Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

lubomir man 20
23.10.2020 15:12
Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval - a bez roušky také nastupoval do auta, což je zaznamenáno na fotu paparazziho z Blesku.

Není tedy o čem diskutotvat – Prymula musí jít. A s ním nejraději možná i vláda. Je to názor většiny veřejnosti, jak ČT s pomocí televizního mostu demonstruje v rozhovorech s nejrůznějšími činiteli našeho veřejného i politického života. A na koni a na obrazovce ČT je samozřejmě kohorta liberodemobloku ve složení Petr Fiala, Bartošek, Pekarová – cítí krev.

PRVNÍ ZVLÁŠTNOST: Všichni tito interviewování (včetně vicepremiéra Hamáčka a ministra kultury Zaorálka), bez jediné pochybností či výhrady věří tomu, co uvádí náš nejhorší bulvár. Nuže, jestliže tedy Prymula spáchal to, z čeho jej Blesk obviňuje, musí na post ministra rezignovat. A když nebude rezignovat ze své vlastní vůle, musí ho z vlády vyhodit premiér.

DRUHÁ ZVLÁŠNOST: Takto zkratkovitě jedná i premiér. Aniž by ministra Prymulu vyslechl a zjistil si, do jaké míry je osočení Blesku založeno na faktech, má v případu okamžitě jasno: Prymula porušil pravidla, která on sám národu předpisuje, což je postoj pro člena vlády neúnosný. Prymula tedy musí jít.

Premiér informuje o tomto svém stanovisku prezidenta republiky, který ovšem k řešení, které premiér navrhuje, vysloví svou pochybnost. A je to v ten okamžik, jak se už za pár hodin ukáže, jediný hlas rozumu, který v těch vzrušených dopoledních hodinách v kampani zazní.

Na dvanáctou polední hodinu je ohlášena tisková konference, na které, jak všichni v televizním studiu ČT očekávají, podá Prymula svou rezignaci. Postupně se však tato tisková konference odkládá, až konečně po jedné hodině přichází ministr Prymula před posluchače republiky a sděluje jim tuto novinu: Ničeho proti pravidlům, jimiž se má zabránit šíření Covidu – 19, jsem se nedopustil. A na potvrzení pravdivosti svých slov uvádí jednotlivé kroky, které nikoli v hospodě, ale v soukromém sektoru na Vyšehradě při jednání o plošném testování mezi ním, ředitelem Havrlantem a poslancem Faltýnkem probíhaly.

A je to vše řečeno tak přesvědčivě a nevvvratitelně, že v tu chvíli se celé dopolední a celonárodní hemžení, po němž měl padnout nejdříve ministr a po něm i celá vláda, podobá hemžení much nad podzimním pastviskem.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Ofotil jsem svoje dva příspěvky, ze kterých vyplývá, že jsem okamžitě upozorňoval, že pan Prymula nic neporušil:

 

Jak vidíte, píšu to po 13,35 hodině.

PAN PRYMULA NIC NEPORUŠIL. TEČKA.

 

z NĚJAKÉHO DŮVODU SE MI TO NA PRVNÍ POKUS NEPODAŘILO ULOŽIT.

 

antoninsebek

Kde platí povinnost nosit roušku?

Přečetl jsem si to a vycházím z onoho natočeného "prohřešku".

Pan Prymula vyšel z budovy sám a

ŠIROKO DALEKO NIKDO NEBYL.

AKORÁT TEN  DE-IL V AUTĚ.

A proto NEMUSEL MÍT ROUŠKU. TEČKA

Jiří Volný st.

Perfektní detektivní zápletka, to nevymyslíš, to přináší jenom sám život. Už jsem si přečetl i úvahu, že se jednalo o připravovaný puč proti premiérovi. Dvě silné, téměř nedoknutelné figury, se rozhodnou svrhnout vládce. To dává jistý smysl, ovšem trochu tam překáží ten přizvaný ředitel ostravské nemocnice.{#emotions_dlg.sealed} 

Nabízí se spojitost s celoplošným testováním Moravskoslezského kraje. Sice už nejde o 3,5miliardy jako na začátku, když byla v merku celá republika, avšak i malé peníze, asi 500milionů, jsou penězi.{#emotions_dlg.sealed} 

Možné je i vysvětlení, ne tak bombastické, celkem v duchu šedivého detektiva v obnošeném pršiplášti, že se jednalo o velkou neprozíravost, čti hloupost, předsedy Faltýnka ve stylu jeho "strejcovské" politiky. Nejsem natolik obeznámen s reáliemi vyšších kruhů, abych posuzoval, zda se má předseda nejmocnějšího poslaneckého klubu scházet s řediteli nemocnic, ministry, řediteli Kapschů a Antimonopolních úřadů po zadních traktech restaurací, avšak zdá se mi to trochu podivné!{#emotions_dlg.sealed}

Bohužel zatím, alespoň podle mých informací, nepřišli oba pánové s nejlepší výmluvou a tou je covid. Mi, jako smyšlenému poradci obou mocných, je úplně jasné, že nechtěli roznést případnou nákazu ani po Poslanecké sněmovně ani po Ministerstvu zdraví, a tak se ohleduplně sešli na odlehlém místě blízko hřbitova.{#emotions_dlg.sealed}