Příběh obyčejného žadatele.

klávesnice
2.2.2015 21:55
Není to příběh "jako ze života", je to kapitalistický realismus. Také ti, (nebo "ty") co kontrolují, že bojí o práci. A tak si vymýšlí problémy i tam, kde nejsou. Aby byla vykázána činnost. To je, oč tu běží.
1. října jsem byl slavnostně zvolen. Přičemž hlavním úkolem bylo získání dotace na zateplení baráku. Aby se o to mohlo požádat, musel být zvolený výbor přeregistrován proti dosavadnímu stavu. Během 15 dnů jsme sehnali všechny papíry, originály, ověřené podpisy atd. atd.
Např. plné moci ode všech lidí v baráku. Jak to dělají stavební družstva s tisícem lidí, to nevím....
Když jsme to dávali na Krajský soud, tak nám bylo řečeno, že musíme zaplatit 2000 Kč za kolek.
Ještě v květnu to bylo zdarma... Přitom jsme tu žádost o registraci museli předložit v počítačovém tvaru, aby to soudcovstvo jenom prošlo a kliklo na Enter. 
Vzhledem k jednoduchosti případu na vyjádření mají 5 dní. Ozvali se za 3 týdny s tím, že musíme opravit to a to. Provedli jsme opravy během týdne.
Přitom nikde neexistuje vzor, jak to má přesně vypadat. Právníci v Posranecké sněmovně (foneticky kopíruji vyslovování v podání M.Z.) a v Senilátu prostě shánějí práci pro kámoše. Protože ví, že žádný mandát není na věky, tak také myslí i na svoji lepší budoucnost. 
19. prosince jsme získali další nesouhlas, přitom šlo o prkotiny. Za 4 dny  jsem to odevzdával doplněné a ověřené tam, kde si řekli. Nedržkoval jsem a pamatoval na Švejkův výrok: "Nešetři mě! Mysli si, že na klystýru stojí Rakousko a vítězství je naše!"
Opakovaně jsem musel písemně prohlásit, že jsem svéprávný. Byl jen jiný slovosled.
Jeden kolega musel toto potvrzení mít s ověřeným podpisem ;-) Proč zrovna on, nevím.
Marně, ale slušně jsem poukazoval na to, že právě ti nesvéprávní svorně prohlašují, že svéprávní jsou.
Dlouho se nic nedělo. Pak 11. ledna přišlo opět běžnou poštou vyrozumění, že nám to 31.prosince 2014 schválili. Asi honili termíny a statistiku, jak rychle makají. 
Hurá, řeklo by se. Tak jsem si tam za pár dní šel pro to Usnesení. 
Ouha, dali mi je, avšak s tím, že dosud nenabylo právní moci, ta že nastává po 14-ti dnech.
Namítl jsem tiše, že je tam datum Silvestr a že 14.lednem už ten termín uplynul. "Ne". 
Že budou počítat začátek od 14.ledna. Proč, to netuším. 29.ledna jsem spustil počítač a opět tam byl jen ten starý výbor. Na místě samém uznali, že to tedy už termínově souhlasí, ale že to má u sebe paní soudkyně, maká na tom, ale není v budově. Pípnul jsem skromně, že ten papír potřebujeme k žádosti o dotaci a k přístupu k účtům v bance.
Slečna praktikantka také tiše pípla. Že budu muset počkat. Nastal však nečekaný zvrat spočívající v tom, že zbývající dvě mladé dámy praktikantky jí řekly, že ať zavolá Káje. "Které Káje?"
"No přece té, co tady dnes  dopoledne s námi seděla" Když sehnaly telefonní číslo, tak zavolaly do kanceláře v téže budově.Kája se rozhodla makat. Ať prý počkám.
Raději jsem jel do města něco vyřizovat a vrátil se za 90 minut. Kája to ještě nemá.  Ať si koupím další kolky. Když jsem se vrátil, byla tam Kája s papírem, který jen sejmula z počítače. Celý kolektiv na ten papír nalepil kolky, orazítkoval a dal mi to.
