Přemysl Votava: Nepřítel jménem D1

přemek votava
31.5.2019 08:21
Vidím nad mapou skloněné hlavy generálů, ukazovátka posouvají kolony přes Českou republiku. Na generálním štábu bylo vše do posledního detailu naplánováno, mělo jít o brilantní akci.

Americký konvoj směřující na manévry měl projet Českem jako nůž máslem. Američané na manévrech v Maďarsku a Rumunsku mají demonstrovat americkou sílu v NATO a ukázat schopnost se pohybovat na území spojeneckých států. Jak to vše dopadlo?

Ač vše bylo připraveno, vloudila se chybička, opět úsměvná. Východního nepřítele nahradila naše slavná D1. A tak se stalo, že místo rychlého přesunu se na D1 zrodily kilometrové fronty a uprostřed nich zablokovaná technika US Army… Ve vojenských štábech kvůli D1 vypukla panika…

Vzpomínám si, že když před několika lety naší republiku projížděly první americké kolony, bylo to se slávou a s máváním praporky a mávátky. Politici se předháněli, kdo bude více tleskat, kdo více bude vidět pod vlajkou pruhů a hvězd. Na obrazovkách, od rána do večera, byli usměvaví a od dálničního prachu ušmudlaní hrdinové. Děti dostávaly žvýkačky a čokoládu. K sepětí s americkými hochy sloužily pohotové fotografie - staly se dokladem, že i v této vypjaté době naši občané projevili „semknutost, odhodlanost a věrnost“. Dříve deklarovanou panovnickému rodu, nyní NATO i Bruselu. Jenže společenské klima je už jiné.

To harašení zbraní má Rusko „pořádně vylekat ?“ Ale Rusko, přece není krtek, aby zalezlo a jen po USA pokukovalo. Rusové již v minulosti hnali od Moskvy Napoleona i Hitlera, dojeli do Paříže i do Berlína. Poučení z historie.

Přesto držím palce, těm udatným americkým hochům, aby zvládli tu bojovou jízdu po našich dálnicích, aby nám to málo, ještě neponičili. Přesto se těším, až pojedou zpátky. Snad to ale ti generálové naplánují lépe a našinec nebude na D1 hodiny postávat v kolonách.

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.