Případ Kotleba? Vysvětlení je jinde, než píše slovenský tisk

kotleba
18.3.2016 13:02
Marian Kotleba a další lidé z kandidátky jeho Lidové strany Naše Slovensko zasednou - bohužel – v poslaneckých lavicích Národní rady Slovenské republiky. Poslední průzkum stranických preferencí navíc ukazuje, že podpora těchto obdivovatelů fašistického Slovenského štátu roste. Některé slovenské na pravdě nezávislé sdělovací prostředky si našly další hůl na Roberta Fica - úspěch kotlebových fašistů je jeho vinou.

Není to ale slovenský premiér a předseda Směru Fico, kdo za tento "fenomén" nese odpovědnost. Tu mají ti, kteří léta tolerují pochody dobrovolníků Waffen SS v lotyšské Rize, jejich setkávání s účastí vládních představitelů v Estonsku, kdo stáli v Kyjevě pod banderovskými vlajkami a podávali si ruku s vůdcem neonacistické strany Svoboda Olehem Tiahnibokem, kdo tolerovali účast fašistů z masa a kostí" (Günter Verheugen) v kyjevské vládě. Tito lidé "legitimizují" Kotleby ...

R. Fico mnohokrát, třeba při vzpomínkových akcích na Slovenské národní povstání nebo oslavách osvobození ukázal, kde stojí.

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.