidenta a premiéra republiky, při své otevřené, veřejně hlásané nenávisti a nepřátelství k nim, tak ho jímá hrůza.

Má-li Pavel Rychetský ještě alespoň zbytek charakteru, cti sám k sobě, odejde sám do jistě zaslouženého odpočinku. Zasloužil se o něj za minulého i současného režimu, kdy vždy věrně sloužil a nenávistně pomáhal destabilizovat společnost. https://www.novinky.cz/.../necekal-jsem-ze-v-cele-vlady...

Názor běžné, řadové občanky. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.