Proč máme strach třeba i jen pomyslet na to, co Merkelová učinila?

lubomir man 20
6.1.2021 15:59
Snad nikdy se naše postavení otroků, vrhajících se k nohám svého pána a líbající nejen je, ale i jeho prošvihané důtky, neprovalilo tak jasně, jako v našich mediálních debatách o tom, kterou že to očkovací látku (vakcínu) z ciziny koupíme a do vlasti dovezeme. Zda vakcínu americké firmy Pfizer (její nevýhodou je, že musí být skladována při teplotě mínus 70 stupňů pod nulou – přesto vláda ČR už snad právě u této firmy objednala 5, 5 milionů očkovacích dávek), nebo vakcínu britské firmy AstraZeneva, anebo opět vakcínu americké firmy Moderna.

Jen o jediné vakcíně nepadlo v těch debatách jediné slovo. A to o první vakcíně proti Covidu-19 na světě – Sputniku V. Proč se tak stalo (a vlastně nestalo), je jistě všem Čechům srozumitelné. Ta vakcína je totiž ruská – a proto o ní nelze nejen uvažovat, ale bylo by zločinem se o ní třeba i jen zmínit; a to i kdybychom měli všichni zhebnout, míní náš vládnoucí establishment, a stejný názor mají i všechna naše oficiální média. Že ten Sputnik V má účinnost 95 procent, čili nejvyšší ze všech současných vakcín, a že jen jedno procento lidí touto vakcínou očkovaných pociťuje – jak hlásí Argentina – nežádoucí reakce (bolesti hlavy či svalů či lehce zvýšenou teplotu), které už po 48 hodinách mizí, nás jako ty nejpravověrnější příslušníky Západu nemůže zajímat. Stejně jako nás nemůže zajímat výrok nejprestižnějšího světového lékařského magazínu The Lancet, vycházejícího v Londýně,  který píše, že „analýzy výsledků ruské vakcíny jsou povzbudivé a že z dosud zveřejněných dat vyplývá, že vakcína je účinná a nemá významné vedlejší účinky“.

Ale co, prosím vás, takovýhle žvást dokazuje? Nic než že lidé v Británii nejsou ve své západní víře dost pevní. Nic jiného. My takovýto rádoby objektivní postoj odmítáme. Stejně jako odmítáme pochopit německou kancléřku Merkelovou, která prý, znepokojena faktem, že v prvním čtvrtletí tohoto roku mají být v Německu pro nedostatek vakcín očkovány pouze prioritní skupiny, hovořila včera, to je v úterý 5. ledna, s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o možné spolupráci Ruska a Německa při společné výrobě vakcín. Během telefonního hovoru byly dohodnuty další diskuze mezi ministerstvy zdravotnictví obou zemí.

Takže vidíte, jak to dopadá, když se tak horlivě snažíte držet politickou linii, kterou vám někdo nalinkoval. Nakonec bude mít ten Sputnik V i on, a nám nezbude nic než ten Pfizer s mínus 70 stupni Celsia.

Lubomír Man

 

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Ano, k tomuto telefonickému rozhovoru došlo. Spoluprací se v něm ovšem v první žadě myslelo, že by mohl být Sputnik vyráběn i v Německu (Rusové nejsou z kapacitních důvodů schopni produkovat tolik vakcíny, po jaké je ve světě poptávka a proto hledají výrobce i za hranicemi). Jenže již se ozval jakýsi německý politik, že v principu by to i možné bylo, ale až poté, co ruskou vakcínu Evropská léková agentura doporučí a Evropská komise schválí. No a jak rychle tyto organizace pracují už přece víme.

Dona

Kedysi sa šírilo úslovie : Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

Obyvateľstvo, politici, poslanci, médiá v EÚ/NATO... iniciatívne vykonávajú nadprácu v plnení oficiálnej politiky.

Avšak stačí, že líder EÚ dvihne telefón a zavolá do Moskvy.  Aká bude reakcia? Šok, alebo rýchly obrat o 180 stupňov ? 

Nemecko si zachráni obyvateľstvo hoci aj Sputnikom, kým ostatné štáty pôjdu naučeným chodníkom ?

Dlho trvá kým zo slobodne mysliacich bytostí vychováte Zombíkov. Takže pre istotu budú pokračovať po starej ceste.

Európa je plná Death Walking.