Tak jsem se ještě zeptal: "A na internetu to už je změněno?"
"No není, to bude až zítra". Takže doufám, že to tam zítra v době elektronické dorazí a já budu moci jít do banky, kde se kouknou hlavně na internet. Jestli jsem tedy ten papír co mi daly ty čtyři dámy, nefalzifikoval. 
Že je to dlouhé? Není. Šlo jenom o vymazání 3 osob (jedna zůstala) a nahrazení jinými třemi svéprávnými osobami. Kdybych napsal o té žádosti na dotaci o zateplení baráku, bylo by to vydatně delší. Na seriál. Ale je to i notně dražší.Ještě jsme žádné rozhodnutí nedostali, ale už jsme vynaložili 112 tisíc Kč na různé ekologické štítky, plánky, tabulky, rozbory, porovnání. Vše od odborníků s kulatým razítkem, notářů a ověřovatelů. Musí se naplnit zákon a tím pádem i konta.
Co je však ještě horší, je časové rozložení.  Vyplývá to z toho, že  Bohuslav Rovnátko nikdy nikde nepracoval ani minutu. Novou akci na získání dotace PRÝ vláda odsouhlasí 15.března. Umím si představit tu firmu, která začne 20. března shánět  ta kila analýz, schvalovaček atd. atd. Když budou pilní, tak to do konce prázdnin seženou. 
A pak zjistí, že už v září (kdy by mohli začít) v noci mohou teploty klesnout pod plus 5 stupňů Celsia! Což se lepidlu nelíbí.  A dál to bude ještě horší - ta rekonstrukce si vyžádá skoro tři měsíce.
Tedy symbolicky snad do 17.listopadu.
Pak se budou opět (jako loni) mocní divit, že ten plebs limit dotací nevyčerpal zase o 2 mld. Kč. 
A nepochybně pro další rok vymyslí zase nějakou jinou akci a zveřejní ji na Apríla. 
Bohužel toto apríl není.
antoninsebek
1/ Mám rád češtinu. (Proto mě píchne do oka, když je někde napsáno například O mne místo správného o mně). \r\n2/ Rád si vytvářím vlastní názory. A to z faktů, nikoliv z nějakých nápověd.\r\n3/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Orwel, Kafka, Horní Dolní, Kocourkov, Abdéra, jakož rovněž samozřejmě Čezký, tak hezký Absurdistán, který mají rádi i v Kauflandu a v němž nutno stříhat ovečky i když nejsou obrostlé srstí resp. vlnou. Soudní a jiní úředníci párkrát klinknou ( Mickym ) Mausem a ty ovčane plať tu 5.000,-, tu 2.000,-, tu 1000,- Kč,  příště snad i EUR, jakož i menší či větší částky. Za nové stanovy,  výpisy pro výpisy,když dle sdělení současných vládnoucích, staré osvědčené nepostačí. Z jakých důvodů vlastně musíme potvrzovat již potvrzené ? Zřejmě, aby se nenasytní vlci nažrali, avšak kůzlatka již nezůstanou celá, budou vlastně do mrtě sežrána. Několik hodin marně studuji jakési nově požadované od ČMRZB prohlášení o výši zaplacených úroků z úvěru na opravy a modernizace bytových domů a roste mi paroží jako bezelstnému pověstnému jelínkovi. Osobně bych si nepůjčil od nikoho ani halíř, ovšem jako člen různých společenství si půjčit vlastně musím i když nemám zájem. Vlastně jde o to, že zadlužení a šikanovaní ovčané jsou jaksi povolnější k vládnoucím finančním a jiným oligarchům. Opět hnus a chce se mi zvracet.

antoninsebek

Když už jsme u těch soudů, tak použiji tu zaklínací formule:

Potvrzuji na svou čest a svědomí, že se do této doby v celé věci

NIC NA INTERNETU NEZMĚNILO. A spaly a spaly a spaly.