Přichází konec kleptokracie v Čechách?

obrazek
20.6.2013 11:22
Na počátku 90. let minulého století se v naší zemi dostala k moci také morální mrva. Odpad společnosti. Kleptokracie. A po velkou část uplynulého téměř čtvrtstoletí nám vládne. A my, občané, držíme hubu. A krok. Policie se tím, že zhaftla několik korupčníků, snaží o alespoň částečnou destrukci kleptokracie. Bude jí konec?

Aktuálně jsou produktem této kleptokracie (slovo je utvořeno ze starořeckých slov κλέπτέῖν, v přepisu do latinky kléptéin, čili krásti a κρατέῖν, kratéin čili vládnouti – je to tedy označení vlády zlodějů), tedy současným důsledkem kleptokracie jsou semiprostituční politické aktivity bývalých poslanců – Petra Tluchoře (ODS), Ivana Fuksy (ODS), Marka Šnajdra (ODS) – jež jsou korupcí. Jejím produktem je také bývalá šéfka kanceláře bývalého předsedy vlády Petra Nečase (ODS) a bývalá mzdová účetní Jana Nagyová, která, nepochybně na pokyn svého šéfa Nečase, velela bývalým šéfům Vojenského zpravodajství (rozvědky) Ondreji Páleníkovi a Milanovi Kovandovi aby vojenskou rozvědku protizákonně zneužívali. To nebylo individuální selhání generálů vojenské rozvědky (už jste se snad v civilizovaném světě setkali s tím, že si generál, šéf tajné služby, nechá velet od mzdové účetní?); jde o založení systémové – v systému této mocenské instituce je že ji politici a jejich fámulusové zneužívají ve svém mocenském boji. Proto je utvořena a utvářena, s takovým cílem se v ní uskutečňuje personální politika, obsazování důležitých postů.

Připomeňme si pravdivé heslo z listopadu 89: Když smrdí ryba, tak vždy od hlavy. A vojenská rozvědka smrdí. Od hlavy. ODS (Občanská demokratická strana) také.

Pan Václav Klaus, prezident v. v., nás poučil o tom, že politici co dělají – dobře dělají, a orgány činné v trestním řízení (on je označil za pány v kuklách) do takto chápaného politického konání nemají nikdy co mluvit (natož jednat).

Ale „pánové v kuklách“ politiku nedělají – oni pouze postupují podle schválených zákonů.

Profesora ekonomie ale předešla t.č. předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS): Před více než rokem, při zatčení Davida Ratha halasně zdůrazňovala, že se zákony musejí dodržovat padni komu padni. Pochopitelně – D. Rath byl výraznou osobou v nepřátelské ČSSD; nyní však jde o osoby vlastní strany (ODS) – tak pozor, padni komu padni neplatí, zásah orgánů činných v trestním řízení v tomto případě nebyl adekvátní.

Připomeňme si pravdivé heslo z listopadu 89: Když se myjí schody, tak vždy odshora.

Co bude dál? Další období amnézie ODS. Na hromadnou amnézii, totální ztrátu paměti, jsme u ODS zvyklí, například při soudu s výkonným místopředsedou ODS Liborem Novákem, jenž byl souzen (r. 2000) za daňové úniky ze sponzorského daru 7,5 mil. Kč – vzpomeňme na exotická jména z Budapešti a Mauritia a neexotického Pepu z Hongkongu; vzpomeňme na totální ztrátu paměti reprezentantů této strany při soudním líčení – jeden z totálních zapomnětlivců byl později zvolen reprezentantem národa (jako prezident). Zkrátka oni mají amnézii v politickém programu.

Jaký je aktuální politický stav naší země: Vládne zde lůza, sebranka, morální odpad společnosti. Krade, lže – a ještě si z občanů dělá srandu.

A tak si kladu otázku co dělat, aby po příštích parlamentních volbách (2014) opět nebyly další čtyři roky, jak zpívá Tomáš Klus, opět v prdeli.

A odpovídám si: Rybu, co smrdí od hlavy vyhodit do (politického) odpadu a (politické) schody začít mýt důsledně odshora.

Snad přijde konec kleptokracie v Čechách.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Když se myjí schody, tak vždy odshora.

Když smrdí ryba, tak vždy od hlavy

 

 proč spojujete tyto staleté moudrosti s listopadem 1989?