Samozvaní „experti skoro vyhlašují“ Rusku válku

napoleon tažení
29.4.2020 00:17
Neuvěřitelné a zároveň šílené je stupňované vystupování části české veřejné reprezentace vůči Ruské federaci! Nejnověji se objevil článek čtyřky údajně bezpečnostních expertů. Jsou jimi armádní generál v.v. Petr Pavel, bývalý náměstek ministra obrany Daniel Koštoval, exposlanec Ivan Gabal a bývalý diplomat Petr Kolář. Svůj názor zveřejnili na serveru info.cz pod názvem Česko čelí rostoucímu vměšování Moskvy do svých záležitostí. Článku se téměř okamžitě chytla také Česká televize. Ta o něm v úterní dopolední relaci nejen informovala, ale ke komentáři pozvala i bývalého konzula v Petrohradu Vladimíra Votápka. Ten, dle očekávání hostitelů, rád a ochotně zmiňovaný čtyřlístek v jejich názorech jednoznačně podpořil.

Oč v článku jde. Krátce. Autoři se snaží na pozadí událostí kolem nedůstojného odstranění sochy maršála Koněva čtenáře, a s pomocí televize i diváky, přesvědčit, že se Ruská federace snaží bezprecedentně zasahovat do vnitřních záležitostí naší země. Kritizuje nejen záměr ruských orgánů iniciátory odstranění sochy stíhat podle nejnovějších ruských zákonů, ale snaží se vydolovat starší a známá fakta, přiložit k nim nepodložené domněnky a dokonce využívá i zjevných fake news.

Buďme konkrétnější. Takže za vměšování mají tito „experti“ zejména počet osob na ruském zastupitelském úřadě v ČR, je jich prostě moc. Nelíbí se jim také postoj ruských orgánů k hrobům a památníkům československých legionářů na území Ruska. Hovoří dále, aniž by to jakkoliv podložili, o umělých překážkách, která jsou prý kladeny našim podnikatelům na území RF. No a nebyla by to televize a její návodné otázky, aby nebylo připomenuto i zcela smyšlené povídání jistého novináře o nějakém ruském zpravodajci s kufrem plném jedu. Podle báchorky byl spatřen na pražském letišti a ten jed hodlá použít vůči synovi jednoho z autorů, tedy Ondřeji Kolářovi, co nechal sochu maršála odvést kamsi do depozitáře.

Citovaní „experti“ tvrdí, že Rusko se do našich záležitostí směšuje za pomocí zpravodajských operací, vede informační válku, využívá lživá obvinění a další nástroje a to jen proto, aby oslabilo pozici naší země v kolektivní obraně NATO.

Pokud by na tomto svůj článek zakončili, šlo by nad tím mávnout rukou a odmítnout to útrpným úsměvem. Člověk by si prostě řekl, že jde o další z prodlužující se řady protiruských provokací. Jejich počet roste zvláště nyní, když si všichni normální lidé připomínají 75.výročí ukončení II.světové války v Evropě. Ti, co ještě stále odolávají vymývání mozku českým mainstreamem vědí, že také jde o přepisování historie. A oficiální místa k tomu mlčí.

Obávám se, že mlčet budou i k závěru inkriminovaného článku. V něm autoři direktivně jmenují body, které by měla Česká republika vůči Ruské federaci udělat. A dál i to, jak by měla postupovat poté, co by těmito „experty“ vymyšlené požadavky ruská strana nesplnila.

Vlastně chybí už jen vypovězení války. Nikdo nepochybuje, že pokud by to záleželo na autorech, klidně by snad Rusku tu válku vyhlásili! Asi ne jménem ČR, ale jménem NATO zcela určitě!

Naštěstí tito pánové nikoho oficiálně nereprezentují! Snad to tak i zůstane do budoucna. To proto, že věřím, že jejich názory a postoje rozhodně nejsou názory a postoji mnoha spoluobčanů. Naopak. Troufám si tvrdit, že tito pánové „nekopou“ za zájmy České republiky. Zastupují zájmy cizí, naší zemi nebezpečné!

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Fagan

Protiruská a také protičínské histerie skutečně nejsou výsledkem drtivé většiny české veřejnosti, je to výsledek bezmoci a dílo pražské proamerické kavárny.  Psi štěkají  a kavárna jde dál. Jen si stále více uvědomujeme, že Praha již není "matičkou" ČR, le eldorádem zmanipuálovaných kolaborantů USA.  

Je zajímavé, že nikomu nevadí, že stejný zákon, jaký schválila nedávno Duma RF, o tom, že RF bude stíhat zločiny rěch, kteří poškozují zájmy RF v zahraničí, už dávno platí v USA.  A když slyším toho topáckého Pospíšila, jak se zajíká nenávistí k RF a vyčítá jim, že je nepřípustné aby se RF "vměšovala" do vnitřních záležitosti  ČR. 

     Ješttě štěstí, že jeich názory, tedy  PK jsou v porovnání s míněním bětšiny občanů zanedbatelné a ojediněle, akorát je nepřijatelné, že tyto ojedinelé protiruské výkřiky respektuje "veřejnoprávní" ČT a tam zejména nejagresívnější  Witovská, manželka jednoho z pražských kavárníků.